بستن فهرست

ایکس باکس 720 ؛ هر آنچه لازم است بدانید

تاریخ انتشار : ۲۷ آبان ۱۳۹۱

 

همه چیز درباره ایکس باکس 720

این روزها همه جا صحبت از نسل جدید کنسول‌های بازی است . اما در این میان اخبار موثق درباره ایکس ‌باکس جدید (Xbox 720) نسبت به کنسول‌های دیگر بیشتر است . از بین همه موضوعاتی که در مورد دستگاه‌های بازی مطرح است ، آنچه بیشتر از همه نظر کاربران را به خود جلب کرده ، خبر مربوط به شرکت مایکروسافت درباره ساخت یک دستگاه بازی جدید دیگر از سری کنسول ‌های ایکس‌باکس است . به همین بهانه قصد داریم همه اخبار و شایعات را در مورد ایکس‌باکس جدید مرور کنیم .

نامگذاری ایکس‌باکس جدید

انتخاب 2 اسم برای نسل جدید ایکس‌ باکس از همه محتمل تر است ؛ اول ایکس‌باکس 720 و بعد ایکس‌باکس لوپ (Xbox Loop) ، اما آنچه مهم است اینه که همه انتظار دارند این دستگاه بازی به مراتب کوچک‌تر، ارزان‌تر از ایکس‌باکس 360 بوده و از تعامل بیشتری با دسته بازی حسی ـ حرکتی کینکت (Kinect) برخوردار باشد .

گرافیک و پردازنده ایکس‌باکس 720

یکی از مهمترین مشخصات یک کنسول پردازنده ی گرافیکی آن است . قدرت پردازشگر گرافیکی ایکس باکس 720  شامل تغییرات پردازنده ی گرافیکی سری 6000 AMD می باشد . در صورتی که این شایعه حقیقت داشته باشد ، بدان معناست که ایکس باکس جدید هنوز هم حداقل دو نسل عقب تر از آخرین مدل  PC ها از نظر واحد پردازش گرافیکی  (GPU)است که سری AMD 8000 به زودی در بازارعرضه خواهد شد . اما اگر این شایعه به حقیقت تبدیل شود ، ایکس باکس 720 دارای پردازنده گرافیکی خواهد بود که تا 6 برابر قدرتمندتر از ایکس باکس 360 است . اگر براستی ایکس باکس 720 به قدرت گرافیکی  سری AMD 6000 مجهز باشد ، این کنسول شامل پشتیبانی از DirectX 11 ، قابلیت چند نمایشی (Multi-display) و همچنین محتوای 3D با کیفیت بالا را نیز را دارد .

آموزش زبان انگلیسی - ابراهیم درویش

آموزش زبان انگلیسی علم فردا

 • یه بار برای همیشه تلفظ انگلیسی رو یاد بگیر!
 • ■ آموزش گرامر انگلیسی از صفر تا صد!
 • ■ آموزش مکالمه انگلیسی درباره موضوعات کاربردی
 • ■ مبتنی بر انگلیسی امریکایی!
 • ■ بیش از 45 ساعت ویدیو آموزشی!!!
 • اطلاعات بیشتر + نمونه درس

  کارت گرافیک ایکس باکس 720

با در نظر داشتن این موضوع که Slim Xbox 360 هم اکنون دربردارنده پردازنده‌ای به نام (Vejle) مرکب از CPU/GPU است ، می‌توانیم تصور کنیم که شاید ایکس‌ باکس 720 یکی از پیشرفته ‌ترین تراشه‌های فیوژن (AMD Fusion) باشد که شاید واحد شتاب یافته پردازشی کریشنا (Krishna APU) که اواخر 2012 به بازار مصرف عرضه می‌شود باشد . برخی افراد صاحب نظر عقیده دارند این تراشه که Obed نام دارد باید ترکیبی از عناصری باشد که از سوی IBM طراحی شده است .

