بستن فهرست

بیژن استرس ترک تحصیل کرد ؛ همه ما مقصریم !

تاریخ انتشار : ۲۴ اسفند ۱۳۹۳

چند سال پیش بود ( من دانشجو بودم ) که یه ویدیو تو موبایل ها بلوتوث میشد با عنوان « بیژن استرس » که بعید میدونم کسی این ویدیو رو ندیده باشه . همون پسر بچه روستایی که میگفت : « بام ….؟! شیب …. ؟! » . حالا امروز میخوام راجع به این پسر بچه مسائلی رو خدمت تون عرض کنم که امیدوارم بتونه در فرهنگ علمی و جامعه مون تاثیری بذاره . من این پست رو از طرف خودم و دوست خوبم محمد امین زاده نوشتم . حتما تا آخرش بخونید .

بیژن استرس کیه و چطور معروف شد ؟

بیژن استرس ، دانش آموز تنکابنی که موقع پاسخ به سوالات معلم دستپاچه شده بود

بیژن استرس ، دانش آموز تنکابنی که موقع پاسخ به سوالات معلم دستپاچه شده بود

چند سال پیش یه معلم در شهرستان تنکابن ( مازندران ) موقع درس پرسیدن از یه پسر بچه روستایی به نام بیژن ازش فیلم گرفت . گویا لباس های کهنه ، دست های کارکرده ، کمربند پوسیده و لهجه شمالی این بچه روستایی واسه معلمش خیلی خنده دار بوده و خواسته همه ایران رو در این جوک سهیم کنه تا همه به این بچه بخندن و شاد بشن . این ویدیو رو همه ما دیدیم . در این ویدیو معلم ، چنتا سوال جغرافیا از بیژن میپرسه اما گویا بیژن جواب سوال رو نمیدونست . بیژن از استرس زیاد پیراهن کهنه اشو میچلوند . شاید هم میترسید معلم کتکش بزنه . به هر حال معلمی که همچین کار زشتی میکنه هیچی ازش بعید نیست . بیژن از اون روز به بعد به بیژن استرس معروف شد . هر کسی که این ویدیو رو دید برای خود شیرینی ، ویدیوی مسخره کردن بیژن استرس رو به دوستانش میداد و یا این ویدیو رو در شبکه های اجتماعی مختلف به اشتراک میذاشت . اینجوری شد که بیژن استرس در تمام کشور مشهور شد . حتی تلویزیون های ماهواره ای ایرانی در اروپا و امریکا هم شروع کردن به مسخره کردن بیژن استرس و از تمام جذابیت ها و امکانات شون ( که ماهیانه خدا میلیون هزینه اشه) استفاده کردن تا آوازه بیژن استرس به همه دنیا برسه ! همه دنیا بدونن که در یکی از روستا های شمال ایران یه بچه روستایی لباس خوب نداره ، حرف زدن با لهجه فارسی براش سخته و از همه مهم تر چه معلم شوخ طبعی داره .

آموزش مکالمه انگلیسی - ابراهیم درویش

بعد از این ماجرا سرنوشت بیژن استرس چی شد ؟

بیژن در مصاحبه ای گفت که :

دوم راهنمایی بودم که فهمیدم فیلم ام پخش شده . همه منو مسخره میکردن . حتی جرات نداشتم از در خونه بیام بیرون . اگر یه نفر میفهمید که من کیم به همه میگفت . دوست داشتم خودمو بکشم .

بیژن استرس ترک تحصیل کرد !

بیژن استرس ترک تحصیل کرد !

