بستن فهرست

Hibernate چه فرقی با Sleep و shut down دارد؟

تاریخ انتشار : 20 بهمن 1391

شما می توانید لپ تاپ خود را به 3 روش مختلف خاموش کنید . از آنجایی که کامپیوتر های PC جای مشخصی دارند و قابل جا به جایی نیستند تکلیف کاربر با آن کاملا مشخص است که چه موقع سیستم را خاموش کند چه موقع در حالت standby یا sleep بگذارد . اما در مورد لپ تاپ ها روش خاموش کردن کمی متفاوت  است . لپ تاپ ها کامپیوتر های قابل حملی هستند که در بسیاری از موارد از باتری تغذیه می شوند و باتری هم محدودیت های زیادی دارد ، بنابراین می بایست حتما هنگام استفاده از لپ تاپ ها به نحوی استفاده از باتری دقت کافی داشته باشید تا قطعات سیستم تان به خصوص باتری آن زودتر از عمر پیش بینی شده روانه سطل زباله نشوند ! اگرچه امروزه پیشرفت تکنولوژی موجب شده تا کاربران وسایل مختلف الکترونیکی کمتر با جزئیات درگیر باشند و به سادگی و بدون نیاز به دانش فنی بتوانند از انواع لوازم الکترونیکی استفاده کنند اما هنوز هم لازم است نکات کلیدی و ابتدایی را بیاموزید تا هنگام خرید و یا استفاده از لوازم الکترونیکی با مشکل مواجه نشوید . بسیاری از افراد تفاوت این 3 دستور در ویندوز را نمی دانند : Shut down یا Turn off خاموش کردن ، Sleep یا Standby استند بای یا حالت آماده باش  , Hibernate هایبرنت یا خواب زمستانی  . اگر شما هم تفاوت این 3 دستور را نمی دانید حتما این مطلب را به طور کامل مطالعه کنید چون دانستن تفات این 3 دستور کمک زیادی به عمر قطعات و صرفه جویی برق و زمان می شود .

Shut down , Sleep , Hibernate

Shut down , Sleep , Hibernate

 خاموش کردن کامپیوتر Turn off و یا Shut down

همه ما می دانیم که معنی واژه های  Turn off و Shut down   خاموش کردن می باشد . هنگامی که یک سیستم خاموش می شود ، تمام برنامه ها بسته شده سپس سیستم عامل هم بسته می شود . در این حالت کامپیوتر شما تقریبا هیچ برقی مصرف نمی کند . بعد از shut down شما باید دوباره کلید برق ( power ) کامپیوتر خود را بزنید تا سیستم دوباره روشن شود ، سخت افزار راه اندازی شده و برنامه های start-up بارگذاری ( load ) شوند .

حالت standby یا Sleep

واژه Sleep به معنی خوابیدن است البته در علم کامپیوتر به معنی خواب عمیق نیست ! شاید بهتر باشد این حالت را چرت بعدازظهر بنامیم . در حالت Sleep یا Standby اطلاعات و برنامه های در حال اجرا همچنان در حالت اجرا باقی خواهند ماند . همانطور که می دانید برنامه های در حال اجرا در حافظه RAM ( به طور موقت ) ذخیره می شوند . در حالت sleep یا standby کامپیوتر برق کمی مصرف می کند . اما چرا در این حالت برق مصرف می شود ؟ همانطور که می دانید اطلاعات موجود در  حافظه RAM با قطع برق از بین می رود .  پس برای نگه داشتن برنامه های در حال اجرا می بایست حافظه RAM روشن باشد . در این حالت به جز حافظه RAM همه قطعات کامپیوتر خاموش می شوند ! بعد از sleep کردن سیستم ، وقتی شما سیستم را دوباره راه اندازی می کنید ( با فشردن کلید Enter یا Power ) خواهید دید که تمامی اطلاعات و برنامه های در حال اجرا همچنان در حالت اجرا هستند . در این حالت لپ تاپ شما نسبت به حالت Shut down و hibernate برق بیشتری مصرف می کند !

