بستن فهرست

Akinator یا اکیناتور عنوان یک بازی بسیار جالبه که خیلیا رو مجذوب خودش کرده ! کرکتر اصلی این بازی یک جنّه که فکر شما رو می خونه !  سطحی نگر نباشید ! این جن واقعا هیچ قدرتی نداره و تمام قدرتشو از خود شما می گیره ! پس اگر بهش رو ندین امکان نداره که بتونه انقدر دقیق فکرتون رو بخونه ! چیزی که همیشه فکرمو مشغول می کنه اینه که چرا کاربران تکنولوژی همیشه در اولین برخوردشون با یک سرگرمی یا تکنولوژی جدید ، بسیار بسیار سطحی نگر و خوش خیالن و به هیچ وجه به خطرات احتمالی فکر نمی کنن ! شاید به نظر خیلیا نیاز نباشه که تا این حد هم هوشمندانه زندگی کنیم اما به هر حال احتیاط شرط عقله !

تاریخچه و موضوع بازی Akinator اکیناتور

جن اکیناتور Akinator

جن اکیناتور Akinator

بازی اکیناتور Akinator  در واقع یک بازی به سبک بازی 20 سوالیه . در این بازی ابتدا کرکتر اصلی یا همون جن Akinator از شما می خواد تا یک شخصیت رو تو ذهن تون انتخاب کنید . این شخصیت می تونه مرد ، زن ، واقعی ، غیر واقعی ، کارتونی و یا هر چیز دیگه ای باشه . از باراک اوباما گرفته تا کلاه قرمزی هر چی که دوس دارین ! بعد این جن فوضول با پرسیدن چند سوال شخصیت مورد نظرتون رو حدس میزنه . حتی در برخی موارد در عین ناباوری عکس اون شخصیت رو هم نشون تون میده ! Akinator یک نرم افزار بسیار بسیار هوشمنده که در سال 2007 توسط سه برنامه نویس فرانسوی تولید و منتشر شد . طبق گزارشات گوگل ، Akinator  در نوومبر 2008 طرفدارهای بسیار زیادی پیدا کرد . Akinator اکیناتور در سال 2009 در اروپا و در سال 2010 در ژاپن بسیار بسیار محبوب شد .

روش بازی Akinator اکینتاتور

بازی Akinator اکیناتور ، با پرسش چند سوال عمومی آغاز میشه و کم کم با کسب اطلاعات کافی درباره شخصیت مورد نظر ،  سوالات هوشمندانه تری ازتون پرسیده میشه . پاسخ سوالات به صورت چند گزینه ایه و شما باید یک گزینه رو انتخاب کنید :

■ بله

آموزش مکالمه انگلیسی - ابراهیم درویش

■ خیر

■ نمی دونم

■ بله ممکنه

■ فک نمی کنم اینطور باشه

شروع بازی اکیناتور Akinator

شروع بازی اکیناتور Akinator

جن اکیناتور Akinator در ابتدای بازی نام ، سن و جنسیت شما را می پرسه

جن اکیناتور Akinator در ابتدای بازی نام ، سن و جنسیت شما را می پرسه

معمولا اولین سوال جن اکیناتور Akinator درباره جنسیت شخصیت مورد نظرتونه

معمولا اولین سوال جن اکیناتور Akinator درباره جنسیت شخصیت مورد نظرتونه

اکیناتور Akinator استاد محمد رضا شجریان رو هم خیلی خوب می شناسه !

اکیناتور Akinator ، استاد محمد رضا شجریان رو هم خیلی خوب می شناسه !

