بستن فهرست

 

لپ تاپ های دل dell

لپ تاپ های دل dell

 

بارها پیش اومده که موقع خرید لپ تاپ تا صحبت از مارک دل dell  میشه ، خریدار یه جورایی اصلا راضی به ادامه بحث در مورد خرید این مارک نیست . انگ هایی که به لپ تاپ های این شرکت می زنن از قبیل : ” dell که گوشکوبه ” یا ”  dell  لپ تاپ بی کلاسیه ” و از این دست حرفا به شخصه خیلی شنیدم . اما تا اسم ایسوس ، اچ پی ، سونی و اپل میاد همه چشماشون گرد میشه ، گوشاشون تیز میشه ، دست به جیب میشن و خلاصه کلی حال می کنن اگه یکی از این 4 برند رو داشته باشن . اما واقعیت این نیست . این که این تفکر از کجا اومده رو امروز بررسی می کنم ، باشد تا همگان حس منفی رو از ذهن خودشون دور کنن .

تعداد زیاد لپ تاپ Dell در ایران

مهمترین دلیلی که مردم نسبت به لپ تاپ های شرکت dell حس منفی دارن ، تعداد زیاد لپ تاپ های دل دست مردمه . خب مسلما وقتی تعداد یک سری لپ تاپ زیاد باشه طبیعتا تعداد گزارشات خرابی از اون لپ تاپ ، تعداد مراجعه صاحبان اون لپ تاپ به تعمیرگاه ها ، تعداد شرکت های گارانتی کننده اون لپ تاپ ، قطعات یدکی اون لپ تاپ و … زیاد میشه . دقیقا مثل این می مونه که بگی پراید ماشین خوبی نیست چون تو هر تعمیرگاهی یه پراید دیده میشه . درسته که خود پراید ( الان که دیگه پراید خراب نمیشه ، فقط گرون میشه 😀 ) ماشین خیلی درست درمونی نیست اما یکی از مهمترین دلایلی که پراید تو تعمیرگاه ها زیاده ، تعداد زیاد خودروی پراید دست مردمه . پس این دلیل محکمی نیست چون به ازای هر 1 عدد زانتیا ، 15 تا پراید ( شایدم بیشتر ) تو کشور موجوده .

آموزش زبان انگلیسی - ابراهیم درویش

آموزش زبان انگلیسی علم فردا

 • یه بار برای همیشه تلفظ انگلیسی رو یاد بگیر!
 • ■ آموزش گرامر انگلیسی از صفر تا صد!
 • ■ آموزش مکالمه انگلیسی درباره موضوعات کاربردی
 • ■ مبتنی بر انگلیسی امریکایی!
 • ■ بیش از 45 ساعت ویدیو آموزشی!!!
 • اطلاعات بیشتر + نمونه درس

دوره زمانی حضور لپ تاپ Dell در ایران

یادمه زمانی که بنده اینترنت ADSL  گرفتم خیلی ها با مفهوم اینترنت ، سایت و وبلاگ آشنا نبودن البته بودن کسایی که همون موقع سایت داشتن درآمد زایی می کردن اما من دنبال دیدن عکس و کلیپ و خوندن مقاله تو نت بودم در واقع مصرف کننده صرف بودم . اکثر مردم اون موقع نمی دونستن که مرجعی هست به نام اینترنت ، زبان انگلیسی کمتر کسی بلد بود ، خط فکری مردم اینجوری نبود . اما همون موقع خیلی ها لپ تاپ داشتند اونم لپ تاپ Dell . نه کسی بلد بود ویندوز عوض کنه نه کسی می دونست تنظیمات رجیستری چیه ، نه کسی می دونست باتری لپ تاپ چیه ، قفل لپ تاپ چیه ، خنک کننده لپ تاپ چیه و خیلی مسائل دیگه .

اما امروز اولا فهم تکنیکال مردم خود بخود بیشتر شده چون بیشتر از چند سال قبل در معرض تکنولوژی هستن . ثانیا الان تعداد وب سایت ها و وبلاگ هایی که راهنمای خرید لپ تاپ ، راهنمای خرید تبلت و … و همچنین طریقه نگهداری و استفاده از لپ تاپ به صورت صحیح رو می نویسن خیلی زیاد شده . در واقع اینترنت به عنوان تنها و قوی ترین منبع یادگیری و آموزش در سطوح مختلف باعث شده تا مردم دچار اشتباهات خنده دار و بعضا هزینه بردار نشن . در واقع اگه ندونی از چیزی که در دستته چطور استفاده کنی خب قطعا خرابش می کنی یا برای کوچکترین مسئله ای که با زدن یک تیک حل میشه لپ تاپ رو به تعمیرگاه می بری .

همون دوره که مردم خیلی در مورد لپ تاپ نمی دونستن ، بیشترین تعداد لپ تاپ در ایران ، از آن شرکت Dell بود . هم ارزون بود هم بنا به دلایلی شرکت های دیگه به این شکل بازار لپ تاپ رو جدی نگرفته بودن . پس طبیعی بود که تعداد خرابی های لپ تاپ Dell بیشتر از دیگر لپ تاپ ها باشه .

از یه طرف دیگه چون اون موقع همه لپ تاپ رو به اسم dell و 2  3 تا شرکت دیگه میشناختن و اکثر لپ تاپ ها ضخامت زیادی داشتن و تقریبا امکان اینکه از یه لپ تاپ به جای گوشتکوب استفاده کنی وجود داشت 😀 ، این مسئله جا افتاد .

لپ تاپ Dell ؛ عادت مردم و عدم تغییر نگرش

میگن آدم مار گزیده از ریسمان سیاه و سفید که هیچ ، از هر چی که شبیه ماره می ترسه . طبق تجربیاتی هم که من بدست اوردم مردم ایران ( شاید همه جا اینجوری باشه اما در مورد ایران مطمئنم چون منم ایرانیم ) یه چیز رو که فکر کنن خوبه یا بده تا آخر عمرشون فکر می کنن خوبه یا بده . خدا نکنه بخوای نظرشون رو عوض کنی ، شده تو رو مقصر و کوته فکر می کنن تا حرف خودشون رو اثبات کنن . البته جدیدا یه سری تغییرات در مردم دارم می بینم که امیدوار کننده س . در هر صورت اینکه جا افتاده لپ تاپ دل خیلی لپ تاپ خوبی نیست قرن ها طول میکشه تا از ذهن مردم پاک شه ، اون زمانی هم که پاک میشه دیگه لپ تاپ در دنیا موجود نیست !

یک کلاغ و چهل کلاغ کردن در مورد لپ تاپ های Dell

شایعه پراکنی یکی از تفریحات لاینفک زندگی بشری است . شایعه دقیقا مثل یک گوله کوچیکه برفیه که از بالای کوه سر میخوره به پایین و هی بزرگ تر میشه . لپ تاپ Dell طرف یه عیب داشته ، واسه اینکه خودشو و لپ تاپشو مهم جلوه بده الکی شلوغش می کنه که آره انقدر خرجش کردم و از این جور حرفا . حالا نوبت به فرد شنونده س که برای شخص سوم تعریف کنه ، 2 تا عیب دیگه هم میذاره روشو خلاصه به همین شکل ساده اما تفریح وار یک کلاغ تبدیل به 40 کلاغ میشه . تو بعضی موارد هم اصلا نیاز به نفر دوم و سوم نیست ، همون نفر اول 1 کلاغ رو میکنه 40 کلاغ :

با احترام به طراح این کاریکاتور آقای رجبی

ضرب المثل یک کلاغ و چهل کلاغ کردن

ضرب المثل یک کلاغ و چهل کلاغ کردن

 

لپ تاپ های Dell دست افراد ناشی

از همین الان بگم پرچم من سفیده و خدای نکرده قصد توهین و دعوا ندارم .

