بستن فهرست

 

بهترین مدیا پلیر برای ویندوز چیست ؟

 

اکثر پلیر های ویندوزی یا حجم خیلی کمی دارند و یا ویژگی غیر ضروری ، یک پلیر مفید و مورد استفاده پلیری است که بتواند فایل های ویدئویی HD را به راحتی نمایش دهد ، گزینه های پرکاربرد مانند :Full Screen Stretched را در دسترس گذاشته باشد ، ظاهر زیبا و جذاب و از همه مهم تر کیفیت پخش خوبی داشته باشد .

آموزش زبان انگلیسی - ابراهیم درویش

آموزش زبان انگلیسی علم فردا

 • یه بار برای همیشه تلفظ انگلیسی رو یاد بگیر!
 • ■ آموزش گرامر انگلیسی از صفر تا صد!
 • ■ آموزش مکالمه انگلیسی درباره موضوعات کاربردی
 • ■ مبتنی بر انگلیسی امریکایی!
 • ■ بیش از 45 ساعت ویدیو آموزشی!!!
 • اطلاعات بیشتر + نمونه درس

بیشتر نرم افزار های پخش کننده خیلی سریع ساخته می شوند و کمترین استفاده را از CPU و RAM دارند به همین دلیل کمتر پلیری پیدا می شود که بتواند یک فایل HD حجیم را اجرا کند و از بیشتر فرمت های تصویری پیشتیبانی کند ، اما نرم افزار های قدرتمندی هم هستند که بتوانند تا حدودی نیاز های شما را بر طرف کنند ، ولی مشکل اصلی این است که کدام نرم افزار بهتر است .

انتخاب یک نرم افزار پخش کننده آسان نیست چون هر کس از محصول خود تعریف می کند و ادعای سریع بودن آنرا دارد .

ولی با خواندن این متن انتخاب برای شما راحت می شود چون ما 16 نرم افزار معروف و بزرگ دنیا را از لحاظ سرعت اجرا و لود ، قدرت نمایش فایل ها HD ، پیشتیبانی از شش فرمت معمولی (MP4 , AVI , H264 MOV, MPEG-2 OGG  و FLV ) و استفاده ی متوسط از CPU و RAM ، با یکدیگر مقایسه کرده ایم .

معیار سنجش ما برای مقایسه این 16نرم افزار قدرتمند ، قسمت هایی از انیمیشن Big Buck Bunny بوده ، تا هم محیط کار برنامه و هم کیفیت پخش مشخص شود ، این انیمیشن در 5 فرمت مختلف با روزلوشن 1080پیکسل و کاملا HD بر روی همه ی این پلیر ها تست شده است .

این فایل ها شامل : (فایلAVI  با فرمت تصویری MP4 و صدای AC3 ، فایل MOV با فرمت تصویری H264 و صدای AAC و یک فایل OGG Theora با صدای استریو )

برای تست این پلیر ها ، یک کامپیوتر با ویندوز 7 ، رم 4GB  و پردازنده Intel Core i7-2533  انتخاب شده است تا هر نرم افزار در شرایط یکسان اجرا شود و برای مشخص شدن مقدار استفاده ی متوسط هر نرم افزار از CPU و RAM از برنامه ی Process Hacker استفاده شده است .

اسکرین شات ALPlayer-2.0

نمایی از ویدئوی پخش شده از ALPlayer-2.0

اسکرین شات DAPlayer

اسکرین شات DAPlayer

اسکرین شات daum-player

اسکرین شات daum-player

اسکرین شات DIVX-Player

اسکرین شات DIVX-Player

اسکرین شات gom-player

اسکرین شات gom-player

اسکرین شات jetAudio-8.0.11-Basic

اسکرین شات jetAudio-8.0.11-Basic

اسکرین شات Kantaris-0.6.9

اسکرین شات Kantaris-0.6.9

اسکرین شات KM-player

اسکرین شات KM-player

اسکرین شات Media-Player-Classic-Home-Cinema-1.5.0.2827

اسکرین شات Media-Player-Classic-Home-Cinema-1.5.0.2827

اسکرین شات MPCSTAR-5.0-player

اسکرین شات MPCSTAR-5.0-player

اسکرین شات RealPlayer-14.0.2.633

اسکرین شات RealPlayer-14.0.2.633

اسکرین شات sm-player

اسکرین شات SM-player

اسکرین شات snow-player

اسکرین شات snow-player

اسکرین شات VLC-player

اسکرین شات VLC-player

اسکرین شات WINDOWS-media-player

اسکرین شات WINDOWS-media-player

اسکرین شات zoom player

اسکرین شات zoom player

کدام نرم افزار پخش کننده بهتر است ؟

DivX Plus Player: نرم افزار DivX Plus Player برای باز کردن فایل ویدئویی HD نسبت بهVLC Media Player خیلی دیر تر عمل کرد ، تقریبا 13 ثانیه طول کشید تا فایل تصویری را بتواند باز کند و بیشتر از همه ی نرم افزار ها حدود MB3 از CPU و MB 2.76 از  RAM، استفاده کرد .

Daum Pot Player : هر پلیری اسکین مخصوص به خود را دارد مثلا Gom player رنگ زرد دارد و آیکون به شکل یک رد پا می باشد اما اگر می خواهید همه ی اسکین ها را در یک نرم افزار داشته باشید ، من Daum PotPlayer را به شما پیشنهاد می کنم ، این پلیر سرعت بسیار بالایی در پخش فایل های HD دارد و از فرمت های زیادی پشتیبانی می کند .