بنابر عقیده گروهی از متخصصان ، گرافیک این دستگاه جدید به قدری عظیم است که نه‌ تنها می‌تواند سطوحی از جزئیات گرافیکی آواتار (Avatar) گونه را ارائه کند ، بلکه ویژگی‌های بهینه‌ سازی شده‌ای نظیر هوش مصنوعی (artificial inteligence) و قابلیت‌های فیزیکی را نیز کسب کرده است ، یعنی هر یک از شخصیت‌های حوادث و وقایع بازی‌هایی مثل Grand Theft Auto مثلا هر یک از عابرهای پیاده در آن می‌توانند شخصیت منحصر به ‌‌فرد و تفکر خاص خودشان را داشته باشند . بسیاری از کاربران معتقدند ایکس‌باکس 720 باید به شکل و اندازه یک رایانه لوحی (tablet) باشد . تبلتی با ویژگی‌های ایکس‌باکس 360 را مجسم کنید که قدرتی 6 برابری داشته و فناوری‌های انقلابی مانند کینکت به صورت درون ساخت در آن تعبیه شده باشد .

انتظار می رود که نسل بعدی ایکس باکس ها پردازنده قوی تر و با قابلیت گرافیک فوق العاده قدرتمند تری نسبت به قبل داشته باشند . با توجه به گزارش جدید ایکس باکس 720 ، این کنسول دارای واحد پردازش مرکزی (CPU) پیشرفته و گرافیکی بسیار بالا است . کنسول فعلی دارای پردازنده  3 هسته ای با سرعت 3.2 گیگاهرتز (GHz)و به همراه واحد پردازش گرافیکی  (GPU) نسبتا قوی می باشد .

Xbox World اعلام کرد که نسل بعدی کنسول ایکس باکس دارای پردازنده ای ۱۶ هسته ای خواهد بود . طبق اعلام این منبع ، پردازشگر ۱۶ هسته ای IBM برروی آن نصب خواهد شد .

کینکت۲

به نظر می‌رسد نسل دوم سنسور حرکتی کینکت نیز به میزان قابل ملاحظه ‌ای از نظر سخت‌افزاری و کارایی ارتقاء خواهد یافت . مایکروسافت در اسناد منتشر شده به دقت بسیار بالاتر کنیکت ۲ نسبت به نسخه اول اشاره کرده و همچنین در مورد تشخیص بهتر صدا ، دوربین با کیفیت‌تر RGB ، پردازنده اختصاصی داخلی و دریافت دستورات حرکتی ۴ نفر به صورت همزمان اطلاعاتی را درج کرده است که مایکروسافت از آن به عنوان یک وسیله فراتر از کنترلر بازی یاد کرده است . این تکنولوژی آن قدر قوی خواهد بود که توانایی لب خوانی را هم دارد و همچنین می تواند متوجه شود که چه زمانی کاربر عصبانی است در این صورت می تواند تشخیص دهد که کاربر در چه امتدادی نگاه می کند و فرمان را به درستی اجرا کند .

کینکت 2

خوب یا بد ،  ویژگی کنترل اشاره‌ای ـ حرکتی (gesture-control) آمده که در دسته‌های بازی کنسول‌های جدید ماندگار شود . بنابراین باید انتظار داشته باشید که نوع بهینه سازی شده ای از سخت‌افزار کینکت مایکروسافت ، یکی از قابلیت‌های برجسته ایکس‌ باکس جدید باشد . هم اکنون کینکت پر فروش ترین و پر مصرف ترین وسیله الکترونیکی است که 10 میلیون عدد آن طی مدت زمانی کوتاه به فروش رفته است .

کینکت جدید ایکس باکس 720

عینک کینکت Kinect Glasses  

در اسناد منتشر شده ،‌ ابزار تازه‌ای به نام Fortaleza یا Kinect Glasses به چشم می‌خورد که در واقع پروژه تحقیقاتی تازه مایکروسافت است که شباهت زیادی به پروژه عینک گوگل دارد . مایکروسافت از این وسیله به عنوان وسیله بدون نیاز به دست یاد کرده است . عینک کینکت که قرار است با ایکس ‌باکس ۷۲۰ نیز سازگار شود ، در سال ۲۰۱۴ وارد بازار خواهد شد . مایکروسافت اطلاعات زیادی در مورد این محصول منتشر نکرده است .