لپ تاپ دل به دلیل قیمت ارزون تر نسبت به دیگر لپ تاپ ها دست افراد ناشی و مبتدی در امور کامپیوتری افتاده . افرادی که بودجه شون میرسه یا لپ تاپ اپل میگیرن یا سونی یا اچ پی . معمولا افرادی که وضع مالی خوبی دارن ( تاکید می کنم که همشون اینجوری نیستن ) احتمالا زبان انگلیسی هم می دونن ، با وسایل مدرن بیشتر سر و کله زدن ، تجربیاتشون تو خیلی از مسائل بیشتر از افرادیه که وضع مالی خرابی دارن . همین مسئله باعث میشه لپ تاپ های دل دست افراد کم تجربه بیفته که چپ و راست یه عیب بندازن رو لپ تاپ شون و از اون طرف لپ تاپ های مدل بالا و برندهای معتبر تر دست افرادی باشه که تقریبا می دونن با کامپیوتر و لپ تاپ چطور باید رفتار کرد . و به همین شکل لپ تاپ های دل در تعمیرگاه ها بیشتر دیده میشه .

خدای نکرده فکر بد نکنیدا این دلیل خیلی پر رنگ نیست اما وجود داره .

به هر حال از دید من واقعیت اینی نیست که مردم می پندارن . لپ تاپ های شرکت دل پا به پای دیگر برندها جلو میان . در مورد انتخاب برند لپ تاپ و اینکه چه مارک لپ تاپی از همه بهتره قبلا زیاد صحبت کردم که می تونید تو قالب 2 تا پست زیر مطالعه کنید :

راهنمای خرید لپ تاپ و حقایقی مهم تر از مارک لپ تاپ

بهترین مارک لپ تاپ چیست ؟

راهنمای خرید لپ تاپ ، پاسخ به سوالات متداول خریداران لپ تاپ

من حرفم این نیست که لپ تاپ دل خوبه یا بده ، من فقط دلایل این حس منفی نسبت به لپ تاپ Dell رو از دید خودم  بررسی کردم اگه شما نظر دیگه ای دارید حتما ، لطفا در قسمت نظرات بگین . راستی دوستان ، پیشنهاد میکنم دوره های انگلیسی علم فردا رو تهیه کنید ، دنیاتون عوض میشه ! خیلی فرقه بین کسی که انگلیسی میدونه و نمیدونه !

 

حتما مطالب زیر رو هم بخونید

 • راهنمای خرید لپ تاپ ، پاسخ به سوالات متداول خریداران لپ تاپ  لپ تاپ کم کم داره جای دسکتاپ رو میگیره . حالا این اتفاق خوبه یا بده خدا می دونه اما خدا نکنه 1 چیز تو جامعه اپیدمی بشه ، دیگه مردم به هر ضرب و ضوربی که شده میخوان اون حالت اپیدمیک رو حفظ کنن . الان مردم رو دور…
 • ساخت لپ تاپی که با چشم کنترل می شود !اگر چند سال پیش خبری در حوزه تکنولوژی و وسایل پیشرفته منتشر می شد همگان انگشت به دهان می مانند اما امروزه آنقدر کارهای عجیب غریب از این بشر سر زده که بسیاری از اختراعات و گجت های جدید برای همه امر عادی به حساب می آید . اما این…
 • compact mouse ؛ مفهوم جدیدی از موس لپ تاپ  به دلیل کوچکتر بودن لپ تاپ نسبت به کامپیوترهای رومیزی یا خانگی ، قاعدتا موس آن را نیز کوچکتر می سازند که ویژگی قابل حمل بودن لپ تاپ از بین نرود . اما این کوچک بودن موس لپ تاپ همیشه هم خوب نیست . چون بسیاری از افراد هم…
 • 1 ترفند برای افزایش عمر باتری معیوب لپ تاپ  اگر لپ تاپ دارید منتظر خراب شدن باتری آن بعد از مدتی باشید . این مدت می تواند چند سال طول بکشد اما خب بالاخره اتفاق می افتد . خراب شدن باتری لپ تاپ به منزله شارژ نشدن آن است . کاری که شما در این زمان انجام می…
دسته بندی
موضوعات مرتبط
محمدرضا امین زاده

محمدرضا امين زاده هستم ، مهندس الكترونيك و سردبير مجله علم فردا . علاقه زیادی به سخت افزار دارم ، اگه فرصتی بمونه در زمینه ادیت فیلم و تصویر و طراحی رابط کاربری وب و اندروید مطالعه و تمرین می کنم .

آموزش زبان انگلیسی - ابراهیم درویش

آموزش زبان انگلیسی علم فردا

 • یه بار برای همیشه تلفظ انگلیسی رو یاد بگیر!
 • ■ آموزش گرامر انگلیسی از صفر تا صد!
 • ■ آموزش مکالمه انگلیسی درباره موضوعات کاربردی
 • ■ مبتنی بر انگلیسی امریکایی!
 • ■ بیش از 45 ساعت ویدیو آموزشی!!!
 • اطلاعات بیشتر + نمونه درس

حمایت از علم فردا

نوشتن مطالب آموزشی به زبان ساده و قابل فهم برای همه ، کار بسیار سختیه . از طرفی ، نگهداری یک وب سایت آموزشی خرج داره ! اگر براتون امکان داره لطفا با پرداخت مبلغ کمی در هزینه های سایت سهیم باشید تا ما هم بتونیم با خیال راحت براتون بنویسیم و به سوال ها تون پاسخ بدیم . حمایت مالی از علم فردا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *

174 دیدگاه

 • کاظم زاده 04 دی 1401

  اینکه گفتین دل ارزونه تعجب کردم
  همه برندی هم ارزون داره هم گرون
  من ۱۰ ساله dell دارم و ۱۰ سال پیش دست دوم گرفتمش ۵ تومن
  تا الان هیچیش نشده همچنان عالیه فقط باتریش و عوض کردم

 • کامنتا رو بخونید تا متوجه علم پایین دوستان بشید! اکثر افرادی که از دل طرفداری می کنن کامنت هاشون بدون دلیل منطقی و سطح پایینشون رو نشون میده. متاسفم

 • مهرداد 05 مهر 1400

  دل محشره،در ضمن هم گرون داره و هم ارزون،ولی با گفته ای که میگید دل ها خیلی ارزونه مخالفم،چون برندهایی مثل لنوو و…خیلی ارزون ترن.خود شرکتش مال ایالات متحدس ولی خط تولید در کشورایی مثل هند داره.مدلای جدیدش ضخامت خیلی کمتر دارن

 • مهرداد 05 مهر 1400

  دل محشره،در ضمن هم گرون داره و هم ارزون،ولی با گفته ای که میگید دل ها خیلی ارزونه مخالفم،چون برندهایی مثل لنوو و…خیلی ارزون ترن.خود شرکتش مال ایالات متحدس ولی خط تولید در کشورایی مثل هند داره.

 • چرا به برند توحین میکنین
  چرا مردم لپ تاپ دل میخرن‌؟
  چون با کیفیته و پولشون رو بالای محصولات بی کیفیت لنوو و ایسوس نمیدن

 • سلام ببخشید لب تاب دل LATITUDE-E4310 برای بازی بدرد می خوره

 • مطالب و کامنتای دوستان باعث شد من به لپتاپی که خریدم دل ببندم
  دلبر خوش قلب ?❤️

 • من یک لپتاپ دارم دل وقعا عالیه من حتی با اچ پی هم کار کردم ام دل یک چیز دیگست.
  برنامه ها و بازی ها رو عین جت میاره۰
  و معلومه ایسوس که ساخت تایوان کیفیت کمتر از دل که ساخت آمریکا ست.

 • راستی یادم رفت بگم مدلش dell xps m1330 هست و فقط باتریش یکم مشکل داره اما برام اصلا ه
  مهم نیست .