اما نرم افزار هایی هم مثل KM Player و SMPlayer  و Media Player Classic Home Cinema ، نه تنها تمام فرمت های ذکر شده را اجرا کردند بلکه حافظه ی بسیار کمی را از CPU و RAM به خود اختصاص دادند و اگر VLC Media Player برای شما خسته کننده شد و خوب کار نکرد هر کدام از این نرم افزار ها می توانند گزینه ی خوبی باشند .

ولی با کمال تعجب Windows Media Player 12 توانست تمام فرمت ها به جز OGG را پخش کند و به دلیل این که به نوعی جزو ویندوز محسوب می شود و با آن ادغام شده است ، سرعت اجرا و پخش بسیار بالایی دارد .

همون طور که در قسمت های بالا هم اشاره شد ، برنده و بهترین پلیر برای دومین سال ، VLC Media Player بوده که توانست بهترین کیفیت پخش و سرعت اجرا و … را در بین همه ی نرم افزار ها داشته باشد .

حداقل زمان اجرای مدیا پلیر ها

حداقل زمان اجرای مدیا پلیر ها

حداکثر زمان اجرای مدیا پلیر ها

حداکثر زمان اجرای مدیا پلیر ها

حداکثر استفاده مدیا پلیر ها از CPU

حداکثر استفاده مدیا پلیر ها از CPU

حداقل استفاده مدیا پلیر ها از RAM

حداقل استفاده مدیا پلیر ها از RAM

حداکثر استفاده مدیا پلیر ها از RAM

حداکثر استفاده مدیا پلیر ها از RAM

مشخصات برخی از مدیا پلیر ها :

VLC Media Player : VLC یک مدیا پلیر Open Source می باشد ، که توسط شرکت VideoLAN Project ساخته و در تاریخ 1 فوریه ی سال 2001 به بازار عرضه شد ، این نرم افزار با زبان برنامه نویسی C++ نوشته است و در سیستم عامل های Linux, Windows, Mac OS X, FreeBSD, Syllable, OS/2, BeOS, QNX قابل نصب است ، جالب است که این پلیر به 53 زبان دنیا مجهز است و شما با هر ملیتی می توانید از این برنامه استفاده کنید .

فرمت هایی که پشتیبانی می کند عبارتند از :

فرمت های ویدئویی : Cinepak, Dirac, DV, H.263, H.264/MPEG-4 AVC , HuffYUV, Indeo 3, MJPEG, MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4 Part 23, RealVideo ,  WMV , 3GP , ASF, AVI, DVR-MS, FLV , QuickTime, MP4, Ogg, OGM, WAV, MPEG-2 ) ES, PS, TS, PVA, MP3 , ( AIFF

فرمت های زیر نویس : DVD, SVCD, DVB, OGM SubStation Alpha, SubRip, Advanced SubStation Alpha, MPEG-4 Timed Text, Text file, VobSub, MPL2, Teletext

فرمت های صدا : AAC, AC3, ALAC, AMR, DTS, DV Audio, XM, FLAC, MACE, Mod, MP3, PLS, QCP, QDM2/QDMC, RealAudio, Speex, Screamtracker 3/S3M, TTA, Vorbis, WavPack, WMA (WMA 1/2, WMA 3 partially)

K-Multimedia Player : این نرم افزار که بیشتر با نام های The KMPlayer, KMPlayer شناخته می شود یکی از معروف ترین پلیر های ویندوزی است و توانایی پخش تعداد زیادی از فرمت ها صوتی وتصویری را دارد ، شامل : VCD, DVD, AVI, MKV, Ogg, OGM, 3GP, MPEG-1/2/4, WMV, RealMedia, FLV و QuickTime

برنامه نویس اصلی این نرم افزار Kang Yong-Huee بوده که توسط شرکت Pandora TV در تاریخ1 اکتبر 2002 به بازار عرضه شده است و با زبان های برنامه نویسی Delphi, C++Builder, Netwide Assembler و  Visual C++ نوشته شده است .

Windows Media Player ) WMP )  : ویندوز مدیا پلیر یک نرم افزار ویندوزی است که توسط شرکت Microsoft  ساخته شده است ولی نسخه های مخصوص برای Mac OS ، Mac OS X و Solaris هم دارا می باشد ، کارایی اصلی این نرم افزار پخش فایل های تصویری و صوتی است اما قابلیت هایی از جمله Burn  ، Rip و اجرای تصاویر را هم دارد .

Rip : با استفاده از این قابلیت شما می توانید فایل های صوتی CD و  DVD های اورژینال را در هارد دیسک خود کپی کنید .

Burn : با استفاده از این قابلیت می توانید موزیک های مورد علاقه ی خود را بر روی CD و  DVD رایت کنید .

پشتیبانی از فرمت های : wma wax wmv wvx ASF asx wpl wm wmx wmd wmz mp3 m3u avi wav mpeg mpg mpe m1v mp2 mpv2 mp2v mpa mid midi rmi aif aifc aiff au snd

Gom Player مخفف واژه ی Player  Gretech Online Movie : این نرم افزار در تاریخ 7 ژانویه ی 2003 توسط شرکتGretech  (شرکتی در کره ی جنوبی) ساخته و به بازار عرضه شده است ، این پلیر دارای دو نسخه ی 32/64-bit برای ویندوز های 98SE/Me/2000/XP/Vista/7 است ، از قابلیت های چشم گیر این نرم افزار می توان به توانایی پخش فایل های شکسته و آسیب دیده اشاره کرد .

کلمه ی Gom در زبان کره ای به معنی خرس است به همین دلیل لوگوی این نرم افزار عکس یک ردپا می باشد .