 زبان انگلیسی - ابراهیم درویش

حالت Hibernate یا خواب زمستانی

واژه Hibernate به معنی «خواب زمستانی» می باشد . در دایرت المعارف ویکی پیدیا خواب زمستانی اینگونه تعریف شده است : حالت عدم فعالیت متابولیکی در حیوانات است. در این حالت، درجه حرارت بدن پایین می‌آید، تنفس آهسته‌ تر می‌شود و سوخت و ساز بدن کند می‌گردد. دلیل این حالت در حیوانات، زنده ماندن در زمستان، بقاء در زمان کمبود غذا و بهره‌برداری از بافت چربی است . از حالت Hibernate ( تلفظ می شود ˈhɑɪ·bərˌneɪt ) بیشتر برای لپ تاپ ها استفاده می شود . در این هایبرنیت همه برنامه ها و فایل های در حال اجرا و در کل وضعیت فعلی کامپیوتر در هارد دیسک ذخیره می شود . تفاوت اصلی Sleep با Hibernate این است که برنامه های در حال اجرا در حالت Sleep در RAM ( حافظه اصلی ) نگهداری می شود اما در حالت Hibernate در هارد دیسک ( حافظه جانبی ) ذخیره می شوند ! در این حالت کامپیوتر شما هیچ برقی مصرف نمی کند دقیقا مانند حالت shut down . بعد از Hibernate وقتی سیستم را دوباره روشن می کنید همه برنامه هایی که   ( قبل از هایبرنیت ) در حال اجرا بودند دوباره از هارد به RAM منتقل می شوند . در نتیجه سیستم شما به حالت قبل از هایبرنیت باز میگردد . در آخر این بند لازم به ذکر است که لود شدن کامپیوتر بعد از هایبرنیت سریع تر از حالت shut down  می باشد .

چه موقع کامپیوتر PC یا لپ تاپ خود را در حال Sleep بگذاریم ؟

معمولا از حالت Sleep برای مدت زمان بسیار کوتاه استفاده می شود . مثلا هنگامی که مجبورید 10 دقیقه تا نهایتا نیم ساعت ( نظر شخصی نویسنده ) لپ تاپ خود را رها کنید بهتر است از حالت Sleep استفاده کنید . برای فواصل زمانی بیشتر حالت Sleep پیشنهاد نمی شود ! به خصوص در مورد لپ تاپ ها که از باتری استفاده می کنند . حالت Sleep برای کامپیوتر های PC بسیار مناسب است زیرا کامپیوتر های PC اغلب به برق وصل هستند و هیچوقت از باتری استفاده نمی کنند در نتیجه صرفه جویی در مصرف برق اهمیتی ندارد . مصرف برق در این حالت بسیار کم است اما برای لپ تاپ خیلی مناسب نیست چون لپ تاپ ها اغلب با باتری کار می کنند .

چه موقع کامپیوتر PC یا لپ تاپ خود را Hibernate کنیم ؟

حالت هایبرنیت نسبت به حالت Sleep بسیار کم مصرف تر است . به همین دلیل حالت هایبرنیت برای بازه زمانی طولانی تر به خصوص برای لپ تاپ ها توصیه می شود مثلا اگر برای مدت چند ساعت نمی خواهید از لپ تاپ استفاده کنید بهتر است از حالت هایبرنیت استفاده کنید . نکته کلیدی و بسیار مهم درباره هایبرنیت این است که بعضی از نرم افزار ها بعد از هایبرنیت به درستی کار نمی کنند . بنابراین توصیه من ( ابراهیم دروش ) این است که اگر از نرم افزار های تخصصی و سنگین استفاده می کنید سیستم خود را هایبرنیت نکنید ! اما برای استفاده های عمومی ( مانند تماشای فیلم ، وبگردی و… ) حالت hibernate بهترین گزینه است .