بیژن بعد از یه مدت فهمید که همه ایران این ویدیو رو دیدن . هر جا که میرفت مسخره اش میکردن . انقدر بیژن استرس رو مسخره کردن تا اینکه باورش شد واقعا توانایی درس خوندن نداره و بلاخره تصمیم گرفت که ترک تحصیل کنه . هر سال بچه های زیادی درس رو رها میکنن و میرن سراغ کار . یکی مجبوره و یکی هم علاقه نداره اما بیژن فقط به خاطر اینکه همه مسخره اش میکردن ، ترک تحصیل کرد . آیا می تونید این مسئله رو قبول کنید ؟ اگر خود ما جای بیژن بودیم چیکار میکردیم؟! بعد از اینکه معلم از این جریان با خبر شد به بیژن زنگ میزد و اس ام اس میداد و معذرت خواهی میکرد . از قدیم گفتن « چرا عاقل کند کاری که باز آرد پشیمانی ؟ » . این معلم ضربه ای که به این بچه زده دیگه جبران شدنی نیست . و جالبه که من هیچ متن یا ویدیویی ندیدم که این معلم بخواد از بیژن استرس عذرخواهی کنه .

آقای معلم ، میدونی با بیژن استرس چیکار کردی ؟!

یه روز همینجوری از این بچه فیلم گرفتی و گفتی « ایول ، سوژه  دور همی مون جور شد » اما کاش قبل از این کار ناپسند به این چنتا نکته فکر میکردی :

آقای معلم ، مگه خودت بچه کجایی که انقدر احساس باحالی میکنی ؟!

آقای معلم ، لهجه شما درست مثه بیژن استرسه . مسخره کردن بیژن یعنی مسخره کردن خودت و همه اونایی که در منطقه خودتون زندگی میکنن . یعنی خودت ، پدر ، مادر ، برادر ، خواهر و… ! اصلا به این موضوع فکر کرده بودی ؟

آقای معلم ، تا چه مقطعی درس خوندی ؟

رفتی تو یه روستا و داری به چنتا بچه روستایی درس میدی فکر کردی الان خودت ابن سینایی ؟! اگر آدم سطح بالایی بودی یا نمی رفتی تو اون روستا درس بدی و یا اصلا همچین کاری نمی کردی . اصلا شما چی خوندی که انقدر احساس خود شیفتگی بهت دست داده که یه بچه ساده روستایی رو سوژه کردی ؟ تا چه مقطعی درس خوندی ؟ آیا میدونی چه آدمای باسوادی تو این کشور دارن زندگی میکنن ؟

آقای معلم ، معذرت خواهی نمیتونه آینده بیژن رو عوض کنه

بیژن با چالش های زیادی رو به رو شده . انقدر مسخره شده که دیگه ترجیح میده مدرسه رو ول کنه . تمام ایران بیژن رو به بیژن استرس میشناسن . حالا هر چقدر هم بیای عذرخواهی کنی فایده نداره . هر کسی یه تیکه ای میندازه . شاید اگر بیژن چند سال دیگه عاشق یه دختر بشه آیا اون دختر به بیژن روی خوش نشون میده یا اینکه اون هم مسخره اش میکنه و احساسات این آدم رو جدی نمیگیره ؟ بیژن می تونست آدم موفقی بشه ؛ بهتر نبود تشویقش میکردی و از موفقیت های علمی بیژن فیلم میگرفتی و به جای اینکه مثه الان بری خودتو قایم کنی ، می تونستی با افتخار سرتو بالا بگیری و بگی « بیژن شاگرد من بود » . کاش یکم از معلم فداکار ،محمد علی محمدیان ، انسانیت رو یاد بگیریم . این معلم مریوانی یه شاگرد 8 ساله داشت که این دانش آموز به خاطر بیماری موهاش ریخته بود . این معلم برای اینکه اون بچه خجالت نکشه رفت موهاش رو از ته تراشید . معلم های زیادی در این خاک پاک برای دانش آموزا دارن زحمت میکشن و حتی دیدیم معلم هایی که از جیب خودشون هزینه تحصیل یا درمان دانش آموز شون رو پرداخت کردن .  اون وقت آقای معلم شما میای بیژن رو مسخره میکنی ؟!