 

دسته کنترل (Controller) بازی ایکس‌باکس 720

دسته‌های بازی به عنوان بهترین رابط‌های کاربری سخت‌افزاری و وسیله ورودی دستگاه‌های بازی برای گیمرهای کهنه کار باقی خواهد ماند . البته ما هرگز نمی‌توانیم تصور کنیم که تنها با حرکت دادن دست‌هایمان به اطراف در مقابل کینکت بتوانیم  Gears of War 4 را بازی کنیم ، زیرا این طرز بازی نمی‌تواند همراه با دقت کافی باشد .

دسته های ایکس باکس 720 به احتمال زیاد از نظر شکل و عملکرد با دسته های ایکس باکس 360 تقریبا یکسان است . این احتمال وجود دارد که مایکروسافت دسته ها را از نظر فرم و شکل کمی تغییر دهد اما تغییر کامل دسته ها از نظر طراحی ، باعث خشمگین شدن طرفداران این کنسول می شود . پس در واقع ، مایکروسافت دسته ای را برای ایکس باکس 720 در نظر دارد با طراحی یکسان نسبت به ایکس باکس 360 اما با عملکرد جدید و افزودن دکمه های جدید .

کنترلر جدید ایکس باکس 720

اما شایعه های متعددی مبنی بر استفاده مایکروسافت از دسته های لمسی دارد . علاوه بر لمسی بودن دسته ، مایکروسافت صفحه نمایشگر کوچکی را در وسط دسته قرار خواهد داد .

دسته ایکس باکس 720 با نمایشگر

کنترلر جدید ایکس باکس 720 با نمایشگر lcd

بررسی کامل دسته اکس باکس 360

فضای ذخیره سازی و فرمت لوح فشرده ایکس ‌باکس 720

هنوز فضای ذخیره اطلاعات ابری (Cloud storage) قابلیت از دور خارج کردن رسانه‌های فیزیکی را کسب نکرده ، اما سال‌هاست که این نوع سرویس‌ها توانسته اند بخوبی به کاربران رایانه‌های رومیزی خدمت کرده و در میان آنها سرویس OnLive توجه بسیاری از کاربران را به خود جلب کرده است . بدیهی ‌ترین گزینه فضای ذخیره داده برای نسل بعدی ایکس ‌باکس لوح فشرده بلو ـ ری (Blu-ray) است که تا به حال مایکروسافت از افزودن آن به ایکس‌باکس 360 خود داری کرده است ، اما احتمال استفاده از دیسک‌های سخت ، SSD ، فلش درایوها ، کارتریج‌های گیم به سبک نینتندو و حتی زنده کردن دوباره HD-DVD نیز در این دستگاه وجود دارد . قطعا این مطلب درست است که مایکروسافت به دنبال جایگزینی برای فرمت های رسانه ای است ، به خصوص اگر مایکروسافت تصمیم به ادامه دادن به پشتیبانی از بازی های خود در طولانی مدت را نداشته باشد . حتی این امکان وجود دارد که مایکروسافت پشتیبانی از رسانه های خارجی (External media)  را نیز پشتیبانی نکند و کاربران فقط با دانلود بتوانند به بازی ها دسترسی داشته باشند . ایکس باکس 360 دارای ویژگی نظیر ذخیره سازی ابری داده ها را دارد که کاربران می توانند توسط داده های ذخیره شده خود با هر نوع ایکس باکسی که قابلیت وصل شدن به اینترنت را داشته باشد بازی کنند . پس ایکس باکس 720 مخلوطی از مشخصات ذخیره سازی ابری و ذخیره سازی داخلی خواهد بود .

به کارگیری سخت افزاری خاص با فناوری پیشرفته

سال 2005 هنگامی‌ ایکس‌باکس 360 به بازار آمد که در بردارنده بهترین فناوری ارائه شده سال 2004 بود . ابتدا با پردازنده (CPU) پاور PC 2/3 گیگاهرتزی 3 هسته‌ای توسط IBM و یک پردازشگر گرافیکی (GPU) از نوع ATI عرضه شد .

حال اگر شما مشخصات سالخورده سخت‌افزاری آن را با یک رایانه روزآمد که به آخرین پردازنده سندی بریج Core i7 اینتل ، کارت گرافیک انویدیا GTX 580 ، یک ترابایت فضای ذخیره داده و 8 گیگابایت حافظه رم DDR3 مجهز است مقایسه کنید ، درمی‌یابید معمولا همیشه رایانه‌ها چند قدم جلوتر از ایکس‌باکس و پلی استیشن هستند . اما گذشته از ویژگی‌های پیکربندی سخت‌افزاری این کنسول‌های مستقل بازی نسبت به رایانه‌ها از مزایایی خاص خود برخوردارند .