چه موقع کامپیوتر PC یا لپ تاپ خود را Shut down یا Turn off کنیم ؟

اغلب کامپیوتر ها بعد از هایبرنیت سریع تر از حالت shut down لود می شن به همین دلیل اغلب کاربران ترجیح می دن لپ تاپ شونو  هایبرنیت کنن . اما باز هم تاکید می کنم که بعد از حالت هایبرنیت برخی از نرم افزار ها به خصوص نرم افزار های سنگین ممکنه درست کار نکنن و مجبور بشید سیستم رو restart کنید ! استفاده مداوم از Hibernate توصیه نمیشه و پیشنهاد می کنم که هرزگاهی لپ تاپ تونو  shut down و یا restart کنید . اغلب کاربران ویندوز بمی دونن که باید ویندوز رو هرچند وقت یک بار restart کنن تا بهتر کار کنه .

تنظیمات صحیح برق لپ تاپ

برای استفاده بهینه و اصولی از برق و افزایش عمر قطعات لپ تاپ بهتره تنظیمات برق در قسمت  Power Options را مثه عکس زیر تنظیم کنید :

تنظیمات برق در ویندوز

تنظیمات برق در ویندوز

همانطور که در تصویر میبینید وقتی کلید power را می زنید اگر لپ تاپ از طریق آداپتور به برق وصل باشه sleep می شه و اگر لپ تاپ از باتری استفاده کنه  hibernate می شه  . بهترین حالتتنظیمات برای لپ تاپ همین گزینه است  .

دوستان اگه ایرادی در متن وجود داره و یا چیزی از قلم افتاده و یا سوالی براتون پیش اومده لطفا در بخش نظرات بفرمایید بررسی می کنیم .

حتما مطالب زیر رو هم بخونید

 •   باتری چیست؟ باتری می تواند انرژی مورد نیاز را برای دستگاه ذخیره کند تا بتوان از دستگاه بدون نیاز به اتصال به برق استفاده کرد. باتری یک قطعه شیمیایی است که با استفاده از سلول گالوانیکی (برقی) انرژی شیمیایی را به الکتریکی تبدیل می کند. سلول یک قطعه بسیار…
 •   اگر لپ تاپ دارید منتظر خراب شدن باتری آن بعد از مدتی باشید . این مدت می تواند چند سال طول بکشد اما خب بالاخره اتفاق می افتد . خراب شدن باتری لپ تاپ به منزله شارژ نشدن آن است . کاری که شما در این زمان انجام می…
 • در این مقاله تمرکز اصلی روی مواردی است که حین خرید لپ تاپ باید آنها را جدی گرفت به علاوه تجربیات نویسنده در این زمینه . در مورد برند ها و مارک های مختلف در این مقاله زیاد صحبت نشده چون این مسئله بیشتر به توانایی مالی خریدار بر می…
 • نحوه استفاده از لپ تاپ مخصوصا برای افرادی که به لپ تاپ به چشم یک تراکتور همه فن حریف نگاه می کنن به یه دغدغه تبدیل شده و روزانه سوالات زیادی از ما میپرسن که آقا ما شارژر لپ تاپ رو همیشه به لپ تاپ بزنیم چی میشه ؟ باتری…

دوره آموزش زبان انگلیسی علم فردا

 • ■ آموزش اصول تلفظ در زبان انگلیسی
 • ■ آموزش انواع واژه ها + کاربرد و طرز استفاده از اونا
 • ■ آموزش ساخت جملات پایه ای و مهم در زبان انگلیسی
 • ■ آموزش استفاده از صفت ها در انگلیسی
 • ■ آموزش زمان های مختلف
 • ■آموزش جمله سازی با روش بسیار ساده!
دانلود دوره آموزش انگلیسی
دسته بندی
موضوعات مرتبط
ابراهیم درویش

ابراهیم درویش هستم متولد مرداد سال 65. برنامه نویس وب ، علاقمند به برنامه نویسی اندروید و نرم افزار های رایگان و Open Source . در وقت آزادم درباره متد های بازاریابی و تبلیغات وب مطالعه می کنم . مسلط به انگلیسی و آشنا به زبان Español .