آقای معلم ، اگر معلم بچه خودت اینکار رو باهاش بکنه چیکار میکنی ؟

خداوکیلی چه جوابی داری ؟ اگر یه معلم بچه ات رو اینجوری سوژه کنه . بچه ات رو به جایی برسونه که روش نشه از خونه بیاد بیرون . انقدر تحقیر بشه که ترجیح بده درس و مدرسه رو ببوسه و بذاره کنار ، تو این شرایط واقعا چیکار میکنی ؟

اشتباه بعدی که باعث تخریب بیشتر بیژن شد !

واقعا متاسفم واسه مدیران و کارمندان شبکه های اجتماعی به خصوص شبکه های اشتراک گذاری ویدیو . از نظر من هیچ عذر و بهانه ای قابل قبول نیست . یعنی هیچکدوم از کارمندای این شبکه های اجتماعی به مغز شون خطور نکرد که این ویدیو رو بردارن ؟! شاید اگر مدیران شبکه های اجتماعی ( حداقل شبکه های اجتماعی داخل کشور ) با این مسئله برخورد میکردن ، هیچوقت بیژن انقدر خجالت زده نمی شد .  اگر مردم به این سایت های اشتراک ویدیو اعتراض می کردن اینجوری نمیشد . جالب اینجاست که یه عده آدم بی شعور اومدن کلیپ ها و عکس های جدیدی ساختن تا بیژن رو بیشتر مورد تمسخر قرار بدن . واقعا این همه عذاب برای بیژن بس نبود ؟! امیدوارم که هر چه زودتر این ویدیو ها از همه جای وب حذف بشن .

بیژن جان همه ما ازت معذرت میخوایم

بیژن جان ، من ( ابراهیم درویش ) ازت معذرت میخوام . منم این ویدیو رو دیدم . هم خنده ام گرفت ، هم ناراحت شدم . اعتراف میکنم که خنده من از روی بی خردی بوده و ازت عاجزانه میخوام که منو ببخشی . حتی به دوستام هم نشون دادم و اونا هم مثه من اولش خندیدن و بعدش از نارحتی رفتن تو فکر . ما فهمیدیم که معذرت خواهی ما به دردت نمیخوره و به قول معروف آبی که ریخته شده دیگه جمع نمیشه اما ما هم جز ابراز ندامت و شرمساری راهی برامون نمونده . من از طرف خودم ، علم فردا و همه دوستان علم فردا قول میدم که هر کاری که از دست مون بر بیاد برات انجام بدیم تا دوباره سرکلاس درس حاضر شی . امیدوارم خداوند هم ما رو ببخشه . تو ناراحتی و غصه داری . اما اینو بدون که تو قربانی این ماجرا شدی تا دانش آموز دیگه ای مسخره نشه . بیژن جان امیدوارم که باز هم به مدرسه برگردی و درستو ادامه بدی و یه روزی بشی مهندس بیژن . یادمون نره که خیلی از شخصیت های مهم علمی در دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی یه روزی مثه بیژن تو روستا های ایران زمین درس خوندن . توصیه می کنم حتما این ویدیو رو ببینید . تیم خبری شبکه 1 سیمای جمهوری اسلامی ایران با بیژن مصاحبه ای کرده که لازمه هر ایرانی حتما ببینه . حتما نظر تون رو درباره این موضوع بفرمایید . فقط خواهش میکنم فحش و بد و بیراه نگید که بتونیم نظر همه رو منتشر کنیم .

 

حتما مطالب زیر رو هم بخونید

 •   در سال 2013 هر جا رو که نگاه کنی تکنولوژی رو می بینی و دنیا به سمتی داره پیش میره که آدما به طور ناخودآگاه درگیر تکنولوژی هستن . چه بسا افرادی که نمی دونند اینترنت چیه ، تو اینترنت چی میگذره ، کامپیوتر رو چطور خاموش و روشن…
 •   روزمره با گجت های زیادی سر و کار داریم که بدون توجه به تاثیر آنها بر زندگیمون ، فقط به برآورده شدن نیازمون توسط اون گجت فکر می کنیم اما اگه کمی دقیق تر به این قضیه نگاه بشه می بینیم که برخی از این گجت ها اگر نباشند…
 • سیزده به در هر سال ما ایرانی ها از خونه های مون میزنیم بیرون تا روز 13 فروردین رو به عنوان روز طبیعت جشن بگیریم . دور هم باشیم . به قول فایمیل دور « من از بچگی عاشق روز سیزده به در بودم » :D اما متاسفانه تو سیزده…
 • در طی چند سال اخیر اتحادیه اصناف نقش بسیار پر رنگی در گسترش دوربین مدار بسته داشته و همونطور که اطلاع دارید همه اماکن عمومی به خصوص اماکن تجاری به دوربین مداربسته مجهز هستن . خوشبختانه طی چند سال اخیر آثار مثبت دوربین های امنیتی به وضوح دیده شده . در…