 • سلام ممنون از سایت خوبتون هر چی آدم میخونه سیر نمیشه در مورد این لپ تاپای دل به قول بابام ۱۴ سال پیش اینا تبه سختی مارکی غیر از دل پیدا میشد و فکر کنم این دلیلشه و اینکه نظر خودم من یه لپ تاپ دل دارم بابام بعد ابنکه یدونه لنوو گرفت اونو به من داد الان با من اون هم سنه و ۱۴ ساله است باهاش بازی کرایسیس یک و ماینکرافت بازی میکنم و تری دی و فتو شاپ و وندر شیر اینا هم خیلی کار میکنم چرا دروغ بگم تا به حال تعمیر گاه نرفته فنش خراب شده داغ کرده و … همه شو بابام درست کردم و ویندوزشو از ویستا به سون ارتقا دادم اون موقع لپ تاپ خفنی بود ( به سختی تو فامیلا لپ تاپی بود که کرایسیس رو مثل مال بابام بالا بیاره ) خلاصه اینکه خیلی محشره مشخصاتش اینه cpu core 2 duo2.9gh gpu nvidia
  4gbram 8800gt الانم با همین دل دارم اینو تایپ میکنم .در ضمن یه نکته جالب اکثرا کیبورداشون یکیه و به هم میخوره .از صبح هم ۸ ساعت تو کلاس مجازی و اینام.هنوزم که هنوزه مثل جت داره کار میکنه . به قول ترکا داش دوونه .

 • با احترام اما لطفا دل افرادی که قصد خرید این لپ تاپ را دارند خالی نکنید.من از سال ۱۳۸۶ تا حالا دارم ازش استفاده میکنم و خیلی عالی عمل میکنه‌. اینقدر سخت افزارش قدرتمند هست که بعد از ۱۳ الی ۱۴ سال تونسته ویندوز ۱۰ را با سرعت اجرا کنه dell inspiron1545

 • من خودم هفت سال هست لپ تاپ دل دارم و هزاران کار سنگین باهاش کردم . از بازی بگیرین تا کارهای گرافیکی. واقعا ازش راضی هستم

 • سلام. خداییش دل بهترینه. من سال 1387 یکیشو خریدم و تا به امروز دارم ازش استفاده میکنم. الانم با همین دلکم دارم پیام میدم.وقتی که خریدمش اصلن نه از مارک سر در میاوردم نه درست میدونستم چی میخوام. دلم 1525 هست الان دیگه نسلش منقرض شده.سر دو تا اشتباه خرابش کردم که بزرگترینش پیکسل سوختگی صفحه شه که چند ماهه تازه شروع شده. به قول بانو هایده : مثل یه عتیقه پاک و بینظیر اما تو دست منه بی اعتبار. حالا مجبورم یه لپ تاپ دیگه بخرم با اینکه نمیتونم از دلم دل بکنم. البته دل نمیکنم ازش. در واقع اگه پیکسلش مثل دل من نمیسوختااا تا مرگش دیگه لپ تاپ نیاز نداشتم.

 • محمد رضا 17 بهمن 1398

  سلام، لپتاپ dell e7240 چگونه است، خوب یا بد؟

 • یوسف پرهیز کاری 14 دی 1397

  من با نظر احسان جان موافقم باید قدیم را به درستی یاد کنی

  نه اینکه بیای ابروی شرکت dell رو ببری

  اون موقع زمان خودش بهترین بوده شرکت دل تا العان داره کار می کنه یعنی حدود 35 سال شرکتش هنوز پا بر اجاست اخه کدام مارکی اینقدر دوام داره

  بعدشم دل امریکایه اینا یک مشت شایعه است که میگن دل چینیه خودتو برید تو ویکی پدیا بزنید شرکت دل ببینید چی میاره…

 • یوسف پرهیز کاری 14 دی 1397

  کی آخه کدام کسی می گوید لپ تاپ dell بده ببخشیدا بعضی نفهما نمی دانند که چه لپ تاپ خوبیه من مدل 1564 شو دارم اخ نگفتی چه مدل خوبیه سال 85 گرفتیمش هنوز داره مثل فرفره کار می کنه 3 با خورده زمین هی چیش نشده بعد می گه لپ تاپ ایسوس بهتره بدبخت این داره 12 سال کار می کنه کجا لپ تاپ ایسوس 12 سال عمر می کنه

 • قبول دارم دل گوشت کوب نیست ولی من یه لپ تاپ دل دارم سال 90 ( حدودا ) گرفتمش . عالی کار میکنه corei7 هم هست ولی هروقت میخوام گردویی بادومی چیزی بشکونم از این استفاده کردم . واقعا کامپیوتر خوبیه ولی ضخامتش اندازه 10 تا لنوو هست.

 • من لپ تاپ دل رو شاید ده ساله دارم استفاده میکنم. حکم کامپیوتر رو داره واسم . یه بار کلا ریختمش بیرون باز جمعش کردم. شاید بالای ۵ بار ویندوزشو عوض کردم.
  تنها مشکلی که داره باتریشه با کیبوردش وگرنه واقعا بیشتر از یه لپ تاپ معمولی داره واسم کار میکنه.

 • من به دلیل بی پولی و نیاز بسیار به لپ تاپ مجبور شدم اولین لپ تاپ ام رو دل و دسته دوم بخرم. هیچ مشکلی نداره ولی حس بدی داشتم. چه اعتمادی بهش پیدا کردم با مقاله و کامنت ها :))) مچکرم دوستان ♥

 • سلام با تشکر از مطلب مفیدتون
  من دانشجوی معماری هستم کار گرافیکی طولانی مدت انجام میدم شاید ساعت ها لپ تاپ زیر رندر باشه از طرفی گیمر هم هستم میخوام لپتاپی بخرم که فن قوی سیستم خوب و گرافیک قدرتمند داشته باشه عمرقطعات و تحمل حرارتی هم مهمه برام قیمتم در رنج ۸ تومن هست
  از آنجا که لپتاپ قبلی من مارک دل بود و ۷ سال کار کردالان بین دو مدل asus G752vs و Dell Alienware 17 r4 و acer predator 17 مردد هستم
  اگر نظر و اطلاعاتی راجب کارکرد این دستگاه ها دارید لطفا در میون بزارید … تشکر

 • مرجان 10 دی 1396

  سلام ، منم تقریبا 10 سال لپ تاپ دل xps1330 داشتم تاالان که دیگه بالا نمیاد و میخوام عوضش کنم ،البته بکباریه آنتی ویروس خیلی سنگین روش نصب کردم که باعث شدداغ کنه وچون منم تقریبا 12-13ساعت باهاش کارمیکردم بالخره خراب شد ودادم تعمیرش کردند،ولی بعدازاون ،همیشه ازش راضی بودم،همون موقع که من 1.400 لپ تاپمو خریده بودم یکی ازآشناها یه سونی وایوخرید5میلیون ،ولی هم خیلی تواینترنت خوب کارنمیکرد ،هم سه چهارسال بعد بطورکامل ازکارافتاده شد !! پارسال برای دخترم به توصیه هم کلاسیهاش یه ایسوس خریدم،که اصلا ازش راضی نیست ، درحالی که قیمتش ازلبتاب دل همردش بالاتربود ، ولی الان دخترم میگه اصلا ازش راضی نیستم کاش مثل تودل خریده بودم.

 • حمیدرضا 08 دی 1396

  من تقریبا 7 ساله لپ تاپ دل 5110 دارم و میتونم بگم 24 ساعته روشنه و کارم هم طراحی رابط کاربری و تجربه کاربری هست و بسیار هم راضی هستم ازش. خب البته که خیلی دلم میخواد مک بوک پرو داشته باشم ولی به دلایل شخصی شرایط خریدش رو ندارم و میدونم که مک بوک آرزوی هر طراحی است. ولی خب این لپ تاپ دل بدجوری دل من رو برده و هرگز من رو لنگ نذاشته خیلی مرده . دمش گرم

 • محمود ضیایی 14 مهر 1396

  احسنت بسیار عالی مفید و پراز اطلاعات خوب است وب سایت پرمحتوا است از زحمات شما متشکرم

 • ابوالفضل 16 تیر 1396

  سلام
  من حرف شما رو قبول دارم …
  توی همین سال 2016 لپ تاپ دل دومین لپ تاپ برتر جهان بود …
  همین داداش خودم چند سال پیش یک لپ تاپ دل خرید.
  همین سال 96 یکی از بچه های فامیل یک پارچ آب خنک با یک قالب یخ اضافه ریخت روش !!!
  مهم تر این جاست که با این که لپ تاپ ضد آب نبود هیچیش نشد …!
  ولی این رو بگم واقعا اگر الان قیمتش رو نگاه کنید نسبت به چند سال قبل خیلی گرون شده خیلی !
  اگر یک لپ تاپ با رم 16 ، یک ترابایت ، core i7 ، با صفحه نمایش مات ، کیبورد با نور پس زمینه و … بخوای بگیری شرکت ایسر میده 3.275.000 ولی با شرکت دل 7.500.000 توی موجوده هر دو می تونید ببینید .
  درسته شرکت خوبیه لپ تاپ هاش عالین اما کمی گرون شدن .