فرمت های تصویری : MPEG-1, MPEG-4 Part 2, MS MPEG4 V1/2/3, MJPEG, H.263(+), H.264 (MPEG-4 AVC), FLV1, MSVIDC

فرمت های صوتی : WAV, MP3, Vorbis, AMR, QCELP, EVRC

JetAudio : این پلیر یک نرم افزار رایگان برای ویندوز و سیستم عامل اندروید است که توسط شرکت Cowon Systems, Inc ساخته و در سال 1997 به بازار عرضه شده است ، قابلیت های کلیدی این نرم افزار شامل : playback ،rip ، burn ، Convert ، sound recording ، Internet radio

Playback : با استفاده از این قابلیت می توانید ، یک فایل صوتی یا تصویری را چندید بار پخش کنید .

Convert : تبدیل فرمت یک ویدئو یا موزیک به فرمت دیگر

فرمت های تصویری و صوتی : MP3, AAC, FLAC , Ogg Vorbis , H.264, MPEG-4, MPEG-2, MPEG-1, WMV

Pot Player : یک نرم افزار چند رسانه ای است که توسط شرکت Daum Communications (سازنده ی سابق KMPlayer) ساخته و در تاریخ 24 می 2012  به صورت رسمی به بازار عرضه شده است .

این نرم افزار رایگان مانند VLC Media Player به عنوان بهترین پلیر برای ویندوز شناخته شده است .

ویژگی های کاربردی :

 • توانایی پخش فایل های که از وب سایت ها دانلود شده است .
 • پخش فایل هایی که آسیب دیده اند .
 • وجود میانبر های زیادی برای کم و زیاد کردن صدا ، زوم و …
 • انواع اسکین ها
 • پشتیبانی از فرمت های زیرنویس  SAA و ASS و فرمت های ویدئویی MKV, OGM, MP4, MOV, 3GP
 • حجمی در حدود MB15

 

حتما مطالب زیر رو هم بخونید

 • HDMI چیست ؟ بررسی انواع پورت و کابل HDMI    HDMI چیست؟ HDMI  اولین و تنها رابط تجاری برای انتقال غیر فشرده همزمان تصویر و صدا به صورت دیجیتال است. HDMI نوعی پورت ارتباطی است که قابلیت انتقال تصویر و صدا با کیفیت بالا را تنها با استفاده از یک کابل به کاربران ارائه می‌دهد. پورت HDMI برای…
 • RFID چیست ؟ مزایا، معایب و کاربردهای تکنولوژی RFID  RFID چیست؟ سامانهٔ شناسایی امواج رادیویی (به انگلیسی: Radio Frequency Identification)‏ (به اختصار RFID ) سامانهٔ شناسایی بی‌ سیمی است که قادر به تبادل داده‌ها به ‌وسیلهٔ برقراری اطلاعات بین یک Tag که به یک کالا، کارت و... متّصل شده‌ و یک بازخوان (Reader) است. سامانه‌ های RFID از…
 • ایکس باکس 720 ؛ هر آنچه لازم است بدانید  همه چیز درباره ایکس باکس 720 این روزها همه جا صحبت از نسل جدید کنسول‌های بازی است . اما در این میان اخبار موثق درباره ایکس ‌باکس جدید (Xbox 720) نسبت به کنسول‌های دیگر بیشتر است . از بین همه موضوعاتی که در مورد دستگاه‌های بازی مطرح است ،…
 • تبلت ها چگونه کار می کنند ؟  وقتی استیو جابز در آوریل سال 2010 محصول شگفت انگیز خود را به دنیا معرفی کرد کمتر کسی فکر می کرد اولا آی پد 2 به بازار می آید ثانیا کسی فکر نمی کرد تبلت به این شدت بازار لپ تاپ و تبلت را تحت تاثیر قرار دهد .…
دسته بندی
موضوعات مرتبط
سيامك زنديه

سیامک زندیه هستم علاقمند به فرمول های ریاضی و فیزیک ، تکنولوِژی و بازی های کامپیوتری . آشنا به زبان انگلیسی

آموزش زبان انگلیسی - ابراهیم درویش

آموزش زبان انگلیسی علم فردا

 • یه بار برای همیشه تلفظ انگلیسی رو یاد بگیر!
 • ■ آموزش گرامر انگلیسی از صفر تا صد!
 • ■ آموزش مکالمه انگلیسی درباره موضوعات کاربردی
 • ■ مبتنی بر انگلیسی امریکایی!
 • ■ بیش از 45 ساعت ویدیو آموزشی!!!
 • اطلاعات بیشتر + نمونه درس

حمایت از علم فردا

نوشتن مطالب آموزشی به زبان ساده و قابل فهم برای همه ، کار بسیار سختیه . از طرفی ، نگهداری یک وب سایت آموزشی خرج داره ! اگر براتون امکان داره لطفا با پرداخت مبلغ کمی در هزینه های سایت سهیم باشید تا ما هم بتونیم با خیال راحت براتون بنویسیم و به سوال ها تون پاسخ بدیم . حمایت مالی از علم فردا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *

41 دیدگاه

 • سلام.من یه مشکلی با برنامه کی ام پلیر دارم و مشکلم اینه که این برنامه رو از هر سایتی با هر ورژنی که دانلود میکنم صدای بعضی از فیلم هارو عقب یا جلوتر از تصویر نشون میده.وقتی هم که به قسمت همگام سازی صدا میرم و تغیراتی ایجاد میکنم بدتر میشه که بهتر نمیشه.شما میدونید مشکل از کجاست؟؟؟؟من این برنامه رو هم پاک نمیکنم چون هیچ برنامه ای به خوبی کی ام پلیر نمیتونه فایل زیرنویس رو باز کنه و نشون بده

 • سلام من لپ تاپم رمش چهار و سی پی یو پنج هسته ای داره
  ولی فرمت ام او وی رو وقتی باهش باز میکنم به صورت تصویر آهسته نشون میده
  چکار کنم
  ممنون از راهنماییتون

 • سلام
  من یه فایل دارم فرمتش mp4 صداش نه توی km player پخش شد و نه توی pot player اگه میشه راهنماییم کنید
  با تشکر از زحماتتون

 • سلام خسته نباشد
  خیلی ممنون از وبسایت خوبتون و مطالب کاربردی و عالی
  فقط خواستم این نکته رو عرض کنم که امروزه کیفیت های خیلی بالاتری از HD مطرح هستن مانند fullHD و 2k و 4k.
  منظور و مقصودم پلیری که این کیفیت هارو ساپورت و نمایش بده هستش.