حمایت از علم فردا

نوشتن مطالب آموزشی به زبان ساده و قابل فهم برای همه ، کار بسیار سختیه . از طرفی ، نگهداری یک وب سایت آموزشی خرج داره ! اگر براتون امکان داره لطفا با پرداخت مبلغ کمی در هزینه های سایت سهیم باشید تا ما هم بتونیم با خیال راحت براتون بنویسیم و به سوال ها تون پاسخ بدیم . حمایت مالی از علم فردا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *

235 دیدگاه

 • سلام دوست عزیز متشکر از مطالب مفیدتان الان من یه کاری کردم ولی نمیدونم چکار کنم اومدم روی لب تاپ پسوورد گذاشتم و بعد کلید Hibernate رو زدم و خاموش شد حالا که روشن کردم پسوورد میخواد ولی هر چی میزنم باز نمیشه چکار کنم که درست شود ممنون از کمکتون

 • ش.قاسمی 11 آبان 1399

  لپ تاب asus با ویندوز ۱۰
  امروز وقتی خاموشش میکنم ، چراغهای صفحه گلید خیلی دیر خاموش میشن؟؟؟

 • فاطمه 26 مهر 1398

  خیلی عالی و مفید بود خیلی ساده و خوب توضیح داده بودید ممنونم.

 • سلام
  من شبها ساعت 2تا 7 صبح که ترافیک خاص دارم می خوام با لپتاپ فیلم سینمایی دانلود کنم دانلود منیجر هم دارم ولی میشه یکی بگه که میتونم وقتی دانلود زدم مثلا لپ تاپ sleep کنم یا یه همچین چیزی ؟
  کسی چیزی میدونه بگه ؟

 • سلام
  حالت اسلیپ لپ تاپ من غیرفعال شده و نتونستم اون رو با روش های معمول فعال کنم.
  برای مدت زمان های کوتاه (مثلا نیم تا یک ساعت) اگر از هایبرنیت استفاده کنم اشکالی نداره؟
  برای فعال کردن گزینه اسلیپ روشی رو پیشنهاد میکنید؟

 • حسن احمدیان 03 مرداد 1398

  استاد درویش عزیز فوق‌العاده و بی‌نظیر. مرسی از اینکه با حوصله و واقعا کاملا روون توضیح می‌دین طوری که حتی نوزاد هم متوجهش میشه.
  بی‌نهایت سپاسگزارم

 • فاطیما 19 تیر 1398

  سلام
  چند روزی هست که با وجود اینکه سیستم لپ تاپم رو شات دان میکنم، اما دفعه بعدی که لپ تاپ را روشن میکنم به حالت اسلیپ رفته به جای اینکه شات دان بشه. لطفا راهماییم کنید چیکار کنم که درست شه.
  ممنونم

 • تیرداد 19 دی 1397

  با سلام
  من کامپیوتر محل کارم رو بدلیل باز بودن چند برنامه یا سایتی که برام مهم هستند در وضعیت sleep قرار میدم و بعد از اینکار برق رو هم قطع میکنم و فردا صبح که به محل کار برمیگردم اونو مجددا روشن میکنم. دلیل اینکارم اینه که اطلاعاتی رو که لازم داشتم نبستم و همچنان میتونم در روشن کردن مجدد ازشون استفاده کنم. مشکلی برای سیستم پیش نمیاد ؟ ممنون از وقتی که میگذارید.