  • اونی که تو شرکت ایسره بازده ای جالبی نداره ولی دل نسبت به مشخصاتش بازده ای خیلی بالاتری میده بعدشم ایسر که همه میدونن خیلی عمر نمیکنه ولی دل مثل ساعت کار میکنه و خیلی تول میکشه که یک مشکل پیدا کنه من الان دل 5010 8 ساله دستمه و هنوز اخ نگفته مثل روز های اولش کار میکنه نه سرعتش کم شده نه قدرتش . خلاصه از نظر من دل تو لبتاپ بهترینه چون هم قیمتاش نسبت به لبتاپ های دیگه کمه و هم بازده ای بهتری داره

  • مهرداد 21 مهر 1396

   سلام دوست عزیز
   شما دارین اشتباه میکنین لپ تاپ ایسر 3.275 و دل 3.850 هست

 • مهدی خدامرادی 07 تیر 1396

  اوپس.. مردم باید یکم دیدشون رو تازه کنند که dell الان چند ساله لپ تاپ ها و تبلت هاش جز برترین ها محسوب شده! برای مثال لپ تاپ سال 2017 مدل xps 9560 و مدل سال پیشش رو یعنی xps 9550 رو بهترین لپ تاپ معرفی کردن خیلی از منابع خارجی!

  بر عکس برداشت شما لپ تاپ های دل دیگه ارزون نیست مگه اینکه شما توی مدل های پایین بازار بگردین!

  خودم 1 ماه هست که dell xps 15 inches touch – 9560 دارم و پول خوبی براش دادم ( 11 میلیون تومن ) که الان شده 12 میلیون تومن و تازه این نسخه فولش هم نیست!! یعنی میتونم ssd 512 gb و ram 16gb رو ارتقا بدم به 1 ترابایت و 32 گیگ که خب تا 15-16 هم قیمتش رو میبره بالا! اگر ایرانهم نبودیم میتونستیم با 100 هزار تومن بیشتر نسخه همراه با اسکنر اثر انگشتش رو تهیه کنیم که خیلی خوب میشد!

  البته این لپ تاپ با این کانفیگ و قیمت به درد بازی و کارهای الکی نمیخوره!! هرچند به شکل خارق العاده تمام بازی هایفوق سنگین رو پوشش میده به لطف کانفیگ خیلی خوبی که داره! 2 گرافیک قدرتمند توی خوش جا داده این جیگر..

  بیشتر به درد آدمای حرفه ای میخوره و خودم شخصا نتونستم پیداش کنم و درنهایت برام از دبی آوردن یکی از همکارها.. البته بعدش متوجه شدم سایت نمایندگی دل ایران این محصول رو داره!

  اصلا طرفدار برند ها نیستم و اعتقاد دارم طرفداری از برند ها و شانس ندادن به برند های دیگه برای خود نمایی خیانت به خودمونه که تجربه های جدید رو پس بزنیم! من واقعا چیزیکه نیاز داشته باشم و جز خوب های بازار باشه تهیه میکنم و کاری به اسم برند ندارم! مثلا تا حالا محصولات اپل رو نداشتم ولی بزودی به 2 تا از محصولاتشون نیاز پیدا میکنم.

  یا تا پارسال میگفتم محصولات سامسونگ راضیم نمیکنه و ایرادات زیادی دارند ولی امثال سریعا یه s8+ تهیه کردم که هرچی بگم ازش بازم کمه!!

  قبلش g4 lg داشتم که دوتا محصول اخیرش کاملا تو ذوق میزنه!

  خلاصه اینکه دنبال برند خاصی نباشید و همیشه بدون این تعصبات الکی و بیهوده دنبال چیزی که واقعا میخواید باشید و به دردتون میخوره.. زایدم تو خریدن موبایل سخت نگیرید چون در بهترین حالت استفاده بشند بیشتر از 2-3 سال عمر مفید ندارن و قطعات زود خراب میشند..

  در مورد دل خوبه آپدیت باشید چون دل در حاظر لوکس ترین محصولات دیچیتال رو داره پا به پای ماکروسافت و اپل تولید میکنه! برای مثال مانیتور 8k !! خودش رو معرفی کرده و بیشتر از 25 میلیون قیمتشه! 8k 27 inches رو شرکت های دیگه حتی فکرش رو هم نمیکنند. زیاد طولانی شدن! افراد غیر حرفه ای اصلا سمت محصولات گرون دل نرند و دل تمرکزش رو افراد حرفه ای قرار داده همینطور ماکروسافت تازگیا محصولاتی تولید میکنه که برای افراد حرفه ای کاربرد و صرفه اقتصادی دارند مثل surface studio که برای گرافیک دیزاینر هاست.

  موفق باشید.

 • با سلام . لپ دل دارم مدل pp21l خیلی قدیمی هست . رایتر دی وی دی نداره . میخام براش رایتر internal بگیرم. هر رایتری بگیرم بهش میخوره ؟؟ تو سایتی راجع به ضخامت 9 یا 14 میلی متر که روی رایتر تاثیر داره ، چیزی خوندم. ویندوز لپ تاپ هم xp سرویس پک 3 هست و 32 بیت . رم 512. اگه هر رایتری به این لپ تاپ نمیخوره، راهنمایی کنید چی بگیرم ؟

 • باسلام و خسته نباشید خیلی ممنون بابت این پست عالی متاسفانه اکثر مردم ما تا ی حرفی میشنون هم بت میکنن برای خودشون هم به همه میگن دقیقا همین بی عدالتی در حق هواوی هم شده درسته ی گوشی هایی ازش که قیمت حدود دویست تومن داره به دلیل ظرفیت حافظه پایین پس از مدتی استفاده پر میشه و هنگ میکنه ولی این دلیل نمیشه که عظمت ی برند زیر سوال برد امیدوارم راجب این هم یک پست بنویسین با تشکر

  • شرکت دل یه مدل ۵۱۱۰ رو تولید کرده و با اون ریشه خودشو زد. خیلی هاشون به مشکل خوردن.چند وقت پیش پشت یکیشو برای سرویس باز کردم داخلش خوب و محکم طراحی شده بود.همشونم چیپ گرافیکشون مشکل میخوره. اکثر فروشنده ها هم سعی دارن آدمو قانع کنن که مارک خوبیه.اما به نظر من برای استفاده خیلی کم جواب میده و برای استفاده زیاد اصلا خوب نیست.البته یه مقدار ازش دل چرکین م هستم

 • با سلام
  خسته نباشید و دست مریزاد به سایت بسیار خوبی که دارید . من 6 سال هست لپتاپ dell دارم . مدل 5010n
  روزی چندین ساعت روشنه . خیلی ازش راضی هستم و تاحالا به مشکلی برنخوردم
  با تشکر

 • منم اینطوریم که تا حداکثر 2 بار یه چیز رو بد می بینم کلاً دیگه تا آخر عمر اون چیز تو ذهنم بد تلقی میشه و میره تو Blacklist مخم اما این از نظر من به خاطر ایرانی بودن ما یا به خاطر فرهنگ غلط ما نیست این به خاطر پول نداشتن ماست چون من مثلاً دو تا محصول از شرکت فلان با قیمت های نسبتاً بالا میخرم می بینم جنس با کیفیتی در نمیاد دیگه ریسک نمیکنم پولی که براش کلی وقت و هزینه ام رو دادم صرف خرید حتی مدل جدید 2016 اون شرکت کنم چون 2 بار باهاش احساس هدر رفت پولم رو کردم و همین 2 تجربه غلط و ناراحتی کافیه تا حتی اون برند رو برای کاهش درصد ریسک هدر رفت پولم هم شده کنار بذارم وگرنه شما بگو همین لپ تاپ Dell رایگان میدن ببینید اون متعصب های اپل هم با کله میان چه برسه به بقیه 😀

 • من 5ساله لپ تاپ دل مدل inspiron n5110 i7 دارم تا حالا کارش به تعمیر نکشیده با اینکه استفاده مداوم دارم روزی حداقل 5ساعت . فقط باطریش زود خراب شد . و شاید از نظر ظاهری یکم زود کهنه به نظربیاد .