خوشحالی اکیناتورAkinator بعد از اینکه بهش می گید که شخصیت مورد نظر تون رو درست حدس زده

خوشحالی اکیناتورAkinator بعد از اینکه بهش می گید که شخصیت مورد نظر تون رو درست حدس زده

اولین سوالی که Akinator ازتون میپرسه درباره جنسیت شخصیت مورد نظرتونه . بعد سوالاتی درباره محدوده سنی ، دین ، ملیت و شغل شخصیت مورد نظره . اگر جن اکیناتور Akinator بتونه تو کمتر از 20 سوال شخصیت مورد نظرتون رو حدس بزنه بهتون میگه : « فلانی شخصیت مورد نظر تونه ؟ » اگر شخصیتی که حدس زده اونی نباشه که شما مد نظرتونه دوباره شروع میکنه به پرسیدن سوالات جدید ! گاهی وقتا این سوالات واقعا آدمو شگفت زده میکنن ! به همین روش اگر جن اکیناتور Akinator تا 3 بار شخصیت مورد نظرتون رو اشتباه حدس بزنه ، ذله میشه و میگه که من نمی تونم حدس بزنم شما داری به کی فک می کنی لطفا نام کرکتر مورد نظرتون رو تایپ کنید .

راز دقت نرم افزار اکیناتور Akinator چیه ؟

راز دقت اکیناتور Akinator

راز دقت اکیناتور Akinator

الگوریتم نرم افزار اکیناتور Akinator در نگاه اول بسیار بسیار ساده به نظر میاد اما حقیقت اینه که الگوریتم ( روش کار ) این نرم افزار خیلی پیچیده تر از تصورات تونه ! البته ناگفته نمونه این نرم افزار بدون بانک اطلاعاتی که خود کاربران این نرم افزار با دستای خودشون ساختن ، هیییییییییییییچی نیست ! چیزی که باعث میشه این نرم افزار هوشمند تبدیل به غول چراغ جادو بشه اینه که این نرم افزار با طرح سوالات بسیار کلیدی و مهم درباره شخصیت مورد نظر می تونه با استفاده از مهندسی معکوس خیلی زود به جواب برسه ! به عبارت دیگه این نرم افزار با کسب اطلاعات دقیق از شما گزینه هایی رو که احتمالا اشتباه هستند رو حذف می کنه . مثلا فرض کنید که شخصیت مورد نظرتون استیو جابز باشه . اکیناتور Akinator می پرسه :

■ شخصیت مورد نظر تون مرده یا زنه ؟ پاسخ : مرد

■  شخصیت مورد نظر تون زنده است ؟ پاسخ : خیر

■ آیا شخصیت مورد نظرتون بازیگره ؟ پاسخ : خیر

■ آیا شخصیت مورد نظرتون مدیر اجرایی یک شرکت بزرگ بوده ؟ پاسخ : بله

اگر به سوال های اکیناتور Akinator چند بار پشت سر هم جواب "نه" بدین قاطی میکنه

اگر به سوال های اکیناتور Akinator چند بار پشت سر هم جواب “نه” بدین قاطی میکنه

 

همین چنتا سوال برای رسیدن به شخصیت مورد نظر کافیه ! اما این نرم افزار چه جوری اینکارو میکنه ؟ این سوالات بر چه اساسی طرح شدن ؟ اکیناتور Akinator در مرحله اول سوالات کلی رو درباره شخصیت مورد نظر می پرسه که همین چند سوال ساده تا حد زیادی به پیدا کردن پاسخ دقیق کمک میکنن . سوالاتی درباره جنسیت ، ملیّت ، سن ، دین ، قد و وزن می تونن بسیاری از گزینه های اشتباه رو حذف کنن . در مرحله بعد اکیناتور Akinator سوالات مهم تر و کلیدی تری رو میپرسه . سوالاتی که انقدر برای کاربر جذابه که مجبورش میکنه بدون درنگ صادقانه به این سوالات جواب بده . مثلا میپرسه : « آیا این شخصیت دو تا دختر داره ؟ » !!! یا ممکنه بپرسه :  « آیا این شخصیت قبلا ازدواج ناموفق داشته ؟ » . اگر شخصیت مورد نظرتون یه آدمی مثل بیل گیتس باشه اکیناتور تو کمتر از 12 تا سوال فیتیله پیچتون میکنه ! اما مهم ترین عاملی که باعث میشه Akinator شما رو سرپرایز کنه بانک اطلاعات بسیار جامعیه که خود کاربران به رایگان و بدون هیچ مقاومتی در اختیار Akinator میذارن ! وقتی Akinator از کاربر درباره شخصیت مورد نظر سوال می پرسه ،  پاسخ این سوال رو هم در بانک اطلاعاتی خودش ثبت میکنه تا بعدا دوباره بتونه ازش استفاده کنه ! و با استفاده از Query های بسیار حرفه ای به جواب برسه . خیلی کوتاه و مختصر بگم که Query در واقع یک تکنیک یا واضح تر بگم یک جزء بسیار مهم در هر بانک اطلاعاتیه که گزارشی رو بر اساس خصیصه های مشخص ارائه میکنه . برای مثال در مورد Akinator یک Query می تونه شامل لیستی از همه خوانندگان مرد که در امریکا زندگی میکنن باشه ! بدین تریتیب دیگه نیازی نیست که Akinator بخواد همه افرادی که در بانک اطلاعاتیش وجود دارن رو بررسی کنه !