 • سلام
  من لبتابم روشن میکنم بالا نمیاد پیغام hibernating رو میده رو صفحه ویندوزش۱۰هست نمیدونید باید چیکار کنم درست بشه ؟

 • SAEED-0566 27 مهر 1397

  سلام خسته نباشید. لپتاپ Acer Aspire E15 مدل E5-576G-34SV دارم تست کامل سخت افزار هم انجام دادم مشکلی وجود نداشت هر وقت به برق وصل نیست فرقی نمیکنه بیکار باشه یا در حین کار خود به خود بصورت ناگهانی و مثل کامپیوتری که از برق میکشی خاموش میشه. لطفا راهنمایی بفرمایین

 • جناب سرهنگ 31 تیر 1397

  واقعا سایت خوبی دارین خیلی از مطالب سایتتون رو خونده ام تاحالا ! دمتون گرم کارتون درسته اگه یه کم به روز تر هم باشین که دیگه خیلی عالیه

 • علیرضا ۱۰۰ 15 خرداد 1397

  سلام یه سوال
  موقع نصب cd یا دانلود های حجیم میتونیم لپ تاپ رو بذاریم رو مود sleep ؟

 • سلام
  می‌شه درمورد این که قطع کردن ناگهانی منبع تغذیه‌ی کامپیوتر هنگام روشن بودن سیستم دقیقاً چه آسیب هایی به چه قطعاتی می‌رسونه و همینطور توضیح بدین که در فرآیند خاموش کردن سیستم به شیوه‌ی صحیح (shut down) چه اعمالی توسط کامپیوتر انجام می‌شه پست بذارید؟
  با تشکر

 • حمیدرضا 19 آذر 1396

  سلام تا جایی که میدونم به دلیل نوشتن و انتقال مدام اطلاعات در حالت hibernate ,
  این حالت خوبی نیست و باعث کم شدن عمر قطعات ذخیره ساز میشه

 • سلام لپ تاب من در حالت hibernating قرار گرفته بعد وقتی روشن میکنم تصویر زمینه در حالت جستجوی hibernating میاد ولی دستگاه فعال نمیشه لطفا راهنمایی کنید.

 • احمد فواد عزیزی 01 آذر 1396

  ببخشید من وقتیکه کامپیوتر خود را در حالت sleep قرار میدهم دوباره میخواهم روشن کنم هنگ میشه تا اینکه دوباره ریستارت کنم .
  لطفا جواب بدهید چی کار کنم با این مشکل ؟

 • با سلام خدمت شما و خیلی ممنون از توضیحات تون. متشکرم!

 • مرسی رفیق

 • سلام
  من چند روز قبل لپ تاپم رو تعمیر کردم یعنی هارد و ال ای دی رو عوض کردم و بعد از تعمیر گزینه های sleep و hibernate رو نداره، علتش چیه؟ نرم افزاری است یا سخت افزاری؟ تعمیرکارش گفت نرم افزار نیاز داره درسته؟

 • با سلام

  لپ تابم sleep نمیشه. باید چکار کنم؟

  windows8

  مدل dell vostro3550

  ممنون میشم راهنمایی کنید.

 • سلام. لپ تاپم و گذاشتم رو حالت hibernate،ویندوزم بالا نمیاد. باید چیکار کنم؟؟

 • سلام اقای مهندس
  من چند روزی از سیستمم استفاده نکردم و الان ک روشنش کردم میبینم روی hiberatingهستش وهرکاری میکنم در نمیاد قبلش shut downرو زده بودم.ویندوزم10و مدله لب تابم ایسوسه x541uچیکارش کنم خواهشا زود جواب بدید نگرانم و کلی کاردارم باهاش?

 • لبتاب من pelus wait میزنه بعد خاموش دوتا گزینه میاره منم هیچی نمیزنم بعد شات داون میشه چرا

 • دوستان قبل از فعال کردن Hibernate حتما از برنامه هایی برای فعال کردن خودکار کامپیوتر استفاده کنید.کسانی که میگن مونده رو همون حالت(Hibernate) از همین راه استفاده کنن.بنده تست کردم هیچ مشکلی نداره.
  از برنامه هایی مانند wosb استفاده کنید.
  فقط برای من یه مشکلی پیش میاد که بعد اینکه برنامه wosb خودکار پی سی رو باز میکنه،کامپیوتر قفل میشه و صفحه switch user میاد.آقای درویش برای مشکل من هم چاره ای بفرمایید.