 • بنده 12 ساله دل ساخت ایرلند نه چین رو دارم و روزی 8 تا 10 ساعت باهاش کار میکنم طی همین 12 سال و هنوز زنده و سالم هست حیف که دیگه رم اون برای ویندوز سون جوابگو نیست اگر رم و سی پیوش بالا بود چون اونموقعها رم 8 گیگ وجود نداشت کلیدشو با لب تابهای دیگه عوض نمیکردم جفت پا بری روش مرگ نداره خیلی جون کلفته این لب تاب تازه من هیچ وقت از فن خنک کننده استفاده نکردم اصلا نمیدونم فن خنک کننده چیه ههههه

  • طاهره 17 تیر 1395

   منم 8 ساله لب تابه دل دارم ساخت ایرلند . واقعا عالیه ، اینقد سالم مونده که به کی میگم 8 ساله دارمش باورش نمیشه . حتی یکبار هم نبردم برا تعمیر ولی الان چون رم و سی پی یوش پایینه جوابگوی کارام نیس و مجبورم یه لب تاب دیگه بگیرم . از طرفی نمیتونم به لب تابای بازار ایران اعتماد کنم . هیچ مارکی هم به جز دل قبول ندارم . موندم چیکار کنم .

 • من هنوز هم اعتقاد دارم گوشکوبه?

 • من 4ساله لپ تاپ DELL5010 دارم ساعت هادر این سال ها استفاده کردم . به نظرم مقاومتش خوب بوده و خراب نشده .

 • تو دانشگاه ۷ ۸ نفر از دوستان لپتاپ دل داشتن، اینسپایرن، ووسترو، اکس پی اس. بعد یه کدومشون راضی نبودن، همه بی کیفیت، همه داغون.
  ضمنا دانشجوی کامپیوتر بودیم، اونقدا ناشی نبودیم. :))

 • با سلام مطلب فوق العاده جالبی بود و این قضیه به لپ تاپ دل خلاصه نمیشه در مورد خیلی چیزها این باورهای اشتباه وجود داره من همیشه میگم مردم ایران لایق بهترین چیزهای دنیا هستند خدارو شکر با گستردگی بازار دیجیتال امروزه حتی با بودجه های کم هم میشه وسایل در حد اپل حتی بهتر از اپل یا هر برند مطرحی گرفت فقط باید چشمهاتون باز کنید رو برند خاصی هم تعصب نداشته باشید یا قیمت زیاد رو دلیل بر خوب بودن اون وسیله ندونیدبه خدا بعضی برندها مثل … با قیمتهای نجومیشون دارن از مردم سو استفاده می کنند در ضمن محض اطلاع دوستان اخیرا تو یکی از نمایشگاههای دیجیتال از هر دیوایس بهترینش تو برندها معرفی کردند که تو بخش لپ تاپ پرچم دار لپ تاپ دل بهترین لپ تاپ حال حاظر در بین تمام برندها شد در مورد دل هم بگم تجربه ۴ساله خودم در استفاده از لپ تاپ دل ۵۰۱۰ خیلی عالی بوده تو این چهار سال به بدترین شکل باهاش رفتار کردم عالی بوده چون اتوکد کار میکنم روزی چند ساعت روشنه وهمینطور تمام بازیهای روز دنیارو به بهترین حالت انجام دادم فقط الان باید یه باطری نو براش بگیرم ببخشید زیاد حرف زدم

 • سلام…
  ممنون از مطالب خوبتون.
  من میخوام ی لپ تاپ دل مدل inspiron n7520-b بگیرم..
  تو رنج قیمتش با تحقیقی که کردم نسبت به اچ پی و لنوو و.. بهترین کانفیگو داشت.تو کامنتا دیدم ی آقایی گفته بود مدل inspiron مزخرفه..نظر شما رو بدونم بهتر میتونم تصمیم بگیرم.
  ممنون از پاسخ شما

  • سلام . هرکی یه نظری داره و بسته به شانس و البته بیشتر نحوه ی استفادش از یه محصول ، برداشت متفاوتی داره !
   اگه بالای 3 میلیون می تونی هزینه کنی ایسوس بگیر اما دل هم مشکلی نداره .

  • سلام نه داداش بستگی به شانس نیست جنس های بی کیفیت وارد ایران میشن

 • كيميا 13 تیر 1394

  مارک دل مارک خوبى هست یا نه جنس ١٢٠٠-١٣٠٠ خوبه

 • كيميا 13 تیر 1394

  سلام من میخواستم یه لب تاب دل درحد ١٢٠٠-١٣٠٠ بخرم کارایى وجنس خوبى داره؟!

  • سلام من خودم چهار ساله که لب تاب دل دارم تو این چهار سال پدرمو در اورد از دستم افتاد همه قطعاتشو عوض کردم ولی باز هم درست نشد از من میشنوید لب تاب لنوو بگیرید یه چیز بگم من برای تعمیرات تخصصی لب تاب به امریکا رفتم وبا خود مسئولین شرکت مایکروسافت راجع به محصولات دل حرف زدم جالب اینجا بود اونا خیلی دلو قبول داشتن ولی چون جنس های درجه 5یا6 وارد ایران میشن ما نباید این انتظارو داشته باشیم که دل ایران با دل امریکا برابری کنه.موفق باشید

 • كيميا 13 تیر 1394

  سلام من میخواستم سؤال کنم لب تاب دل در حد قیمت ١٢٠٠-١٣٠٠ کارایى خوبى داره وجنس اون خوبه؟!

 • سلام ممنون اقا محمد
  اطلاعاتتون به من در خرید لپ تا پ کمک کرد
  سایت دی جی کالا هم میتونه گزینه مناسبی برای کسانی که قصد خرید دارن باشه

  موفق باشید

 • شما اصلأ مقایسه خوبى بین پراید و زانتیا نکردید
  شما میگى چون پراید تو ایران بیشتره خرابیشم بیشتره
  ولى شما اصلأ در مورد موتور پراید ، شاسى و بدنه ، دیفرانسیل و گیربکس و …. میدونید که دارین با زانتیا مقایسه میکنید زانتیا به این دلیل گرونه که کیفیتش از پراید صد درصد بالاتره اصلأ نمیشه موتور و شاسى این دو خودرو را با هم مقایسه کرد
  و در مورد لپ تاپ هم همینطور هستش قطعأ کیفیت اپل و سونى از بقیه بالا تر هستش

 • به عنوان یک فعال در زمینه خرید و فروش لبتاب بمدت ۷ سال،تا حدوذی حرفهای شما رو قبول دارم،ولی باز هم خرید لبتاب دل،خصوصا،خصوصا سری Inspiron رو به مردم پیشنهاد نمیکنم.چون جدا از طراحی نا مناسبشون،کیفیت خوبی هم ندارن.البته این لبتابها هم لبتابهای دانشجویی هستن،ولی چون میدونم همین که اسم i5 و گرافیک ۱ و ۲ گیگ به گوشتون بخوره فکر میکنین خرکارترین لبتاب دنیا رو دارین،واسه همین پیشنهاد نمیکنمش.جدیدا فروش لبتابهای ایسوس خیلی بالا رفته،برعکس دل هم خرابیشون خیلی خیلی کمه.در ضمن گارانتی معتبرتری هم دارن.به نظرم گارانتی اصلی دل هیچ ارزشی نداره،بدون گارانتی بخرین هیچی رو از دست نمیدین !
  لبتاب سونی هم خرابی صفحه نمایش زیاد دارن ! با اینکه خییلی گرونن !!!
  یه مقدار پول بیشتر جهت خرید ایسوس ارزشش رو داره واقعا…

  • محمدرضا قاسمی 09 اسفند 1394

   اتفاقا ایسوس خرابیش زیاده. همین سری zenbook ایسوس که جزو گرونترین لپتاپاش به حساب میاد خرابیهای بسیار زیادی رو داشته. نه فقط در ایران بلکه یه سرچ تو اینترنت بکنید میبینید که این موضوع فقط مختص ایران نیست. سری vivobook اون که ultrabook هست یا لااقل درش ultrabook دیده میشه اون هم خرابی داشته. الان دو نفر از اطرافیان من بطور جداگانه سری s300ca vivobook خریدن و هر دو از بابت مشکلات عجیب و غریبش ناراضی بودند. یکی فروختش اون یکی هم با دعوا تونست پولشو از گارانتی بگیره. بنظرم لپتاپهای ایسوس همون بزرگاش خوبه منظورم 15 اینچ به بالا. سراغ لپتاپهای باریکش بیاید ضرر میکنید.