آموزش زبان انگلیسی علم فردا

از زیر صفر تا سطح پیشرفته
 • یه بار برای همیشه تلفظ انگلیسی رو یاد بگیر!
 • ■ آموزش گرامر انگلیسی از صفر تا صد!
 • ■ آموزش مکالمه انگلیسی درباره موضوعات کاربردی
 • ■ مبتنی بر انگلیسی امریکایی!
 • ■ بیش از 45 ساعت ویدیو آموزشی!!!
نمایش نمونه درس دوره مکالمه
دسته بندی
موضوعات مرتبط
ابراهیم درویش

ابراهیم درویش هستم متولد مرداد سال 65. برنامه نویس وب ، علاقمند به برنامه نویسی اندروید و نرم افزار های رایگان و Open Source . در وقت آزادم درباره متد های بازاریابی و تبلیغات وب مطالعه می کنم . مسلط به انگلیسی و آشنا به زبان Español .

حمایت از علم فردا

نوشتن مطالب آموزشی به زبان ساده و قابل فهم برای همه ، کار بسیار سختیه . از طرفی ، نگهداری یک وب سایت آموزشی خرج داره ! اگر براتون امکان داره لطفا با پرداخت مبلغ کمی در هزینه های سایت سهیم باشید تا ما هم بتونیم با خیال راحت براتون بنویسیم و به سوال ها تون پاسخ بدیم . حمایت مالی از علم فردا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *

111 دیدگاه

 • محمد حسین 16 بهمن 1398

  درود بر شما. شما هایی که میگید بهونه ای برای درس نخوندن بوده و معلم گناهی نکرده و … شما ها تو مدرسه تاحالا نشده که یک سوال رو نتونید پاسخ بدید ؟ دوست داشتید که معلمتون از شما هم فیلم می گرفت و بلوتوث می کرد ؟ دوست داشتید که تو کل کشورتون شما لقب بدن و مسخرتون کنن ؟
  من با اینکه هیچوقت مسخره نکرده بودم ولی باز به خاطر هم میهنان ام از بیژن طلب بخشش میخام با اینکه میدونم ضربه روحی که بیژن خورده رو نمیشه جبران کرد.

 • معلم چه گناهی کرده یارو درس نخونده استرسش گرفته معلومم هست بچه درس نخون بوده البته آفرین به تصمیمش که رفته گچکار بشه میخواست درس بخونه که کجارو بگیره؟ بشه لیسانسه بیکار؟

 • سلام من تقریبا تازه با این سایت خوب آشنا شدم. امروز که 5 شنبست و تقریبا میشه گفت روز تعطیله از صبح تا الان که تقریبا 9 شب هست؛ خیلی از مطالب سایت رو مطالعه کردم و واقعا مطالب خوب و ارزشمندی هست و اونقدر کشش داشت که از صبح تا شب منو پای سیستم نگه داره! تشکر از زحمات چند ساله ی شما.
  این پست مربوط به معلم رو که دیدم به یاد شرایط استخدامی آموزش و پرورش افتادم نمیدونم دوستان خوندن این شرایط رو یا نه! یادمه استخدامی پارسال بود که یه بنده خدایی رو به خاطر وزن کمش تو مصاحبه رد کردن! :/ بنده خدا حدود 100 کیلومتر راه از شهرستان اومده بود مرکز استان برای مصاحبه! گفته بودن یه قسمت مدارکت کمه دوباره این همه راه رو رفته بود و برگشته بود که مدارکش رو کامل کنه و آخر کار هم در قسمت پزشکی فکر میکنم به خاطر یکی دو کیلو وزن کمتر نسبت به قد! اصلا اجازه ی مصاحبه بهش نداده بودن!! :// هر دم از این باغ بری میرسد..
  استیون هاوکینگ نابغه فیزیک، اگر ایران زندگی می کرد با این محدودیت‌های پزشکی اعلام شده آموزش و پرورش برای استخدام معلمان الان خانه‌ نشین بود!