حذف دیسک درایو در ایکس باکس 720

در حالی که ما میدانیم در حال حاضر کنسول بازی ایکس باکس ۳۶۰ ،  کنسول بازی غالب بازار است اما شایعات در مورد نسل آینده این کنسول بازی محبوب که ایکس باکس ۷۲۰ نام دارد هنوز ادامه دارد . ظاهرا مایکروسافت به تازگی نشستی مخفی با توسعه دهندگان بازی ایکس باکس در لندن برگزار کرده است و از این جلسه اخباری هم لو رفته است . یکی از نکات کلیدی که از این نشست به بیرون درز کرده است ، نبودن دیسک درایو ( CDROM یا DVDROM ) در ایکس باکس ۷۲۰ است .

همچنین شایعه شده است که ایکس باکس ۷۲۰ دارای یک فرمت اختصاصی SD خواهد بود که اجازه خواهد داد تا کاربران به مبادله و ذخیره بازی‌های خود بپردازند . همچنین تمام بازی‌هایی که روی کنسول اجرا می‌شود قابل دانلود خواهند بود .

باور این موضوع سخت نیست که دستگاه‌های دیجیتال به آرامی‌ در حال خارج شدن از رسانه‌های سنتی هستند و به سوی فروشگاه‌های نرم افزاری مبتنی بر اینترنت سوق میابند . اگر موردی که اعلام کردیم درست از آب دربیاید ، بی شک کار و کاسبی کسانی که مشغول فروش بازی‌های ایکس باکس هستند به هم می‌ریزد .

طراحی و ویژگی های ایکس باکس 720

طراحی های مختلفی برای ایکس باکس 720 وجود دارد که به شکل های مختلفی هستند اما بعضی خبرها ها ناشی از این است که ایکس باکس 720 از نظر طراحی کاملا شبیه ایکس باکس 360 است و فقط کمی لاغر تر خواهد بود و ویژگی های خاصی نظیر استفاده از 2 دوربین در داخل خود ایکس باکس ، هارد 2 ترابایت ، پردازنده ای 8 هسته ای که سرعتش 20 برابر از ایکس باکس 360 بیشتر است . این کنسول از تکنولوژی 3 بعدی ، وضوح 4K2K ( یک وضوح تصویری استاندارد در فیلمبرداری و کارت گرافیک رایانه است . وضوح این فرمت ۴۰۰۰ پیکسل است . ) ، مالتی تلویزیون   ( Multi Tv )، پخش زنده تلویزیون و وبکم  و همچنین GPS ، که این اجازه را به کاربران می دهد تا موقعیت دیگر کاربران که در حال بازی کردن با ایکس باکس هستند را نیز مشاهده نمایند .

طراحی ایکس باکس 720

مایکروسافت قصد دارد فضای بازی شما را دگرگون کند

پتنتی که اخیراً کمپانی مایکروسافت ثبت کرده خبر از نقشه‌هایی جدید برای تبدیل کل اتاق نشیمن خانه شما به یک محیط بازی مجازی می‌دهد . حتی ممکن است این تکنولوژی جدید بخشی از Xbox 720 شود که هنوز در مرحله توسعه و تکمیل قرار دارد . در اینجا با سیستمی روبرو هستیم که محیط بازی را با استفاده از پروژکتور سه بُعدی بر روی دیوارهای اتاق منعکس می‌کند . از آن با نام “نمایشگر محیطی” (environmental display) یاد شده که می‌تواند یک مزیت ممتاز برای فروش نسل بعدی Xbox باشد .

تکنولوژی نمایشگر محیطی ایکس باکس 720

این سیستم در عین حال که از قابلیت تصویر افکنی بر روی سطوح پیرامونی برخوردار است ، از یک دوربین سه بُعدی مجزا نیز بهره می‌جوید که به وسیله انتشار پرتو فروسرخ اقدام به رصد کردن موقعیت بازیکن در اتاق خواهد کرد و سپس از این اطلاعات برای پیش‌بُرد بازی استفاده می‌کند . این دوربین برای سایر اشیا موجود در اتاق هم به همین شکل عمل می‌کند و از آنجا که تکنولوژی آن مشابه کینکت خواهد بود به نظر می‌رسد استفاده همزمان از این دو باعث شود تا کاربران Xbox به طور کامل غرق در محیط بازی شوند .