 • سلام
  جناب درویش هنگام استفاده از idm با حجم شبانه Hibernate کنیم یا کلا بزاریم روشن بمونه؟

 • من لپ تاپمو دیشب شات دان کردم الان میخام روشن کنم مینویسه هایبرنیتینگ . نزدیک یه ساعتو نیم روشنه ولی بالا نمیاد و همچنان هایبرنیتینگه . لطفا کمکم کنید چطوری درسش کنم

 • با سلام
  خیلی ممنونم بابت مطالب مفید و خوبتون. خیلی به من کمک کرد.

  راستی “علم فردا” محیط جالبیه….

 • سلام
  ممنون از مطلب خوب تون. فقط دقیق توضیح ندادین که چرا توصیه نمیکنید مداوم هایبرنیت باشه یعنی چی. یعنی علت فقط خوب کار نکردن بعضی برنامه هاس یا مشکلات دیگه هم ممکنه برای لپ تاپ پیش بیاد؟

  • سلام
   علاوه بر مشکلات احتمالی نرم افزاری ممکنه سخت افزار دستگاه تون هم آسیب ببینه. احتمالش کمه اما به هر حال وظیفه ماست که این احتمالات رو تو متن ذکر کنیم.

 • سلام ببخشید تو خدااا راهنماییم کنید???????
  من به pc ویندوز ۷ دارم
  من کامپیوتر رو بعد از این که بازی کردم یادم رفت شات دون کنم رفت رو حالت اسلیپ بعد از چند روز اومدم نشستم‌ یه کاری داشتم دکمه برق پشتشو فک کردم خاموشه در صورتی که روشن بود یه دور زدم خاموش شد دکمه جلو رو برای روشن شدن کامپیوتر زدم متوجه شدم که خاموشش کردم بعد دوباره دکمه پشتشو روشن کردم بعد دکمه جلوشو میزنم که روشن بشه روشن بشه
  بعد رو مانیتور اسم و نوع pc رو مینویسه … که هر بار قبلا pc رو روشن می کردم حالت طبیعی بود همیشه اینو میاورد بعد ویندوز باز میشد.
  الان رو این حالت میاد ولی ویندوز رو بالا نمیاره…
  بعد از ۱۰ ثانیه مکث کیس خود به خود خاموش می کنه همه فنا و لامپاش خاموش میشه بعد دوباره روشن میشه میاد رو اون حالت بد دوباره خاموش شدو…
  ۱۰ بار این فرایند تکرار شد و هنوز کامپیوتر ویندوز رو بالا نیاورد
  بنظرتون چیکارش بکنم؟?????????

  • سلام.به احتمال زیاد پاور سیستم شما نیم سوز شده ک یا باید تعمیر بشه و خازن هاش عوض بشه یا یک پاور نو بذارید.

 • با سلام مهندس
  من وقتی لب تابم رو sleep می کنم برای شروع به کار دوباره هر کاری میکنم لب تاب بالا نمیاد و باید با نگه داشتن طولانی مدت کلید پاور اول لب تاب رو کامل خاموش کنم و بعد دوباره پاور رو بزنم و راه اندازی بشه در واقع sleep من اصلا کار نمی کنه
  چی کارش کنم به نظرتون ؟
  ویندوز 8.1
  لب تاب ایسر ای 1
  با تشکر

  • با سلام . منم همین مشکلو دارم لطفا راهنمایی کنین .