 • منم از بیژن معذرت میخوام با اینکه هیچ وقت مسخره نکردم فقط خوشحالم ک فهمیدم میخواد برگرده به تحصیل…مرسی از شما

 • اینا همش بهانس. اینقدر زود باور نباشد. کی بخاطر استرس ترک تحصیل میکنه. یکم فقط فکر کنید.
  مسلما همه ما در بچگی وقتی درسو خوب نمی خوندیم اینطوری جواب میدادین و از استرس نبود. بلکه بلد نبودیم.
  این آقا بیژن ماهم ظاهرا علاقه ای به درس و مدرسه نداره و یه بهونه جور کرده واسه ترک تحصلیش که ملتو قانع کنه.

  • چرا یکی این بچه رو به خارج از کشور نمیفرسته؟ اونجا دیگه کسی حتی این کلیپ رو ببینه نمیخنده یا برای لذت بردن مسخره نمیکنه!

 • سلام
  اونیکه این فیلمو گرفته معلم نبوده، بلکه سربازمعلم بوده،یعنی یک آقایی بجای سربازی رفتن و خدمت در نظام رفته تقاضا کرده که بر تو روستا تدریس کنه که حتما کلی پارتی هم جور کرده که باش موافقت کنن،پس یعنی معلم نبوده،خواهشا اینقدر ندانسته نه به معلم و نه جایگاه معلم معلم توهین نکنید،چون هرکی هرچی رو تو زندگی از راه علم بدست میاره مدیون تک تک معلم هاش،در ثانی بعید میدونم علت ترک تحصیل این بچه این کلیپ بوده باشه میتونست بر یه جای دورتر ادامه بده مطمئنا کسی اونو نمیشناخت چون چهرش خیلی عوض شده بود

 • سلام ابراهیم جان جوابیه رو به اون معلم احمق دیدم کاش آموزش و پرورش هنگام استخدام افراد بجای معیارهای استخدام فعلی مثل مومن بودن و مسلمان بودن انسان بودن را ملاک معلم شدن قرار بدهند از جواب دندان شکن تو به اون آدم مغز تهی خوشحال شدم امیدوارم کمی بخودش بیاد برای شما هم آرزوی موفقیت میکنم

 • سپارده 18 تیر 1394

  من پسر عمه بیژن هستم- به نظرم دست اون معلم رو باید بوسید که این کارو کرد چون من میدونم اگه این درس هم میخوند هیچی نمیشد نسل ما اصلا درس خوان نیستیم به زور مدرک دیپلم رو میگیریم این بهانه ای شد حداقل بتونه تو این سریال بازی کنه و یکمی معروف شه حالا از این به بعد ببینیم میتونه خودشو بکشه بالا فدای همتون از اشکور روستای سپارده.

  • الیناز شوکتی نیا 27 تیر 1394

   برات متاسفم ،وقتی بستگانش اینطوریان خب چه انتطاری ا باقی بیشخصیتاس!