استفاده از تکنولوژی “نمایشگر محیطی” به معنای نیاز به استفاده از عینک 3D مخصوص کینکت نیز هست که احتمالاً علاوه بر ایجاد یک تصویر سه بُعدی برای شما، مسیر نگاهتان را هم دنبال خواهد کرد . به احتمال زیاد این عینک در ترکیب با نمایشگر محیطی ، شما را قادر خواهد کرد تا تصاویر روی دیوار را نیز مانند تصاویر تلویزیون ، به صورت سه بُعدی تماشا کنید .

environmental display

“نمایشگر محیطی” فعلاً فقط یک پتنت جذاب است ولی مطمئناً از آنهایی است که مایکروسافت نگاه جدی تحقیقی به آن دارد . حتی اگر هم این سیستم خوب کار کند باید منتظر ماند و دید که مایکروسافت چطور می‌خواهد بر چالش‌هایی مثل اتاق‌هایی با اندازه‌های متفاوت، اشیاء اضافی داخل اتاق ، یا حتی کاغذ دیواری‌های طرح‌ دار که می‌توانند روی عملکرد دوربین تأثیر بگذارند ، چیره شود . اما با وجود این موانع ، مطمئناً مایکروسافت تمام تلاش خود را خواهد کرد تا نسل بعدی کنسول‌های بازی را از نو معنا کند . پس غافلگیر نشوید اگر کینکت 2 برای Xbox همزمان از یک کنترلر حرکتی و سیستم پروژکتور سه بُعدی در کنار هم برخوردار بود .

ایکس‌ باکس 720 و ویندوز 8 !

از زمان انتشار ویندوز 7 مایکروسافت علاقمند به اضافه کردن پشتیبانی چند منظوره در کنسولش بوده است . مایکروسافت می‌خواهد اکوسیستمی ‌از برنامه‌های نرم ‌افزاری کاربردی (apps) و بازی‌ها را فراهم کند که در تلفن‌های همراه ویندوزی ، خود ویندوز و دستگاه ایکس‌باکس بعدی کار کند . اما باید منتظر ماند و دید آیا کنسول بازی جدید مایکروسافت واقعا می‌تواند گونه‌ ای از سیستم عامل (OS) ویندوز 8 را اجرا کند یا نه ؟

40 بازی ایکس باکس با ویندوز 8 اجرا می شود

 بازی هایی نظیر  Pac-Man Championship Edition DX، Fruit Ninja ،  Angry Birds،  Dragon’s Lair ، kinectimals unleashed و چند بازی دیگر با ویندوز 8 به اجرا در می آیند این مطلب بدان معناست که کاربران می توانند از طریق دسترسی آنلاین هم با یکدیگر به رقابت بپردازند .

ایکس باکس 720 مدت زیادی از بازی های خود پشتیبانی نمی کند

یکی از بزرگترین و تاثیر گذار ترین ویژگی هایی که برای گنجاندن در ایکس باکس 720 شایعه شده است ،  یک پیاده سازی از ویژگی های امنیتی منحصر به فردی است که مانع از پخش بازی دست دوم می شود . در حالی که این اطلاعات به هیچ وجه توسط مایکروسافت تایید نشده است ، مطمئنا قابل قبول است که چنین ویژگی را می توان در ایکس باکس 720 اجرا کرد . اگر این شایعه درست باشد پایان صنعت بازی رخ داده است و همچنین بدان معناست که گیمرها یا باید بازی های جدید بخرند یا کلا چیزی نخرند . برخی راه ها وجود دارد که مایکروسافت می تواند روی دیسک هایش اجرا کند شامل : از بین بردن دیسک پشتیبانی از درایو ، اضافه کردن ویژگی های امنیتی یکپارچه بر روی دیسک های خود و یا با استفاده از یک سیستم خرده فروشی با کد باز خرید شبیه به بسیاری از بازی های آنلاین ( که می تواند در بسیاری از عناوین بازی های EA دیده می شود).