چرا اکیناتور Akinator خطرناک است ؟

اگر اکیناتور نتونه شخصیت مورد نظر رو حدس بزنه به شما تبریک میگه و صادقانه اعتراف میکنه که بازی رو باخته !

اگر اکیناتور نتونه شخصیت مورد نظر رو حدس بزنه به شما تبریک میگه و صادقانه اعتراف میکنه که بازی رو باخته !

شما فک می کنید چرا ؟! نرم افزار اکینااتور Akinator از چند جهت ممکنه خطرناک باشه :

■ Akinator فقط با اتصال به اینترنت کار میکنه !

اتصال به اینترنت یعنی احتمال اتفاق افتادن هر چیزی ! یعنی هر چیزی از طریق اینترنت میتونه ثبت بشه .  و هزاران احتمال دیگه که می تونه خییییییییییلی راحت اتفاق بیوفته که در آینده نزدیک در پست های مفصلی بررسی خواهیم کرد .

■ Akinator گزارش کاملی از افکار عمومی جوامع مختلف رو در اختیار سازندگانش میذاره !

منظورم کاملا واضحه ! این نرم افزار هم مثل بسیاری از نرم افزار ها و ابزارهای مشابه برای جمع آوری افکار عمومی و دیدگاه جوامع مختلف ساخته شده . توصیه می کنم پست خطرات فیسبوک رو حتما بخونید تا با خطرات این نوع نرم افزار ها بیشتر آشنا بشید . اطلاع از افکار عمومی یک جامعه می تونه  به سیاستمداران و قدرت های اقتصادی دنیا کمک زیادی بکنه تا یک جامعه رو به ورطه نابودی بکشن ! Akinator  می پرسه آیا این شخصیت در جامعه شما عموما محبوبه یا منفور !!!

■ Akinator حتی درباره اعضای خانواده کاربر هم سوال می پرسه !

در برخی موارد که اکیناتور Akinator مطمئن میشه که شخصیت مورد نظر شما آدم معروف یا خاصی نیست شروع میکنه به پرسیدن سوالاتی درباره اعضای خانواده تون ! مثلا میگه آیا این فرد از اعضای خانواده تونه ؟ اگر به این سوال جواب مثبت بدین Akinator خیلی حرفه ای و به ظاهر ساده لوحانه شما رو تخلیه اطلاعاتی میکنه ! بنابراین یک فرد دیگه به بانک اطلاعاتیش اضافه میکنه و این قربانی کسی نیست جز شما یا در واقع IP تون ! خواهش می کنم دوستان خواهش می کنم هیچ وقت اطلاعات واقعی خودتون یا اعضای خانوادتون رو در اختیار نرم افزار ناشناس نذارید !

■ امکانات جذاب بعد از بازی بسیار خطرناکه !