 • مهران 24 مهر 1396

  با سلام من از کام پلیر استفاده میکنم فرمت های مختلف را ساپورت میکنه و ازش راضی هستم
  از دوستانی که وارد هستند میپرسم که اگر بخوام رنگ زیر نویس را عوض کنم چه طوری میشه این کار را کرد؟

 • سلام،گوشی من با این مشخصات هست.
  Honor 6x
  پردازنده HiSilicon Kirin 655
  CPU ۸ هسته‌ای (۴ هسته ۲.۱ گیگاهرتزی + ۴ هسته ۱.۷ گیگاهرتزی)
  GPU Mali-T830MP2
  RAM 3 gigabyte
  با آخرین ورژن mx player فیلم با کدک x265 هنگام پخش لگ دارد.چکار باید بکنم؟ سخت افزار گوشی ضعیف است؟

 • سلام ببخشید من یه سئوال داشتم. قبلا دستگاه های سی دی پلیر یه سیستمی داشتن که میشد صدای فیلم رو در حین پخشش بم یا نازک کرد یعنی بی نهایت باحال و خنده دار بود. ولی الان هر چی تو نرم افزار های ویدیو پلیر کامپیوتر گشتم همچین چیزی رو پیدا نکردم حواستم ببینم شما میدونین آیا ویدیو پلیری هست که همچین سیستمی داشته باشه یا نه؟ آگه هست لطف کنید اسم ویدیو پلیر و نحوه انجام دادن این کار رو بگید. واقعا ممنون میشم اگه راهنماییم کنید مطمئن باشید بساط خنده کلی آدمو جور میکنید

 • میشه به این برنامه زیر نویس فارسی هم اضافه کرد ؟

 • به نظر من کم پلیر تو نسخه جدید بهتر از پوت پلیر شده / من که خودم فعلا دارم ازش استفاده میکنم

 • pot player تنها پلیری هست که کدک x265 که به تازگیا منتشر شده رو پخش میکنه رو km player این کدک صدا و تصویر همخونی ندارند بشخصه هیچی به pot player نمیرسه

 • سپاس فراوان

 • حالا در کل کدوم پلیر هم برای فایل های صوتی و هم تصویری مناسبه.ار اول روی سیستم VLC را داشتم . از دیروز که KMPlayer نصب کردم همه فایل های صوتی و تصویری با نیم ساعت تاخیر باز میشن ! به نظر شما KMPlayer را حذف کنم ؟

  • به نظر من بهتر هر دوتاشون حذف کنی چون اصلا به درد نمی خورند . بهتره به جاشون این سه تا رو نصب کنی ( یکیشونم کارتو راه می ندازه ) :
   -k-Lite Mega Codec Pack
   -Pot Player
   -Splash pro
   البته اون اولیه در صورتی به حالت ایده آلش می رسه که در حین نصب تنظیماتش رو درست انجام بدی ( تو سیستم های مختلف فرق داره )

 • فقط zune…!!
  هم جالبه …هم قشنگه…هم باحال!!
  عمراً ازش خسته بشین!!

 • به نظر من مطالبش عالی بود ولی اون چیزی رو که من میخواستم رو نداشت ممنونم

 • من نرم افزار وی ای سی و میدیا پلیر کلاسیک دارم خیلی نرم افزار های خوبی ان
  قابلیت های جالبی دارن

 • سایبرلینک به نظرم بهترینه.درسته از سی پی یو و گرافیک بیشتری استفاده میکنه ولی کیفیت فیلم رو هم افزایش میده.تو پلیر ها بیشتر ساختار و چینش دکمه ها و شکل کلی میتونه روی کاربر اثر مثبت داشته باشه kmچینش خوبی داره ولی امکاناتش در حد کمال نیست ولی همین چینش وساختار باعث رغبت به این برنامه شده.

 • میلاد 27 تیر 1393

  واقعاً عجیبه که اسم Splash PRO تو این لیست نیست!
  من با همه این مدیا پلیرها کار نکردم اما با معروفترین هاش کار کردم. به نظر من تو کیفیت پخش Splash PRO” HD” خیلی بهتر از بقیه عمل میکنه. این آزمایش با یه سیستم قوی انجام شده و بیشتر پلیرها با این سیستم به راحتی ویدیو ها رو اجرا می کنن، من قبلاً یه سیستم ضعیف داشتم که توش بیشتر پلیرها از جمله VLC,KMplayer,Cyberlink ویدیو های HD رو تیک دار اجرا می کردند، تنها پلیری که ویدیوهای HD رو روون اچرا میکرد “Splash Pro” بود.
  فقط باید یکبار امتحانش کنید تا تفاوت رو احساس کنید.