 • سلام اقا مهندس میخواستم بدونم لب تاب دلE6440خوبه

 • mohsen hadizadeh 25 بهمن 1393

  واقعا تحلیل جالبی بود ….ای گفتی!!حرف دل من هم همینه..

 • علیرضا زرنوشه فراهانی 10 دی 1393

  سلام
  دستت درست…
  تا 5-6 سال پیش چون ویندوز 7 تازه اومده بود و خیلی از مردم درایورها و… رو نداشتن خیلیها(از جمله خودم)از بدی های ویندوز7 میگفتن و اینکه روش بازی های زیادی نصب نمیشه و…
  ولی الان هر جا بدیشو بگی با پتک میکوبن تو سرت و بهت میگن شما «اکس پی یوزرها»«عقب مونده و از نسل MS Dos گندیده»هستید.
  مطمئنم که یه روز هم میرسه که از بدی های 8و9و10 میگن…

 • مرتضی 02 آذر 1393

  سلام اقا شما چقدر تجربه دارید..!!!

 • سلام
  مرسی از مطلباتون من یه سوال واسم پیش اومده امیدوارم مسخره نباشه میخاستم بدونم لپ تاپ صنعتی هم همین ویژگیهارو باید داشته باشه ؟؟ اصن فرقی داره صنعتی با بقیه ؟؟؟؟؟؟

 • فخرالدین 04 آبان 1393

  سلام آقای مهندس قطعه یدکی dell قدیمی از کجا میشه پیدا کردمن کارت گرافیکی میگردم پیدا نمیکنم
  من از کامپیوترم که 6400 inspiron خیلی راضیم اصلا نمیخوام از دست بدم.با دوام وکتک خور با مرام و رفیق خوبیه

 • مجتبی 22 مهر 1393

  سلام .
  با احترام به همه ی کسانی که یک کلاغ چل کلاغ میکنن
  * من الان سه سال و نیمه که روزی حد اقل ۸ ساعت از لب تاپ Dell Inspiron N5010 Ci7 استفاده میکنم
  * بهش هفته ای ۸ ساعت بازی رو هم اضافی کنید…
  * بیشتر اوقات هم از Fan هم استفاده نمیکنم … ( یعنی یادم میره 🙂
  * کارای گرافیکی هم روش
  * تو بچه ها هم که تا دلت بخواد افتاده ( به نوعی خانوادگی شده )
  —-> ( دو بار هم از دستم پرت شده پایین ؛ با شدت هم پرت شد اما جز یه ترک یک سانتی رو بدنش چیزیش نشد ) —> الانم دارم با خودش براتون کامنت میذارم …
  داداش دیگه باید یه لب تاپ چیکار کنه که به اصطلاح مهندسای الان بهش بگن کلاس داره یا خوبه یا مثل چیز کار میکنه …

  • مجتبی جان خوشت میاد یه نفر با خودت همین کارا رو بکنه ؟ 😀
   لپ تاپ های دل واقعا خوبن ، من که تو پست نظرم رو شفاف گفتم دیگه !

 • AntiCapitalism 05 مهر 1393

  فرمودید شایعات و مشکلات بدست زحمتکشان بی پول اتفاق افتاده!!!
  دقیقا برعکس:
  من وضعیت مالی خوبی ندارم و یک کارگر هستم اتفاقا بسیار علاقه مند به زبان ساده انگلیسی هستم و در امور کامپیوتری بدلیل محدودیت مالی سراغ قطعات ارزانتر میروم، درمورد قطعات کامپیوتر همیشه سعی میکنم سخت افزار و نرم افزاری ست و مچ داشته باشم تا به بهینه ترین شکل ممکن از آن استفاده کنم با اورکلاک هم سالها نیازی به ارتقا نخواهم داشت و بسیاری از پولداران و سرمایداران را میشناسم که سراغ من و امثال من می آیند و از سرعت کم دیوایس هایشان و مشکلاتشان مینالند و درحالیکه مشکلاتشان بسیار ساده است و به تغییر روی میاورند و نه اصلاح وقتی به سرمایداران میگوییم نیازی به تغییر نیست و با یک آپدیت نرم افزاری مشکلتان حل میشود گمان میکنند بیسوادیم!
  تعمیرکاران سرمایدار هم وقتی این نوع سوژه هارا میبینند به جای اینکه اینهارا راهنمایی کنند سریعا اجناس نابتر خاصتر و گرانشان را با سود بیشتر به اینها میفروشند!!
  دنیا بدست کارگران میچرخد هر پیشرفتی مدیون زحمت و دقت کارگران زن و مرد است این سرمایداران مفت خور هستند که با بدنام کردن قطعات ارزان اجناس بیهوده و ناکارآمد و پرزرق و برق خود را بالا میبرند و سر اجناس کم قیمت تر و ارزانتر میزنند.

 • لپ تاپ های سونی اگر چه حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ تومان از مدلهای مشابه دیگه گرونتر هستند اما در دراز مدت متوجه خواهید شد که کیفیت بسیار بالای قطعاتش خیلی بیشتر از اینها پولتون رو ذخیره خواهد کرد. البته سعی کنید از مدلهایی که به سفارش کانادا یا اروپا ساخته شده بخرید نه meadel east (خاورمیانه) . من دو لپ تاپ Sony Vaio از یک مدل ولی با دو سفارش (ساخت چین به سفارش خاورمیانه و به سفارش کانادا) رو باهم مقایسه کردم. از لحاظ صفحه نمایش نور کانادا خیلی بیشتر بود. کیفیت و رنگ بدنه در مدل خاورمیانه به جای سفید خالص به کرم می زد. لپ تاپ صفر خاورمیانه دچار مشکل باتری بود (بجای کاهش درصد باتری با گذشت زمان باتری درصدش بالاتر می رفت !!! و روی ۸۰ % می موند و یکدفعه افت می کرد به ۱۰ % !!! اما مدل کانادا مشکلی نداشت. سفارش خاورمیانه در دی وی دی رایترش رگه های سفیدی از پلاستیک کهنه مواد دیده می شد . درایو اون یکی سباه خالص از پلاستیک با کیفیت بود. لپ تاپ مدل کانادا سرعت اجرای یک برنامهش حدود دو برابر سریعتر از نمونه خاورمیانه بود به هیچ وجه گول سه سال گارانتی ایران رهجو رو نخورید و لپ تاپ سونی متفرقه (بدون گارانتی) بخرید.. فقط به این نکته دقت کنید که سفارش خاورمیانه نباشه (از دوشاخه هم معلوم میشه) . لپ تاپ اپل خیلی گرونتر از چیزیه که بهتون ارائه میده و دل هم بعد از خرید حالتونو خواهد گرفت. اگه دنبال لپ تاپ سگ جون خوش سیما هستید فقط داخل سونی ها پیداش خواهد کرد . با تشکر

 • با عرض سلام
  عرض شود که بنده DELL Vostro 3550 داشتم ازش راضی بودم چون دیگه بهش احتیاجی نداشتم فروختم تبلت لنوو خریدم

  فراموش نشه دل بیشتر تجهیزات نظامی میسازه بخاطر همین لپ تاب های دل باکیفیت هستند
  سال ۱۳۸۹ وقتی دل مدل XPS L502X را معرفی کرد ۴ سال از زمان خودش جلوتر بود اون موقع با قیمت ۱۴۰۰ هزار تومن هیچ لپ تابی تاچ لمسی نداشت گیرنده دیجیتال داخلی نداشت
  از طرفی شرکت های دیگر که لپ تاب میسازند تکنولوژی ساخت مادر برد را از دو شرکت دل لنوو میگیرند
  ختم کلام
  امیدوارم قانع شده باشید