بعد از اتمام بازی شما چنتا گزینه در اختیارتون می ذاره :

1- گزارش بازی یا Game Report : گزارش کامل از سوالاتی که پرسیده شده ، پاسخ های شما و پاسخ های صحیح ( از دیدگاه اکیناتور ) !

2- افزودن سوال Add a question : برای تسهیل جاسوسی ، اکیناتور بهتون پیشنهاد میده که سوال جدیدی درباره این شخصیت طرح کنید !

3- ارسال عکس Send a picture : اکیناتور این امکان رو به شما میده تا بعد از اتمام بازی ، عکس شخصیت مورد نظرتون رو بهش بدین !

گزارش بازی Akinator

گزارش بازی Akinator

شاید این جمله کلیشه ی باشه اما به هر حال یک حقیقته : « هر چیزی می تونه هم مفید باشه هم خطرناک بستگی داره اون ابزار دست کی باشه ! » .  همه نرم افزار ها ، بازی ها و کلا هر نوع امکانات جذاب اینترنتی کاملا هدفمند ساخته میشن ! همه این اطلاعات از روی سرور اختصاصی Akinator دریافت میشه این پردازش ها هزینه داره و هزینه هاش هم سرسام آوره ! درآمد اینجور پروژه ها از فروش اطلاعاته ، نه تبلیغات ! مگه میشه نرم افزار به این پیچیدگی رایگان در اختیار کسی قرار بگیره ؟ مطمئن باشید افراد مهمی پشت این نوع پروژه ها هستن ، شک نکنید !  متاسفانه خیلی از مردم به ابعاد مختلف تکنولوژی فک نمی کنن و بارها و بارها خودم دیدم که افراد ساده و سطحی نگر زیادی به خاطر عدم آگاهی از تکنولوژی که دارن استفاده می کنن در دام های خطرناکی افتادن ! امیدوارم که مطالب علم فردا بتونه تاحدی شما رو از این خطرات احتمالی آگاه کنه . مسائل امنیتی مربوط به تکنولوژی جدی بگیرید و به دوستان ، آشنایان و فرزندان تون آموزش بدین . ممنون که وقت گذاشتین و این پست رو خوندین . لطفا با ارسال دیدگاه تون این پست رو تکمیل کنید .

 

حتما مطالب زیر رو هم بخونید

 • آیا هک تلگرام امکان پذیر است ؟تو این چند ماه اخیر یه سری از این سایت های خز و خیل دارن یه نرم افزاری رو تبلیغ میکنن با عنوان « نرم افزار هک تلگرام » . این نرم افزار خیلی از کاربران تلگرام رو نگران کرده تا جایی که طبق بررسی ها و تحقیقاتی که کردیم…
 • تعطیلی فیس بوک چه زمانی اتفاق خواهد افتاد ؟!تعطیلی فیس بوک یکی از مسائلیه که ممکنه دور از ذهن خیلیا باشه اما بعد از گذشت چند سال از تاسیس فیس بوک حقایق زیادی درباره این شبکه اجتماعی بزرگ منتشر شده که باعث شده خیلی ها نسبت به فیس بوک نگاه جدیدی پیدا کرده باشن . نگاهی که به…
 • فیس بوک خطرناک است ! در نظرسنجی های فیس بوک شرکت نکنید !فیس بوک یک شبکه اجتماعی با وسعت میلیون ها کاربر فعال و فوق العاده وفادار به این رسانه است .  فیس بوک به یکی از اجزای لاینفک ( غیر قابل اجتناب ) افراد بیشماری در دنیا تبدیل شده ! چیزی شبیه به یک میان وعده غذایی ! اعتیاد به اینترنت…
 • ثبت نام در سایت ها چه ضرورتی دارد ؟خیلی وقتا میشه لنگ یه فایل ، نرم افزار یا یه لینکی و بعد از خدا ساعت سرچ و در به دری تو گوگل بلاخره به یه سایت فروم ( انجمن ) میرسی که دقیقا درباره همون چیزی که دنبالشی یک لینک مفید گذاشته ، اما تا اینجا فقط 60…