 • سلام دوستان
  تجربه 10 ساله ام رو دراختیارتون قرار میدم امتحان کنید خوب نبود ….
  برای فیلم های با کیفیت 480 ، 720 ، 1080 بهترین پلیر Splash Pro EX هست ( البته با فرمت های MKV, MP4, MOV) برا بقیه فیلم ها Potplayer فوق العاده هست از هر لحاظ از همه بهتره
  واسه فایل های موزیک هم اول AIMP و بعد JetAudio رو پیشنهاد میکنم
  در ضمن برا فیلم های HD , FullHD هم Splash عالی هست و هم Cyberlink Power DVD 14 فرقی نمیکنه فرمت چی باشه !

 • سلام من وقتی از پی سی فیلم کپی میکنم و بعد در فلش پیست میکنم و در دستگاه های خانگی میگذارم تصویر نشان میدهد ولی صدا ندارد باید چیکار کنم ؟خواهش جواب بدهید

  • سلام
   باید فایل تون رو به یک فرمت قابل پخش در دستگاه تون تبدیل کنید . دفترچه راهنمای دستگاه تون رو مطالعه کنید ببینید که از چه نوع فرمت هایی پشتیبانی میکنه . فرمت فایل ها چیه ؟

 • اشکان زند 03 اسفند 1392

  ضمن تشکر از زحمتی که برای مقایسه ی انواع پلیر کشیده اید باید عرض کنم که به مدیا پلیر ایرانی خلیج فارس که توسط هم وطنهای خودتون تولید شده خیلی کم لطفی کردین که هیچ اسمی ازش به میان نیاوردین در حالیکه از بسیاری از نرم افزارهایی که نام بردین بهتر عمل میکنه و فایلهای TS را هم بخوبی نمایش میده
  اشکان زند از شیراز

 • علیرضا 23 دی 1392

  جناب زندیه ، مطالب مفیدی رو به اشتراک میزارین . ازین بابت ممنون . میخواستم خواهش کنم راجع به اجرا کردن و تبدیل کردن انواع پسوند های صوتی تصویری هم مطلبی در نظر بگیرید . برای مثال اجرای پسوند wma چه تنظیماتی باید روی پلیر انجام داد ؟

 • رضا نوروزی 23 آذر 1392

  اقا می شه در مورد فرمت های مختلف ویدئویی مثل h264 ، xvid و…. قالب فایل ویدئویی مثل mp4 ، mkv ، avi و… و همچنین تبدیل فرمتها به یکدیگر و برنامه های تبدیل فرمت هم مقاله بذارین؟؟ به نظر من خیلی ضروریه
  به نظر من یکی از بهترین نرم افزار های تبدیل نرم افزار MediaCoder هست که لینک دانلودش رو در زیر می ذارم:
  http://www.mediacoderhq.com/dlfull.htm
  دو ویرایش 32 بیتی و 64 بیتی داره. درضمن این برنامه به صورت رایگان هست و اگه کسی مایل باشه می تونه کمک مالی به سازنده نرم افزار کنه. اگه این نرم افزار و نرم افزارهای مشابه رو بررسی انجام بدی و با گزینه هاش ادم اشنا بشه و بدونه چه کارهایی انجام می ده بسیار عالی می شه
  ممنونم از شما

 • سلام با تشکر و خسته نباشید لطفا اگه میشه یه نظر سنجی بین پلیر های ویدیو ای بزارید ببینیم کدوم محبوب تر هستش.باتشکر

 • هیراد 31 تیر 1392

  من برای فایلهای تصویری از KM Player استفاده میکنم. هم سبکه هم زیر نویس فارسی رو خوب ساپورت میکنه. کلا نرم افزار خوبیه. واسه فایل های صوتی هم Jet Audio بهترینه به نظرم. کیفیت صدا ، اکولایزر و تنظیمات پیشرفته صوتیش بی نظیره.

  • سلام
   با هیراد مخالفم کا ام کجا سبکه نسخه جدیدش مزخرف است هم سنگین وهم فاقد کیفیت است

   شما می توانید پوت پلیر اخرین نسخه را از سایت زیر دانلود کنید

   اخرین نسخه پوت پلیر PotPlayer 1.5.40688 Stable x86/x64:

   http://www.softgozar.com/WebPage/Download.aspx?SoftwareId=1286&Title=PotPlayer-1.5.40688-Stable-x86/x64

   در این نسخه جدید مشکل هنگ کردن در موقع بسته شدن نرم افزار برطرف شده.

   زبان پیش فرض انگلیسی است اما زیرنویس را می توانی با alt + L تغییر بدی
   دوم با دکمه ALT + C وانتخاب فرمت MKV و دکمهStart می توانی فیلم را ضبط کنی یا به فرمت دیگر کپچر کنی

   همچنین برای اینکه پلیر زیبا تر بشه از منوی راست کلیک (روی خود پلیر) گزینه skins و تم روی روی blackbox3 تنظیم کنید

   به نظر من پات از کا ام کیفیت خوبی در پخش فیلم داره ، کا ام در نسخه های بعدی که بعد از نسخه ۲/۹ارائه شد کارائیش رو از دست داد
   تازه در پخش فایلهایی که از گیرنده های دیجیتالی رسیو میشه ناتوان عمل میکنه و به کدک نیاز داره! ولی پات اصلا چنین مشکلی نداره

   در ضمن پوت پلیر از هر لحاظ از کا ام سرتر است

   و برای دوستی که گفتند چطوری وقتی یه فایل رو باز میکند توی پلی لیست نره و مستقیم پخش بشه، preferences رو باز کنند و از قسمت general، گزینه multiple instances رو روی گزینه disable:play files in existing pot player instances قرار بدن و همچنین برای اینکه آیکون نرم افزار در تسک بار (نوار وظیفه) بیاد در همون صفحه گزینه tray icon رو روی do not show تنظیم کنند ان وقت با ماوس روی فایل تصویری دابل کلیک کنید فیلم اجرا می شود