 • عبدالرحمن 14 مرداد 1393

  سلام خدمت دست اندر کاران علم فردا . به نظر من لبتاب دل خیلی هم خوبه من خودم دل1545 دارم با سی پی یو کور 2 دو حدود 6 سال هست دارم ازش استفاده میکنم کارم جوریه که با این که بیرون از خونه هستم یا خواب هستم اما لبتابم روشنه من تو این 6 سال یه دفه نرفتم تعمیرگاه در ضمن بعضی وقتا جایی میزارم که شاید سی پی یو هوا نمیکشه به درستی ام جیک این لبتاب در نمیاد . پسر عمم یه دل داره حدود 9 سال میشه ازش استفاده میکنی المان هست اون لبتابش اونم هنوز داره اسنفاده میکنه لبتاب جدید هم که گرفته بازم دل هست از خرید لبتاب دل پشیمون نمیشین البته با مشاوره

 • عشق.زندگی.یعنی رونالدو cr7 01 مرداد 1393

  سلام من یه هفتس لپ تاپ asus خریدم وقتی باز میکنم زیادی سفت هستش خواستم بدونم مدلش همینه یا ایراد داره میخوای لپ تاپ رو باز کنی اون اولش باید فشار بیشتر بیاریکه باز بشه طراحیش همینه یا خرابه

 • من لب تاب دل 5010 دارم، اصلاً توصیه نمی کنم هر بار یه چیزیش خراب میشه!!!!! اولش ک پاورش سوخت بعدم هاردش بعدم اسپیکرش … با اینکه تعمیرش کردم دلم نمیاد به قیمت ناچیز بفروشمش اعصاب یکی دیگه رو هم مثل من خرد کنه

 • سلام
  یه نکته ای رو من هم می خواستم اضافه کنم

  در بعضی از موارد همون خراب کردن لپ تاپ هم استعداد خیلی زیادی می خواد!!
  یعنی خرابی لپ تاپ فقط به این نیستش که طرف لپ تاپش ضربه بخوره یا اینکه بره چند تا آنتی ویروس همزمان بریزه یا …
  پس همیشه اینجور نیست که اگه فلان آدم لپ تاپش خراب شده بگیم ناشی بوده

  ممنون از سایتتون
  موفق باشید

 • آهان راستی یه چیزی هم یادم رفت بگم. خدائیش جانبدارانه نمیگم اینو.

  ASUS کصافط انگار دقیقا میدونه لپ تاپی که داره میزنه برای کی داره میزنه! یعنی میدونه تو چی می خوای. من در این مدت که به کسب و کار مشغولم به تعداد زیادی لپ تاپ فروختم و مشاوره خرید دادم. هیچکس (هیچکس به معنای واقعی کلمه، یعنی حتی 1 مورد) هم پیدا نشده که بهش بگم برو ASUS بخر یا ASUS بدم بهش و پشیمون بشه.

  البته تخصص هم می خواد که بدونی مشتری چی کارست؟ می خواد با لپ تاپ چیکار کنه که دقیقا بتونی یه لپ تاپ خوب براش انتخاب کنی.

  راستی مطالب سایتتون واقعا عالی و خوب نوشته می شن. اینو از طرف یه کارشناس بپذیرید. 😉

 • دقیقا بستگی شدیدی به استفاده کننده داره.

  من خودم خدمات کامپیوتری و کافی نت دارم چندین ساله. به قول شما از اون موقعی که ملت نمیدونستن ویندوز چجوری عوض میکنن و فلان و بیسار

  انواع و اقسام لپ تاپ اومده زیر دستم و با همشون کم و بیش کار کردم. خودم Asus N53 دارم سال 90 قبل عید خریدم. عین هاپو ازش استفاده می کنم. دقیقا عین هاپو!

  از صبح تو مغازه ام روشنه تا پاسی از شب به عنوان سرور هم کار می کنه و خودتون هم می دونید از اونجائی که توی کافی نت از شیر اژدها تا جون خرچنگ پیدا میشه چه نرم افزارهائی باید روی سیستم نصب باشه!

  دل یه ایرادهای مسخره از قدیم داشته و داره. میبینی یه مدل زده تعداد درگاه USB یه دونه داره بقیه سیستم عالیه! یا میبینی یه چیزش ناقصه باقی قسمت هاش عالین. از این رو هم واسه ما ها که از لپ تاپ انتظار همه چیز (گرافیک خوب، سرعت خوب، کیفیت تصویر خوب، صدای خوب و …) داریم مشکل آفرینه.

  یه چیزی هم بگم در مورد این موضوع که شما میگی اگه پول داری برو سونی یا اپل بخر. ببین برادر به پولدار بودن نیست. شما چند برابر پول بیشتر خرج می کنی مثلا میری اپل می خری اما عملا هیچ غلطی نمیتونی با لپ تاپت بکنی! چرا؟ چون ویندوز روش نداری و باید در به در دنبال برنامه های مخصوص مک بگردی و تقریبا 90% جاها کارت لنگ میمونه و لپ تاپ به درد عمه ات هم نمی خوره. به نظر من اونائی که تو ایران (یا کلا جاهائی که ویندوز داره حرف اول رو می زنه) محصولات اپل می خرن فقط دنبال پز دادنش هستن و دقیقا فرق لپ تاپ و دستبند طلای گرون قیمت رو نمی دونن و فکر می کنن یکیه!

  حالا مثلا یکی حرفه ای باشه کارش با لینوکس باشه (مدیر سرور یا سایت های خفن و …) بره به سمتی به غیر از ویندوز اون بحثش جداست.

  اما در مورد سونی هم دقیقا بحث همینه. شما الکی داری پول برند و مارک رو می دی در حالی که هیچ مزیتی نصبت به قیمت نصیبت نمیشه.

  • خو برادر گرامی ، تو که ار محصولات اپل خبر نداری چرا این حرفو میزنی ؟
   مکینتاش فقط روی محصولات اپل نصب میشه ، ولی ویندوز میتونه رو همون لپ تاپ اپل نصب بشه !
   اینو گفتم که بدونی ، اول از همچیز خبر داشته باش بعد اضهار نظر بکن .

 • سلام ،لپ تاب منم همین مارکه .ا خوب که کار میکنه البته الان نزدیک یه سال چون رمش سوخته ازش استفاده نکردم،از تبلت استفاده میکنم .اما الان واقعا بهش نیاز دارم ،یه سوال !لطفا جواب بدید اگه بلدید!اگه بخوام واسش رم جدید بزارم ،چه مارکی بگیرم ؟؟؟؟واگه هم رم جدید بزارم کل اطلاعات لپ تابم فرمت میشه؟؟؟؟هنوز نمیدونم چی کار کنم ؟؟؟؟لطفا سوالمو بی جواب نزارید

 • سلام خسته نباشید لپ تاپ من دله همش ارور میده بعدم صفحه ابیو ری استارت اشکال از کجاست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟میتونین کمکم کنید؟؟

 • باسلام ،‌آمارهای جهانی خرابی لپ تاپ نشان میده که دل و اچ پی بیشترین تعداد خرابی را دارند. شما به آمار فروش بالای ایسوز توجه کنید و اینکه همه از کیفیت آن تعریف میکنند.

 • سلام دوست عزیز
  نمیدونم چرا هیچکی هیچ کجا اسمی از msi نمیاره؟
  در حالی که برای کار های گرافیکی سنگین مانند مایا یا اتوکد یا بازی های سنگین بسیار مناسبه

 • بسیار عالی اقای امین زاده
  موفق باشید و سربلند…

 • سلام …من الان 5 ساله دلنازو دارم ..(اسم لپتاپم که برگرفته از مارکشه!) همممممه جوره باهام راه اومده بیش از 15 -16 ساعتم روشن بوده .. انواع نرم افزار روش ریختم…شب تا صبح سمینار و پاور و اینجور کارا..
  جز باتری که دیگه بعد 5 سال واقعا باید هم عمرش تموم میشد…بقیه دم و دستگاهاش ردیفه…خداییش منم حرصم میگیره راجعبه دل بد حرف میزنن…هرچی هم توضیح میدی ..فک میکنن چون خودم دل دارم طرفداری میکنم!!
  امان از مردم دهن بین!!!