قیمت ایکس باکس

اگر مایکروسافت مصصم به ارتقا دادن سخت افزار های این کنسول باشد به طور حتم قیمت ایکس باکس 720 بالا تر می رود . طبق خبرها ایکس باکس 720 قیمتی حدود 599 تا 699 دلار را دارد . قطعا این قیمت برای طرفداران ایکس باکس عصبانی کننده خواهد بود .

زمان به بازار آمدن ایکس‌باکس 720

اکتبر 2011 هویت تعدادی از افرادی که در طراحی اولیه ایکس‌باکس 720 نقش دارند مشخص شد ، از جمله رئیس بخش طرح‌ ریزی خلاق این محصول فاش و به دنبال آن مشخص شد احتمالا تولید و فروش ایکس‌باکس 720 با سری 360 تداخل دارد ؛ زیرا در حالی که هنوز دستگاه قدیمی ‌تولید و فروخته می‌شود و با توجه به این ‌که مایکروسافت در ابتدای عرضه کنسول 360 اعلام کرده بود که مدت 10 سال تولید و عرضه این محصول را ادامه خواهد داد ، بنابراین نسل جدید این کنسول نیز همزمان از سوی مایکروسافت راهی بازار خواهد شد . زمان معرفی این محصول به احتمال زیاد باید همزمان با برگزاری نمایشگاه بازی رایانه‌ای E3 در ژوئن 2013 باشد .

اما پس از پیگیری فعالیت‌های مهندسان مسئول طراحی و معماری کنسول ایکس‌ باکس متوجه شدیم آنها قصد دارند خونی تازه در رگ‌های این دستگاه جدید به جریان بیندازند . بر اساس اخبار منتشر شده از سوی مایکرو سافت ، تاریخ عرضه ایکس‌باکس 720 باید در تابستان سال 2013 یا 2014 باشد .

ایکس باکس 720

اما شما چه فکر می کنید ، نسل بعدی ایکس باکس به چه صورت خواهد بود ؟

راهنمای خرید ایکس باکس ۳۶۰ اسلیم ، نکات مهم خرید ایکس باکس

حتما مطالب زیر رو هم بخونید

 • احتمال تولید دسته اکس باکس 720 به همراه نمایشگردنیای بازی و سرگرمی سن و سال نمی شناسه صنعت Game همیشه داغه داغه . از این رو کنسول های بازی در طول تاریخ تکنولوژی نسل به نسل ارتقا داده شدند تا امروز که پلی استیشن 3 و اکس باکس 360 به همراه نینتندو وی ، آخرین نسخه های ایجاد…
 • مقاله ای در باب بازی نسل های سونیک ( Sonic Generations )    جوجه تیغی که با سرعت سرسام آور و مثل یه تیکه آتیش به این ور و آنور می رود و از بدو ورود اولین کنسول ها تا به حال جزو جذاب ترین کارکتر ها محسوب می شود و هنوز از یاد ها   نرفته است ، درسته ، سونیکه…
 • دسته کنترلر Move کنسول سونی ps3سونی دسته جدید خود موسوم به 3move play station را عرضه کرده است.هدف  از عرضه این دسته رقابت با محصولات مشابهی است که توسط مایکروسافت و نینتندو عرضه شده است.ویژگی اصلی این دسته و محصولات مشابه آن است که کاربر برای انجام بازی مجبور به حرکت دادن دست و سر…
 • HDMI چیست ؟ بررسی انواع پورت و کابل HDMI    HDMI چیست؟ HDMI  اولین و تنها رابط تجاری برای انتقال غیر فشرده همزمان تصویر و صدا به صورت دیجیتال است. HDMI نوعی پورت ارتباطی است که قابلیت انتقال تصویر و صدا با کیفیت بالا را تنها با استفاده از یک کابل به کاربران ارائه می‌دهد. پورت HDMI برای…
دسته بندی
موضوعات مرتبط
احمد تيموري

سال چهارم رشته ریاضی فیزیک ، علاقمند به دنیای IT .