   من از وقتی pot player رو نصب کردم km رو کاملا کنار گذاشتم و اصلا نیازی بهش حس نمیکنم . تو پخش فایلای ضبط شده ts از رسیور گیرنده دجیتالی مثل xvision و مارشال و دنای و فول اچ دی ها… خیلی بهتر عمل میکنه . در کا ام به کدک وابسته است توی تصویر توی عقب وجلو بردن شطرنجی میشه فایله ای 3gp و mp4 خیلی بریده بریده وبی کیفیت نشان میده
   در کنارش jet audio رو هم دارم که اونم کارم رو را میندازه

 • سلام دوستان من با گیرنده دیجیتال که برنامه ها رو ضبط میکنم فقط vlc میتونم پخش با صدا داشته باشم و اینکه با هیچ نرم افزاری نمیتونم ویرایششون کنم یا اگه ویرایش میشه صدا نداره یولید و پریمیر رو امتحان کردم شما دوستان نرم افزار ویرایش خاصی سراغ دارین….؟؟؟
  با تشکر..

 • سلام ، دوست خوبم ، خوش حالم که به سایت خودت سر می زنی و انقدر پی گیر نرم افزار های ویندوزی هستی .همون طور که تو گفتی ، پات پلیر (Pot player) یکی از نرم افزار های قدرتمند برای اجرای فایل های تصویری ، صوتی و … است ( ممنون،دانلودش کردم ) اما در متن هم ، نوشتم که پات پلیر همراه با Vlc media player دو تا از بهترین پلیر ها شده بودند .
  این متن در تابستان 91 نوشته است و نسخه های جدید این نرم افزار ها تغیرات زیادی کرده اند پس اگر بخوام چیزی بگم باید همه ی آنها را دوباره بررسی کنم !
  من نمی گم که Vlc از هر لحاظ بهترین است و هر نرم افزار بالاخره نقص ها و باگ هایی هم دارد ، من فقط در این متن با توجه به آمار ها نرم افزاری را که از نظر (سرعت اجرا ، مقدار استفاده از رم و سی پی یو هنگام اجرا شدن ، حجم ، قابلیت ها و … ) در رتبه ی بالاتری قرار دارد را به عنوان بهترین پلیر مطرح کرده ام و فقط طبق تجربیات خودم نمی تونم بگم که 100% پات پلیر بهترین پلیر است ( ولی خودمونیم پات پلیر یه چیز دیگه ست )
  دوست خوبم ممنون که وقت گذاشتی مطالب مفیدی بود ، موفق باشی .

  • مجید زمین دوست 22 آبان 1391

   سلام
   چه خوب بود اقای سیامک این دو پلیر هم می اوردی Splayer و دیگری splash pro hd ex

   این دو پلیر جزو بهترین ها است خصوصا دومی چنان کیفیتی به فیلم می ده توی عمرت ندیدی اسپلاش پرو واقعا معرکه است خواهشا تست کن اینم دانلودش

   http://soft98.ir/multi-media/video-player/2522-Mirillis-Splash-PRO-EX-Player.html

   لینک دانلود splayer:
   http://www.splayer.org/index.en.html

   ضمنا کا ام پلیر هم توی اخرین ورژنش واقعا معرکه بپا کرده است اینم نسخه اخر کا ام واقعا کیفتش از پوت هم بهتر شده است قابل قیاس با نسخه اخر نیست

   دانلود اخرین نسخه The KMPlayer 3.4.0.59 Final :

   http://dl.softgozar.com/Files/Software/The_KMPlayer_3.4.0.59_Final_softgozar.com.exe

   این فایل رو درست کردم واسه دوستانی که مشکل باز شدن برخی فایلها رو دارن مثلا صدا میاد ولی تصویر نمیاد و… این فایل رو دانلود و اجرا کنن درست میشه.
   این فایل هیچ تغییر خاصی روی تنظیمات اولیه نرم افزار مثل تنظیمات زیرنویس و… انجام نمیده و فقط تنظیمات باز کردن فایل رو درست میکنه پس با خیال راحت میتونین استفاده کنین.
   این فایل روی The_KMPlayer_3.4.0.59_Final تست شده و جواب داده.

   http://forum.softgozar.com/attachment.php?attachmentid=2781&d=1352540721

   موفق باشید.

  • سلام من یه فیلم دانلود کردم که صدا داره ولی تصویر نه٬ این لینک رو هم دان کردم ولی ۵kb بیشتر نبود.میشه بگین اینو باید چطور استفاده کنم؟ممنون

 • سلام
  اینم آخرین نسخه پوت پلیر PotPlayer1.5.34321 final
  دانلود:
  http://www.videohelp.com/download/PotPlayer1.5.34321.EXE

  این فایل زیر را دانلود کن
  http://www.8pic.ir/images/2amwoi6flt119sf0196.rar
  فایل رجیستری را دانلود کرده بهترین تنظیمات پات پلیر
  اعمال میشه امیدوارم لذت ببری رویش کیلک کرده وپیغام yes یا no می دهد شما روی yes کلیک می کنید وبعد okمی زنید بعد پوت پلیر را باز می کنید کشوی سفید را می بندیدابعادش کادر پوت پلیر را با ماوس تنظیم می کنید بروی پوت پلیر راست کلیک می کنید تو صفحه برنامه راست کلیک کنید و وارد منو Aspect & Ratio شین… قسمت fit windows کلیک کنید بعد کافیه یک فایل mkv را با زیرنویس فارسی با پوت اجرا کنید می بینید کیفیت تصویر وزیرنویس بسیار بالاست اگه زیرنویس انگلیسی بود کافیه بروی پوت راست کلیک کرده و از منوی زیرنویس قسمت فارسی را انتخاب کنید
  برای مشکل ابعاد
  برای این مشکل این کار را بکن :
  تو صفحه برنامه که هستین کلید j رو فشار بدین و یه قسمتش دیگش هم تو صفحه برنامه راست کلیک کنید و وارد منو Aspect & Ratio شین… ابعادش را تنظیم می کنی