 • معلم بیژن 15 تیر 1394

  نظر دوستان رو دیدم، و از همه عذرخواهی می کنم،
  همه این مسائل به کنار
  فقط می خواستم بگم، آقا بیژن با من هیچ مشکلی ندارن، من رو از صمیم قلب بخشیدن، و اتفاقا الان خیلی هم خوشحال هستن، حتی دو هفته پیش که بر گشتم به همون روستا چند نفر از اهالی روستا به خاطر اون فیلم ازم تشکر کردن، و بهم گفتن الان آقا بیژن بازیگر خیلی خوشحاله، …
  البته این موضوع برای من جای تعجب داشت!!!
  فقط این واسم مهمه، من و خدا و آقا بیژن! خدا از گناهان ناخواسته ام بگذره، من و آقا بیژن با هم دوستیم و هیچ مشکلی با هم نداریم. خدا رو شکر آقا بیژن مسیر زندگیش عوض شد و حداقلش مسیر زندگی همکلاسیا، هم روستاییاشو نرفت، چون همه شون بدون اینکه ازشون فیلمی گرفته و منتشر بشه قبل و بعد از آقا بیژن ترک تحصیل کرده بودن و ترک تحصیل کردن!!!

 • بنده خودم معلم هستم اما وقتی اولین بار کسی این فیلم رو بهم نشون داد به خودم اجازه ندادم بقیه فیلم رو ببینم به بقیه هم پیشنهاد دادم این کارو نکنن .
  چون واقعا می دونستم این کار خلاف انسانیت هستش.
  به نظر من تک تک مردمی که این فیلم رو بلوتوث کرده به اندازه اون معلم گناهکاران

 • سلیمانی دانشجو 30 خرداد 1394

  سلام.

  یه توصیه به همه ی کسانی که میان و بی اطلاع قضاوت میکنن و نظر میدن بکنم اونم اینکه مگه شما از جریان خبر دارین که همرو محکوم میکنید آره دیگه تمام مسائل مملکت اینطوریه و مردم رو … فرض میکنن و مردم هم البته بعضی احمقانه نظرهای بی ارزششون رو میدن.

  من با معلم ایشون که فیلم رو گرفته بود صحبت کردم و ایشون گفتن که کسی که این فیلم رو پخش کرده ایشون نبوده . برای بررسی اختلال بیژن فیلم رو به سایر دبیران نشون دادن و یه بی جنبه ای از فیلم سوء استفاده کرده لطفا اگر هم میخواین بد و بیرا بگین که کار زشتیه به کسی که پخش کرده بگین نه به معلم که نیتش خیر بوده والا از این افراد توی کلاسهای درس زیاده.

  • اگرهم قصدشون خیربوده میتونستن حضوری و کاملا پنهانی این کاروبکنن نه اینکه بافیلم گرفتن و احتمال این رودادن که این فیلم پخش میشه بین مردم

 • مجید وثوقی 23 خرداد 1394

  “به نام خداوندی که از شدت حضور ناپیداست”
  سلام
  نخست پیش از هرکلامی مراتب سپاس گزاری خودم را بابت تمامی “علم فردا” و بخصوص مقاله فوق حضور شما اعلام میدارم.

  دلم میخواد خیلی خودمونی به غریبه ای که بعداز خوندن مطلب شما شاید نگاهش به این چندخط هم میافته از یه درد بگم مگر دلش بلرزه و واسه خوشی دیروزش ناخوش و برزخی نکنه امروز با جهنم فرداهای یه بیژن دیگه یا حتی یکی مثل من دیگه که این احساس و به نوعی غیراز این که زخم زبونه با وجودم لمس کردم…
  آره باورش واسه یکی دیگه سخته که تنها با یه زخم زبون میشه یک عمر زندگی رو به انزوا کشید…

  مجید وثوقی

 • هر نوع رابطه ی معلم با دانش آموز خارج از مدرسه غیرقانونیه .آوردن گوشی روشن داخل کلاس چه برای معلم چه دانش آموز به همین صورته، چه برسه به فیلم گرفتن معلم داخل کلاس. یکی از کمترین آسیب هاش می شه همین. اگه این رویه ادامه پیدا کنه ممکنه مثل مدارس افریقا و امریکا که از دانش آموزان سوء استفاده فیزیکی مالی ، زبانی و جنسی می کنند ختم بشه.