آموزش زبان انگلیسی - ابراهیم درویش

آموزش زبان انگلیسی علم فردا

 • یه بار برای همیشه تلفظ انگلیسی رو یاد بگیر!
 • ■ آموزش گرامر انگلیسی از صفر تا صد!
 • ■ آموزش مکالمه انگلیسی درباره موضوعات کاربردی
 • ■ مبتنی بر انگلیسی امریکایی!
 • ■ بیش از 45 ساعت ویدیو آموزشی!!!
 • اطلاعات بیشتر + نمونه درس

حمایت از علم فردا

نوشتن مطالب آموزشی به زبان ساده و قابل فهم برای همه ، کار بسیار سختیه . از طرفی ، نگهداری یک وب سایت آموزشی خرج داره ! اگر براتون امکان داره لطفا با پرداخت مبلغ کمی در هزینه های سایت سهیم باشید تا ما هم بتونیم با خیال راحت براتون بنویسیم و به سوال ها تون پاسخ بدیم . حمایت مالی از علم فردا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *

24 دیدگاه

 • فرزاد 04 تیر 1398

  آفرین به شما نویسنده که قبل از آمدن Xbox One میدونستی کنسولی از مایکروسافت در سال 2013 منتشر خواهد شد. فقط اسم کنسول و یک سری چیز ها درباره دسته رو اشتباه گفتی

 • ایکس باکس ۷۲۰ همین ایکس باکس وان هست!!!!!!

 • اکس باکس 720 !!! یکی از چرند ترین شایعه هایی که شنیدم

 • xbox720 وجود نداره

 • به نظر من ایکس با کس از همه بهتره

 • شایعه س به طور خیلی احمقانه نسل هشتم ایکس باکس one و نسل بعد از اون هم xbox two نام داره

 • سلام و ممنون از مطلب مفید شما ایکس باکس وان از ایکس باکس 720 قدیمى تره نه!

 • به جز اکس وان چه اکس باکسی خوبه

 • در کجا می فروشند

 • سلام من ارشک هستم 9 سالمه قیمت اکس باکس 720 چقدره

 • Ahmad Najafi 25 آبان 1393

  کی میاد بخرم

 • سلام خسته نباشید.من میخوام ایکس باکس 360 بخرم ایا اسلیم از مدل های دیگرش بهتره؟اسلیم بخرم 360؟بعد بازیهاش مانند فیلم واقعی هستن ایا حقیقت دارد؟ممنون میشم جواب بدهید تشکر

 • امیرعباس 12 اسفند 1392

  سالم اقا خسته نباشید.من چند سوال ازشما دارم.ایا کینکت درست کار می کنددرشبیه سازی اعمال انسان؟اکس باکس 360 بهتر است یاپلی3وگرافیک کدام بیشتراست؟امیدوارم به سوالات من پاسخ دهید

 • یعنی چی این پست رو پاک کنین یا عوض کنین.اسم نسل جدید کنسول XBOX ONE هستش.خب یکی بیاد اتفاقی این مطلب رو ببینه قاطی میکنه.XBOX 720 شایعست.شایعه

 • ممنون بخاطر توضیح مفصلتون.اما بعضی چیزهای این مطالب فقط شایعه است مثلا لمسی بودن کنترلر که این غیر ممکنه یا پردازنده ی 16هسته ای.در واقع چیزی که من شنیدم اینه که پردازنده x720هسته4 ایه که هر هسته به4 قسمت تقسیم میشه.ضمنا این گفته ی من نیست.اعلام رسمی مایکروسافته.ممنون از توضیحاتتون واقعا منو جذب کرد.

  • محمدرضا امين زاده محمدرضا امين زاده 13 آذر 1391

   خواهش می کنم دوست عزیز . خب تا اکس باکس 720 به مرحله تولید نرسه نمیشه قطعی نظر داد .

 • بی صبرانه منتظر Xbox 720 هستیم ببینیم چیه. احمد جان دست گلت درد نکنه مطلب کامل و مفیدی بود

حمایت از علم فردا
خبرنامه علم فردا
علم فردا در شبکه های اجتماعی علم فردا در جی پلاس کانال تلگرام علم فردا علم فردا در اینستاگرام
هر گونه کپی برداری از مطالب علم فردا ممنوعه ! در ضمن ، وب سایت علم فردا روی سرورهای پارس پک میزبانی میشه!
دانلود آموزش انگلیسی علم فردا