  ضمنا Gom player توی زیرنویس فارسی فایل های با فرمت mkv مشکل داره خیلی نامفهوم پخش می نه ضمنا در تست شما splash pro جا انداختی که یفیت پخشش عالی است

  من خودم از پوت پلیر + دی لایت مدیا پلیر لاسیک وبرای موزی م جت ادیو استفاده می کنم از نسخه پرتابل وی ال سی هم برای گیرنده دجیتالی می کنم

 • سلام
  اقای سیامک زندیه من اصلا رده بندی شما را قبول ندارم چون وی ال سی اصلا زیرنویس های فارسی را خوب پخش نمی نه کیفیتش در حد کا ام وپوت و مدیا کلاسیک نیست فقط بدرد گیرنده دیجیتالی می خوره

  کا ام پلیر نسخه اخرش گند زده است نه کیفتی ونه صدایی دایم هنگ می کنه یکبار برو پوت پلیر را نصب بکنم بعد این فایل رجیستری را دانلود اجرا کن بهترین تنظیمات پوت را انجام میده ان وقت می ببنی مقایسه پوت با کا ام همانند خاک است با طلا در مورد کا ام هم من با ورژنای بالای ۲
  مشکل دارن,باگ دارن, گیر میکنن, کیفیتشون پائینه,فایلای رسیورو درست پخش نمیکنن, عقب جلو میکنی مکث میکنن
  چون پروزه اش فروخته شده به شرکت پاندورا
  فایل رجیستری بهت میدم کلیک کن بعد اوکی کنبهترین تنظیمات پات پلیر
  اعمال میشهامیدوارم لذت ببری
  PotPlayer 1.5.33573 Final
  دانلود از سایت سافت گذر :
  http://dl.———.com/Files/Softwa…tgozar.com.exe
  این فایل زیر را دانلود کن
  http://www.8pic.ir/images/2amwoi6flt119sf0196.rar
  فایل رجیستری را دانلود کرده بهترین تنظیمات پات پلیر
  اعمال میشه امیدوارم لذت ببری رویش کیلک کرده وپیغام yes یا no می دهد شما روی yes کلیک می کنید وبعد okمی زنید بعد پوت پلیر را باز می کنید کشوی سفید را می بندیدابعادش کادر پوت پلیر را با ماوس تنظیم می کنید بروی پوت پلیر راست کلیک می کنید تو صفحه برنامه راست کلیک کنید و وارد منو Aspect & Ratio شین… قسمت fit windows کلیک کنید بعد کافیه یک فایل mkv را با زیرنویس فارسی با پوت اجرا کنید می بینید کیفیت تصویر وزیرنویس بسیار بالاست اگه زیرنویس انگلیسی بود کافیه بروی پوت راست کلیک کرده و از منوی زیرنویس قسمت فارسی را انتخاب کنید
  برای مشکل ابعاد
  برای این مشکل این کار را بکن :
  تو صفحه برنامه که هستین کلید j رو فشار بدین و یه قسمتش دیگش هم تو صفحه برنامه راست کلیک کنید و وارد منو Aspect & Ratio شین… ابعادش را تنظیم می کنی
  به نظر من بهترین پلیر پخش فیلم پوت پلیر واسپلاش پرو و بهترین پلیر موزیک جی تادیو است
  شرکت سازنده km player به خاطر اینکه تو کشور سازنده ( کره جنوبی ) دیگه استقبالی از این نرم افزار نمیشه به فکر ساختن این نرم افزار افتاد چون تو نظر سنجی اکثرا از محیط یکنواختش شکایت داشتن و تا چند مدت دیگه از رده خارج شدنش رو رسما اعلام خواهند کرد
  من الان دوماهه که از pot player استفاده میکنم … کیفیت صداش فوق العاده اس … km player همچین کیفیت صدایی رو تو خوابم نمی بینه … این برنامه تازه اومده و برای اولین بار عالی کار کرده … تا چند مدت دیگه می بینید همه از این پلیر استفاده خواهند کرد و نکته دیگه این که محیط کاربر پسندتری نسبت به بقیه برنامه ها داره … یه بار استفاده کنین
  اما خداییش من فرمتهای سنگین تصویری خودم رو با km ورژن جدیدامتحان کردم خیلی کند و بی کیفیت ولی با pot خیلی سریع و با کیفیت اجرا شد من صرفا خواستم یه مقایسه بین دو محصول با نام های متفاوت از یک شرکت سازنده یکسان انجام بدم…شما این همه تفاوت بین این دو ببینید چه نظری می دید..در ضمن من media player classic رو هم از این سایت گرفتم تمام فرمت ها رو به خوبی اجرا کرد..به نظر من که عضو کوچکی از این سایت بزرگ هستم اول potplayer و دوم media player classic..