 • باسلام . من یک معلم هستم و بسیار ناراحت وشرمنده شدم که معلمی چنین برخوردزشت و ناپسندی را انجام داده است.خواهشمندم همه شما ایرانیان کمک کنید تا بیژن با افتخاربه مدرسه برگردد .در همه شبکه های اجتماعی کمپین حمایت از او را راه اندازی کنید و باز هم درهمه شبکه ها ، آن معلم بی خرد را محکوم کنید . بیژن را به کارگردانان سینما معرفی کنید. بیژن باید با افتخار بماند و افتخار آفرینی کند.

 • وقتی خبرو خوندم واقعا ناراحت شدم
  و (البته دعا نمی کنم ) ولی معلمه خیلی شانس بیاره خدا ببخشتش چون حق مردم که تا خود فرد نیخشه خدا هم نمی بخشه ……
  در بعضی از نظرات جمله ( مردم ایران ) یه مقدار اشتباه است و مطمئن باشید همه مردم در بعضی لحظات همچین چیزی رو تجربه می کنن ( جو گیر شدن ) و خوب فقط باید سعی کنن که خودشون رو کنترل کنن که این آقا متاسفانه نه تنها نتونسته اینکارو بکنه بلکه بدترش هم کرده
  و اما برای آقا بیژن میخوام اینو بگم که اگه بخوای به خاطر حرف مردم آیندت رو نابود کنی کار اشتباهی
  باور کن خودم انقدر توسط دوستام و مردم مسخره شدم که حد و مرز نداره هنوزم که ترم 6 کارشناسیم ادامه داره ولی باید تحمل کرد

 • سلام چرا یه کمپین حمایت از بیژن راه نمیندازید با این عنوان که “به مدرسه” برگرد؟

  • بیژن خیلی زجر کشیدی
   ولی آدمی که سوخته رو دوباره نمیشه سوزوند
   کمی زود بود تا با ناملایمات دنیا روبرو بشی
   ولی شاید ظرفیتت اینقدر بالا بوده که خداوند این امتحان سخت رو ازت گرفته
   حالا که از این امتحان سربلند بیرون اومدی سرت رو بالا بگیر
   و شاهد سر افکندگی مردمی باش که اونها رو بخاطر جهلشون بخشیدی
   برو به مدرسه و بهترین مهندس دنیا شو
   بهترین دکتر دنیا شو
   زخمی که خوردی تو رو رنج میده ولی تو رو قوی میکنه
   حالا که اینقدر قوی هستی باید به چیزی برسی که در حد این قدرت باشه
   برو جلو
   پله های موفقیت رو یکی یکی و تند تند طی کن
   فکر کن،
   خدا این آزمایش رو فقط از تو گرفته.
   و تو به بهترین شکل از عهدش برومدی
   حالا وقت جشن گرفتنه
   وقتشه بخشیدن رو یاد بگیر
   مهندس جان آینده
   منتظر شنیدن موفقیتهات هستم دوست با اراده من
   طرفدار و حامی تو ،جواد احتشام منش

 • با تشکر از متن خوبتون و تفکرتون .امیدوارم امکان برخورد با این معلم بی فرهنگ هر چه زودتر پیش بیاد

 • من هم چیزی شبیه به این برام پیش اومده اما در مقیاس خیلی کوچک تر و خوش بختانه معلم من با کل کلاس درگیر بود نه فقط با من.
  معلم همین امسالم بود سر امتحان یک هو چسبید بهم که تقلب کردی و بهم صفر داد.
  رفتم ازش شکایت کنم به معاون دعواش شد که چرا هی اینا میان شکایت آخرش هم قهر کرد رفت هنوز بارش رو دوشمه کلاس بغلی باهام حرف نمیزنه تا منو میبینن میگن همین بود که آقای ….. رو بیرون کرد. آخه معلمی که 14 ساله باز نشسته شده اینجوری عصبیه چش به تیز هوشان