آموزش زبان انگلیسی علم فردا

از زیر صفر تا سطح پیشرفته
 • یه بار برای همیشه تلفظ انگلیسی رو یاد بگیر!
 • ■ آموزش گرامر انگلیسی از صفر تا صد!
 • ■ آموزش مکالمه انگلیسی درباره موضوعات کاربردی
 • ■ مبتنی بر انگلیسی امریکایی!
 • ■ بیش از 45 ساعت ویدیو آموزشی!!!
نمایش نمونه درس دوره مکالمه
دسته بندی
موضوعات مرتبط
ابراهیم درویش

من ابراهیم درویش هستم بلاگر تکتولوژی و مدرس زبان انگلیسی. در حال حاضر در استانبول (ترکیه) زندگی میکنم. نرم افزار خوندم و تخصص اصلیم برنامه نویسی وبه ؛ البته کمی هم برنامه نویسی اندروید بلدم. تقریبا از سال 1383 فعالیتم رو تو اینترنت شروع کردم. به زبان های ترکی استانبولی و اسپانیایی هم آشنایی دارم.

حمایت از علم فردا

نوشتن مطالب آموزشی به زبان ساده و قابل فهم برای همه ، کار بسیار سختیه . از طرفی ، نگهداری یک وب سایت آموزشی خرج داره ! اگر براتون امکان داره لطفا با پرداخت مبلغ کمی در هزینه های سایت سهیم باشید تا ما هم بتونیم با خیال راحت براتون بنویسیم و به سوال ها تون پاسخ بدیم . حمایت مالی از علم فردا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی *

107 دیدگاه

 • چه ربطی داره ذهن مصنوعیه ک از طریق سوال می‌فهمه چقد شما سطح دارین ک میگین جنه 😐💔🗿

 • علیرضا 02 مهر 1400

  کاملا موافقم

 • ای خدا اینا الکیه به این دلیل اینترنتیه که به روز باشه و هر شخصی که سریعا معروف شد در برنامه یا سایت باشه بعدشم هیچم خطر ناک نیست این چند تا برنامه نویس اینقدر کارشونو خوب انجام دادن که همه فکر میکنن هکره یا جنه😂🤣

 • ممنون
  اطلاعات زیادی در باره اکیناتور فهمیدم
  واقعا من متاسفم برا خودم و برادرم چون ما قبلا بار ها وارد بازی اکیناتور شدیم و به همه سوال هاش پاسخ دادیم
  حتی پرسید که اون فرد از اعضای خوانوادت هست
  ممنونم من حتما لینک این پست رو برای برادرم ارسال میکنم تا اون هم متوجه بشه اطلاع داشته باشه دیگه وارد بازی اکیناتور و سایتش نشه

 • ریحانه 26 تیر 1400

  با سلام
  خیلی ممنون از اطلاعاتتون
  کاملا درسته
  من حتی خودم یه بار هکری ک پشت کامپیوترش میشینه رو دیدم!
  صفحه لپ تاپم قاطی کرده بود و هی حرکت میکرد تا اینکه تونستم یه مردی رو ببینم ک یه لیوان دستشه و داره روی صندلی میشینه و به من نگاه میکنه
  متاسفانه من و دوستم طی انجام این بازی یک سری اطلاعات در اختیارش گذاشتیم
  و الان خیلی میترسم ک نکنه اتفاقی برای دوستم بیوفته
  گرچه من حدودا ۱ ماه هست ک وارد سایتش نشدم

 • من از تو سایتش رفتم اصلا درباره با اسم و اینا حرف نزد چنتا سوال خیلی مبتدی پرسید ولی واسه من معمولا خیلی طول می کشه تا از تو سایتش جواب رو بگه و اینکه تو سایتش اصلا قاطی نمی کنه فقط یه زره زور می زنه که مثلا فکر کنه