 • سلام
  اقای سیامک زندیه وی ال سی کجا پلیر خوبی است شما یک فایل ts را با ان اجرا وعقب وجلو بکن تصویر شطرنجی میشه
  من هی پلیر چه از لحاظ کیفیت تصویر وروان بودن به پوت پلیر نمی رسه اینده از ان پوت خواهد بود توی موزیک هم جت ادیو

  دوست عزیز نویسنده وبلاگ کا ام پلیر از دوران اوجش فاصله گرفته است نسخه های جدیدش هنگ می کند

  گویا برنامه نویس کره ای برنامه معروف The KMPlayer پروژه برنامه را فروخته و برنامه جدید ،قوی تر، و تکمیلی به نام PotPlayer را شروع نموده است

  این پلیر علاوه بر امکانات The KMPlayer به بهینه سازی تقویت نقاط ضعف آن پرداخته و توانسته خود را بعنوان یکی از بهترین پلیرهای چندرسانه ای خود را مطرح سازد

  تمام چیزها در potplayer قابل تنظیم حتی من mkv هایی رو با دو صدای فارسی و انگلیسی میکس کردم میتونی انتخاب کنی کدوم audio رو پخش کنه (توی mkv!).
  برخلاف۳٫۲٫۱۹ kmplayer که هنگ میکنه سرعت بالای forward کردن این پلیر دیونه وار عالیه و از هنگ خبری نیست.
  این برنامه توسط خود نویسنده km player نوشته و آپدیت میشه و آپدیتش خیلی سریعه. به عبارت دیگر kmplayer رو این برنامه نویس کره ای به شرکت پاندورا فروخته . حالا میفهمین چرا دو سال گذشته ۲ تا آپدیت هم به زور داشته؟
  حالا این نرم افزار به روز میشه دایم بعدشم با این که ورژنش پایینه هیچ مشکل خاصی برای کاربر عادی ایجاد نمیکنه….
  یه بار تست کنید تا بفهمید راست میگم یا نه. پوسته های دیفالت زیادی هم داره…..

  اما خداییش من فرمتهای سنگین تصویری خودم رو با km ورژن جدیدامتحان کردم خیلی کند و بی کیفیت ولی با pot خیلی سریع و با کیفیت اجرا شد من صرفا خواستم یه مقایسه بین دو محصول با نام های متفاوت از یک شرکت سازنده یکسان انجام بدم…شما این همه تفاوت بین این دو ببینید چه نظری می دید..در ضمن من media player classic رو هم از این سایت گرفتم تمام فرمت ها رو به خوبی اجرا کرد..به نظر من که عضو کوچکی از این سایت بزرگ هستم اول potplayer و دوم media player classic..

  نرم افزار پات پلیر ۱۰ برابر از km بهتره زیرا:

  ۱-موقعی که من یک فیلم فول اچ دی رو با پات پلیر اجرا کردم ۵ ثانیه زود تر از km بازش کرد
  ۲-کیفیت تصویر پات پلیر ۵ برابر km هست(شخصا این یکی رو با چشم خودم دیدم)
  ۳-وقتی فیلم فول اچ دی رو با پات پلیر نگاه میکنی مثل این میمونه که آب و هوای صاف و پاکه ولی وقتی با km نگاه میکنی هیچ فرقی با آب و هوای تهران نداره
  ۴-کیفیت صدای pot چند برابر km هست
  ۵-پوسته های مختلف و زیادی داره
  ۶-امکاناتش خیلی بهتر از km است
  ۷-هنگ نمیکنه ولی km مثل سگ هنگ میکنه
  ۸-سریع تر و راحت تر نصب میشه
  ۹-سریعتر هم پاک میشه
  ۱۰-راحت میشه آپدیت کنی ولی آپدیت اخری km از نسخه های قبلیش هم مزخرف تر بود

  فقط خواستم به عزیزانی که میگویند pot playrبعضی از فرمتها را پخش نمینماید بگویم در تمام کره خاکی اگر بگردید مدیا پلیری به سادگی و راحتی پوت پلیر پیدا نخواهید کرد .

  زیرا من موزیک ویدئویی را دانلود نمودم و با هر پیری که بگویید امتحان نمودم و نتوانستند ان را پخش نماید و تنها برنده این بازی پوت پلیر قدرتمند و شگفت انگیز بود که واقعا من را به تحسین وا داشت و خدا پدر و مادر ان فردی که این پلیر بزرگ را درست نموده بیامرزد و دستش را از اینجا میبوسم.

  • سلام شما میگین که پات پلیر خیلی خوبه ولی بهترینش cyberlink power dvd 13 خودم عینا دیدم pot player وkm player وcyberlink که با هم مقایسه کنس واقعا مشخص میشه که کدوم بهترینه.خودم یه فیلم 1080pرو روی هر سه همزمان پخش کردم دیدم که واقعا تفاوت خیلی زیادی تو کیفیتشون هست البته باید یه تنظیماتی کرد تا کیفیت فیلم تو cyberlinkخیلی بهتر شه

  • نام و نام خانوادگی 23 مرداد 1392

   درسته اما خاصیت mkv همینه که میشه چند صوت رو بهش داد و الان kmplayer با کلید ctrl+x
   و MPC هم در منو راست کلیک قابلیت عوض کردن صدا رودارند.
   حتی با MPC اگر چنتا زیرنویس به فیلم mkv چسبونده شده باشه میشه براحتی عوضش کرد.
   ولی در اینکه km ضعیف شده شکی نیست

  • با سلام…
   از توصیه شما این نرم افزار دانلود کردم و تمامی تعاریف شمارو داراست…فقط میخواستم بدونم از فیلم عکس یا صدارو هم مثل km میشه ضبط کرد؟از زبان فارسی هم پشتیبانی میکنه یا نه؟

حمایت از علم فردا
خبرنامه علم فردا
علم فردا در شبکه های اجتماعی علم فردا در جی پلاس کانال تلگرام علم فردا علم فردا در اینستاگرام
هر گونه کپی برداری از مطالب علم فردا ممنوعه ! در ضمن ، وب سایت علم فردا روی سرورهای پارس پک میزبانی میشه!
دانلود آموزش انگلیسی علم فردا