 • در رابطه با معلمای عزیز هم بگم باید دست اونایی که مثل پدر یا مادر که عیب بچشو میپوشونه عیب دانش آموزاشونو میپوشونن بوسید(گرچه خیلی کم پیدا میشه)و متقابلا اونایی که رفتار زننده دارن و بچه ها رو به باد کتک و اهانت میگیرن باید عین خودشون رفتار کرد

 • سلام
  من از آقا معلم بیژن یه سوال دارم هدفش از فیلمبرداری چی بوده؟
  اگه بخاطر این بوده که فکر میکردن خنده داره باید بگم خیلی خوش خنده هستن و فکر کنم به ترک روی دیوار هم میخندن

 • چیزی ندارم بگم فقط اینکه خیلی به رفتار و بی فرهنگی این باصطلاح معلمه تاسف خوردم.

 • آخه یادش نخیر ماهم یه معلم داشتیم به لحجه آذریه من گیر میداد منم سعی میکردم بخودم نگیرم. ولی انصافا چون بچه بودم خیلی چیزا رو نمیدونستم کلی اعتماد به نفسمو میاورد پایین.باهمه حقی که به گردنم داره ولی اگه منم حقی به گردنش داشته باشم شاید نگذرم ازش،شایدم نه.شایداون حقش بیشتر باشه.

 • سلام من وقتی این کلیپ رو دیدم اصلا خندم نگرف خدا وکیلی دلم واسش سوخت به اینا هم میگن معلم واقعا براش متاسفم . 🙁

 • ااز اینکه آدم هایی پید می شن که هم نوع خودشونو مسخره می کنن واقعا متاسفم.
  خواهش می کنم این کلیپ را ببینید و از بابت وجود آدم هایی که خنده ی آنها باعث درد کسی می شود،افسوس بخورید.
  به نظر من که اصلا کلیپ خند داری نبود.

 • سلام .. خسته نباشید..من این کلیپ رو توسط یکی از دوستان م دیدم امد گفت ببین خنده داره منم دیدم و یه لبخند زدم نه بخاطر تمسخر بیژن بخاطر اینکه منو برد به دوران ابتدایی خودم همه ما سر امتحان شفاهی همینجوری میشدیم.منم یه مازندرانیم تو همین استان درس خوندم سطح فرهنگی معلم های ابتدایی و راهنمایی پایینه

 • به نظرم همه ی ما تو بچگیمون همچین روزهایی تو مدرسه برامون پیش اومده و حتی اگه الان فیلمشو داشتیم خودمونم به خودمون میخندیدیم و واسمون جالب بود و شاید ماها ترک تحصیل نمیکردیم و بیژن عزیز قطعا حساسیت زیادی داشتن که ترک تحصیل کردن. البته خنده ی کسانی که این فیلم و دیدن هم فکر نکنم دلیلش مسخره کردن باشه، همه بخاطر بانمک بودن اون، لبخند به لبشون اومده.
  اگه ما اشتباه کردیم و برای لحظه ای خندیدیم، خود بیژن هم اشتباه کرده که تحصیل رو ترک کرده و اشتباه فقط از جانب مردم یا معلمش نبوده. حالا خداروشکر که داره برمیگرده به مدرسه.

  • شما اگه فیلم یک اشتباه ناخود آگاهت تو کل ایران پخش میشد بد تر این کار میکردی اتفاقا بیژن جان خیلی تحمل کرده

 • دستت درد نکنه پست خوبی بود

 • دانش آموز مدرسه علمِ فردا 02 فروردین 1394

  http://www.aparat.com/v/rLRVs
  این لینک حضور بیژن در شبکه سه
  قول داد برگرده مدرسه
  گفت ثبت نام هم انجام داده 🙂
  خدایا شکرت

حمایت از علم فردا
خبرنامه علم فردا
علم فردا در شبکه های اجتماعی علم فردا در جی پلاس کانال تلگرام علم فردا علم فردا در اینستاگرام
هر گونه کپی برداری از مطالب علم فردا ممنوعه ! در ضمن ، وب سایت علم فردا روی سرورهای پارس پک میزبانی میشه!
دانلود ویدیوهای آموزش زبان انگلیسی علم فردا