 • به کامنتا نگا نکنید چی میگن این سایت shit کانت هایی که ثابت میکنن دروغ میگه رو حذف میکنن (یک طرف ایلومناتی ها یک طرف فراماسونری ها و یک طرف خرافات آدم آدم هارو به کشتن میده)

 • ولی من یه نسخه ش رو بازی کردم که ثبت نام نمی خواهد

 • یک دانش آموز🙂 12 دی 1399

  سلام. اولا ممنون که این متن رو گذاشتید بنظرم خیلی عالی گفتید که ساده و ظاهر بین نباشیم .
  م خودم چند باره که دارم چند تا از ایرانی ها و بازیگرای کره ای رو با این بازی شناسایی میکنم البته که دفعات اول در برابر من چندین بار شکست خورد😅اما بنظرم خوبه که احتیاط کنیم و به هر چیزی اعتماد نکنیم .
  یه سوال داشتم: میتونه اطلاعاتمو با اینترنتی که استفاده میکنم حک کنه؟

 • به نظر من یکم ترسناکه
  ولی شاید بتونه از طریق اینترنت افراد رو جستجو کنه و اطلاعات منفی و یا مثبت را بدست بیاره

 • سلام بر شما وقتی که تو سایت اکینایتور میرید هیچ سوالی در مور جنسی و نام و چیزهای شخصی نمیپرسه و به نظر من اکینایتور از داده های ایمیل و جستجو های شما استفاده میکنه مثلا من به بازی فنا علاقه زیادی دارم و خیلی تو گوگل ازش تحقیق کردم و مثلا پنجمین یا سومین سوال اکینایتور از من بیشتر وقت ها اینه ایا شخصیت شما به فنا ارتباطی دارد؟

 • خیلی جالبه ، سازندش اصلا زبان فارسی رو به حساب نیاورده ، باید انگلیسی بلد باشی تا بتونی استفاده کنی ، اونوقت فارسی زبان ها میگن برای جاسوسی از ما ساخته شده. عاشقتونم!
  مطمئن باشین برای جاسوسی هر کجا باشه برای شماها نیست!!

 • سعید احمدی 04 اردیبهشت 1399

  باید به جای انتقاد، توانایی برنامه نویس رو ستایش کرد. البته اطلاعات لازم رو از اینترنت میگیره و اگر آنلاین نبود خیلی کار بزرگی بود.

 • یه یارویی 04 آبان 1398

  جن جاسوس دشمن سگش شرف داره اطلاعاتی های پشت پیام رسان سروش ،لاقل دشمن نمیکنتم تو گونی و شیشه نوشابه و….
  کل مملکت و با شنود دارن مچرخونن بعد به این اپ ها میگید جاسوسی؟

 • سلام
  به نظر من برای پیشرفت یحویی جهان دقیقا لازمه انقدر هوشمندانه فکر کنیم چرا که نه؟! ما باید کاری کنیم که در چند میلیارد سال آینده وقتی انسان ها تکامل پیدا کردن همه هنگامیکه همه نژاد های گذشتگان رو با هم مقایسه میکنن به حرف پیامبر پی ببرن که ایرانی ها از لحاظ تفکر با هیچ نژادی برابر نبودن و از اول خودشونو با تعمق و تفکر زیاد مثل آیندگان تکامل یافته کردن و این دلیل بر نبوغ نیست اصلا معنی نبوغ و ای کیو یعنی میزان توان کشش مغز برای آنالیز تمام افکاری که به ذهن انسان میرسه

حمایت از علم فردا
خبرنامه علم فردا
علم فردا در شبکه های اجتماعی علم فردا در جی پلاس کانال تلگرام علم فردا علم فردا در اینستاگرام
هر گونه کپی برداری از مطالب علم فردا ممنوعه ! در ضمن ، وب سایت علم فردا روی سرورهای پارس پک میزبانی میشه!
دانلود ویدیوهای آموزش زبان انگلیسی علم فردا