  • باید دوباره صفحه لپتاب رو ببندید و بعد از چند ثانیه ( مثلا 3 ثانیه ) دوباره صفحه لپتاب رو باز کنید
   میبینید که صفحه روسن میشه

 • فرزانه 15 بهمن 1395

  سلام وقت بخیر
  لپتاپم رو زدم شارژ بعد اینکه روشنش کردم. نوشته Hibernating روصفحه اومد الان یک ساعتی هست روشنه ولی ویندوز بالا نمیاد? باید چیکار کنم

 • علیرضا 08 بهمن 1395

  سلام
  لپ تاپ ایسوس دارم بعضی وقت ها نه همیشه ، تکون میخوره به حالت استند بای میره ، که با زدن یک دکمه هم سریع بالا میاد . تو شرایطی بدی هم نگهش نمیدارم ، به نظر شما مشکل ساز هستش ؟ دست تعمیرکار بدم ؟

 • بسیار عالی بود آقا ابراهیم

 • سلام وقت بخیر
  وقتیی لپ تاپم رو روشن میکنم میره رو حالت هایبرنت دیگه کلا روشن نمیشه هر چه خاموش روشن میکنم تأثیری نداره الان یک ساعته رو همین حالت متمرکزه هیچ تغیری نکرده لطفا راهنمایی کنید چیکار کنم ویندوز بیاد بالا .
  ممنونم

  • فرزاد 20 دی 1395

   سلام، ببخشید مشکل تون حل شد؟ من هم همین مشکل رو دارم و به هیچ نتیجه ای نرسیدم. اگه راهکاری پیدا کردید ممنون میشم راهنمایی کنید

 • علیرضا کاردان 30 آذر 1395

  سلام
  تا اونجایی که من اطلاع دارم برای لپ تاپ در زمان حمل نباید از هایپرنیت استفاده کرد چون هد هارد درگیره و ممکنه اسیب ببینه

 • سید مهدی 19 آذر 1395

  با سلام
  بنده pc را برای مدتهای طولانی از یکی دوساعت گرفته تا پنج شش ساعت و یا بیشتر در حالت sleep قرار میدهم آیا این کار صحیح است ؟!
  اگر توضیحی لازم است بفرمایید
  با تشکر

 • سلام ، ممنون از مطالب مفیدتون
  چند روز پیش لپ تاپم رو Shutdown کردن حالا که روشنش میکنم بالا نمیاره و فقط Hibernating ظاهر شده . تمام دکمه های صفحه کلید میزنم فایده نداره .
  با تشکر

  • وااییی از منم همینطوره چیکار کنم درس بشه ؟
   تورو خدا راهنمایی کنین??

 • احمدرضای 06 آذر 1395

  سلام و وقت بخیر لب تاپ من ویندوز 10 روش نصب بعد از هر بار sleep شدن اون هنگ میکنه و بایدباتریش و د ر اورد!!! میش ر اهنمایی کنید متشکرم

  • دانیال 19 دی 1395

   اره ماله منم همینطور میشه وقت نکردم ببینم مشکل از کجاس فقط تنها کاری که کردم حالت sleep رو کلا never کردم که هیچوقت نره در حالت خواب
   اگه فهمیدی مشکل از کجاس بمنم اطلاع بدی ممنون میشم

  • درایور هاش رو کامل نصب کردی ؟

 • سلام
  کمتر از یک سال هست که لپ تاب خریدم اما واژه هایبرنت را تازه امروز برام سوال شده که چرا لپ تاب من این گزینه را در خاموش روشن خودش نداره یعنی لپ تاب لپ تاپ خوبی نیست ؟ اصن این هایبرنت به سخت افزار ربط داره یا به نرم افزار ؟ پس چرا لپ تاپ من نداره ؟
  تشکر

  • به نظر من لپ تاپ تو بنداز دور چه ربطی به سخت افزار داره
   ویندوزت چیه “_*

  • معمولا این حالت به طور پیش فرض غیر فعاله و باید فعالش کنید تا نمایش داده بشه.

 • با سلام
  من لپ تاپم وقتی خیلی روشن می مونه وقتی shut down میکنم کاملا خاموش نمیشه دوتا از چراغاش که مربوط به فن و او یکی دیگه رو نمیدونم روشن میمونه باید دکمه پاورو چند ثانیه نگه دارم تا لپ تاپم خاموش شه به نظرتون مشکلش چیه تازه چند روزه این مشکل ایجاد شده البته بعد از عوض کردن ویندوز که ویندوز 10 هست . یه چیز دیگه هم بگم اینکه این فقط وقتی اتفاق میفته که کامپیوتر دو سه ساعت روشن باشه مثلا اگه همین موقع از طریق نگه داشتن پاور خاموشش کنم و بلافاصله بعد از اون زوشن کنم و دوباره شات داون کنم کاملا خاموش میشه

 • سلام اگه مجبور باشیم طولانی مدت از لپ تاپ استفاده کنیم و دستگاه مدت زمان زیادی به برق وصل هست باتری در بیاریم یا نه نظراتی که خوندم متفاوت بوده من الان سیستمم باتریش یکم باد کرده ولی فعلا تو شارژدهی مشکلی نداره ، اگه نظرتون اینه که باتری خارج نشه تنظیمات قطع برق به باتری و شارژ نشدن لپ تاپ موقعی که مستقیم به برق وصل هست بگین سیستمم asus k550j هست ممنون از سایت خوبتون

 • سلام.خسته نباشید . من یه مشکل دارم . وقتی کامپیوتر رو sleep می کنم . فقط مانیتور و فکر کنم هارد خاموش میشه . فن ها و بقیه چیز ها روشن می میونه . تو اینترنت خوندم تو بایوس باید ACPI Suspend Type رو از s1 به S3 (STR) تغییر بدم.ولی مشکل اینجاست تنها گزینه موجود تو bios گزینه s1 هستش و گزینه دیگه ای نداره! راه حلی به ذهنتون نمیاد.بایوس رو اپدیت کنم درست نمیشه؟

 • سلام میخواستم بدونم از حالت هایبرنیت موقع استفاده از دانلود منیجر چطور استفاده میشه و چجوری باید تنظیم شه؟
  باتشکر

 • غلامرضا 16 مرداد 1395

  سلام. من از ویندوز 10 استفاده می کنم. خیلی وقته مشکلی درام نتونستم حلش کنم. وقتی رایانه رو هایبرنت میکنم و بعد روشن می کنم. بعد از بالا اومدن صفحه ست آپ و در همون مراحل اولیه لود شدن هایبرنت، رایانه خاموش میشه و دوباره که روشن می کنی معمولی بالا می آد. امتحان کردم همه برنامه ها رو می بندم و بعد هایبرنت می کنم دوباره همین مشکل پیش می آد. تو ویندوز 7 و 8 هم همین مشکل رو داشتم. اگر بتونید مشکلم رو حل کنید خیلی ممنونتون میشم. خدا قوت

 • دستت درد نکنه

 • سلام و خسته نباشید
  ممکنه بگید زمانی که دارم دانلود میکنم و زمان زیادی میبره دانلودم از چه از کامپیوتر استفاده کنم ؟
  ممنون میشم

 • درود دوست عزیز ممنون از راهنمایی های شما حق شماست که هر چند کوچک بچه ها کمک کنند .

 • با سلام من سوالی داشتم. لپتاب من امروز وقتی میخواستم روشن کنم بالا نمیاره و فقط می نویسه hibernating در حالی که من قبلش shut down کردم . الان لپ تاپم بالا نمیاره لطفا راهنماییم کنید با تشکر .

 • سلام. من دو روزه لپتاپم رو که روشن میکنم بالا نمیاد و مینویسه هایبرنینگ . تو هیچ حالتیم نذاشتمش . چیکار کنم که دیگ نیاد ؟

 • سلام
  وقتی سیستمم رو هایبرنیت میکنم با تکان دادن موس روشن میشه
  مشکل از کجاس؟
  ویندوز سیستمم 7 هست
  ممنون

خبرنامه علم فردا
علم فردا در شبکه های اجتماعی علم فردا در جی پلاس کانال تلگرام علم فردا علم فردا در اینستاگرام
هر گونه کپی برداری از مطالب علم فردا ممنوعه ! در ضمن ، وب سایت علم فردا روی سرورهای پارس پک میزبانی میشه!
دانلود ویدیوهای آموزش زبان انگلیسی علم فردا