 • سلام و خسته نباشید
  مطالبتون بسیار عالی بود
  من یه سوالی داشتم : باتری لبتابم (دل) عمل شارژ رو انجام نمیداد.. یه باتری جدید خریدم که بعد از یک بار عمل شارژ و دشارژ دیگه شارژ نشد با گارانتی که داشت یکی دیگه سفارش دادم دومی هم 2بار عمل شارژ و دشارژ رو خیلی خوب انجام داد اما بعدش دیگه شارژ نشد و فقط در حد 1 ثانیه انرژی زخیره میشه..
  میخواستم بدونم مشکل از باتری بوده یا ممکنه به لبتاب مربوط بشه؟

  • سلام
   مشکل از همه چی می تونه باشه . از شارژر ، لپ تاپ و خود باتری . فقط باید آزمون و خطایی پیش برید . یا ببرید گارانتی تا بررسی بشه . نمیشه اینجوری حدس زد .

  • یعنی باید چیکار کنم.. لبتابمو تقریبا 2ونیم ساله خریدم..
   چه آزمونو خطایی ..میشه یکم برام توضیح بدین؟
   از کجا بفهمم مشکل از شارژرش یا لبتاب یا باتری هست ؟
   میترسم ببرم جایی دلو روده سیستمو بریزن بیرون..هزینه اش زیاد میشه 🙁

  • ببرید گارانتی ( میدونم تموم شده ) واستون چک کنن . باید شارژر دیگه تست بشه . باتری دیگه تست بشه . همه شرایط باید در نظر گرفته بشه تا بفهمین چی معیوبه .

  • مشکل از بایوس هست. باید بایوس را به همراه باتری جدید فلش کنی و همه چیز درست میشود.

 • با سلام
  من حدود 3ساله که لپ تاپ xps l502x دارم خیلی ازش راضیم اما حدود 5روزه چون یکسره از 8 صبح تا 8 شب تو شارژ بوده باتریش 1 ساعت بیشتر شارژنگه نمیداره
  قبلا 5 ساعت نگه میداشت
  اگه کسی اطلاعاتی داره ممنون میشم راهنمایی کنه

  • با سلام خدمت شما.من دوست ندارم حرف بدی بزنم ولی با این همه وقت که شما زدیش تو شارژ صد درصد باتریش خرابه حتما باطریش رو عوض کن.

 • آقا سونی و دل و اپل نداره من سونی دارم درست استفاده نکردم مشکل پیدا کرده مادر بردش که سونی نیست سی پی یو هم سونی نیست هیچیش سونی نیست همش ماله شرکت هایی هست که بقیه لپ تاپ ها ازشون سخت افزار دارن غیر از چند تا دستگاه سادش فقط شکلش ماله سونی هست به نظرم لپ تاپ بعدی که قصد خریدشو دارم ایسوس n550 jv هست فکر نکنم با این مشخصات لپ تاپی با قیمتش باشه همه هم میگن خوب نیست ولی شک ندارم که خوبه چون سخت افزارا همه مال یه شرکتن

 • اول از همه بگم لب تاپ DELL یکی از بهترین هاست
  واقعا از نظر توی مقاله خوشم اومد من خودم کارم خرید فروش سخت افزار هست بعضی کاربرا نمیدونن چه جوری از این وسیله حساس استفاده کنند. مشتری اومده میگه دیشب تو رخت خواب داشتم چت میکردم لب تاپ خاموش شد دیگه روشن نشد آخه مرد مومن تو رخت خواب که پره پرز هست جای کار کردن با لبتاپه؟ باز کردیم دیدیم دور فن پر پرزه نذاشته فن کار کنه زده دستگاه خراب کرده واقعا این افرادی که به راحتی ی برند معروف میبرن زیر سوال اول به خودشون مراجعه کنن ببینن چه جوری از این وسیله استفاده کردن

 • سلام.ببخشید من یه لپ تاپ dell inspiron 5010 دارم دادم ویندوزش رو عوض کردن و یسری نرم افزار که قبلا هم روش نصب بود برام نصب کردن.زمان تحویل یه ساعتی هم باهاش کار کردیم همونجا کار میکرد و هیچ مشکلی نداشت وقتی خواستم بیارمش خونه خاموشش نکرد و ظاهرا اسلیپ زده بود. همینکه خواستم روشنش کنم توی خونه دیگه ب هیچ عنوان مانیتورش روشن نمیشد و 3 بوق پشت سر هم میزد مدام!آیا ممکنه رم یا کارت گرافیک من مشکلی پیدا کرده باشه؟لطفا کمکم کنید .بنظرتون عیب از چیه؟ تا ب حال چنین مشکلی برام پیش نیومده بود! خواهش میکنم راهنمایی رو ب ایمیلم بفرستید اگه امکانش هست

  • سلام . باتری لپ تاپ رو دربیارید و لپ تاپ رو خاموش کنید کامل . ببینید بازم اینجوریه ؟
   اگه باشه احتمالا گرافیک آسیب دیده . بازم باید بررسی بشه . ببریدش همونجا .

 • سلام بسیار متشکرم مطالب خیلی آموزنده و خوب بودن اتفاقی با وبلاگتون آشنا شدم بهتون خسته نباشید میگم .

 • باسلام خدمت همه شما گرامیان
  من هم لپ تاپ dell 5110 corei7 دارم و تقریبا 4 سال هست دارمش خیلی ازش راضیم هم خوش استیله هم محکم تا حالا خدا رو شکر مشکلی براش پیش نیومده به نظر خودم با گذشت چند سال هنوز یه لپ تابی هست که به روزه

 • اکه کسی بخواد لپ تابشو ارتقا بده هزینه اش چقدره؟

 • سلام واقعا سایت بسیار مفیدی دارید بدون اغراق

  و اما در مورد لپتاپ دل…
  خودم به شخصه اوایل گرونی یعنی حدود دو سال پیش علیرغم میل باطنی یه لپتاپ DELL5110 i7 گرفته بودم و چون تو اون فروشگاه غیر اون مدل i7 دیگه ای وجود نداشت و از طرفی هم طرف آشنا هم بود بالاخره گرفتم ولی خدایش با لپتاپ حال کردم چون بعد اون یه آنتی ویروس نورتون اینترنت سکیوریتی اورجینال هم گرفتم روش نصب کردم . . .
  میخوام بگم پایداری اون لپتاپ برام واقعا حیرت انگیز بود و من تا یک سال نیازی به نصب کردن ویندوز پیدا نکردم لامصب هیچیش نمیشد ولی به خاطر مسایلی پول لازمم شد فروختم یعنی حیف شد و تا حالا هم من دل رو بیشتراز همه قبول دارم .
  به هر حال حدود یک ماه میشه که دوباره لپتاپ گرفتم و با تجربه ای که در مورد دل داشتم و فکر میکردم که احتمالا همه برندها هم همینجورین رفتم سراغ لنوو Z510 i7 اونم فقط به خاطر زیباییش که انصافا زیباست ولی به نظرم در عمل پایداری لپتاپ قبلی من رو نداره …

 • فقط ایسوس با تشکر از حمایت شما از دل

 • پسر گلم سخنان ابتدای این پست به سن شما نمی خوره . زیرا که با توجه به سن شما هنگامی که شما بدنیا آمده ای خیلی ها کامپیوتر داشته اند و با کامپیوتر کار می کردند.و اطلاعات فعلی شما ناشی از تحصیلات مرتبط می باشد نه اینکه اطلاعات عمومی شما بالا باد.چون هنوز با توجه به سن شما راه درازی در پیش داری..
  لطفا خواننده را احمق فرض نکن و چیزی را که یاد می گیری فکر نکن دیگران بلد نیستند. البته مطلب نوشتن خیلی خوبه و می گویند که زکات علم یاد دادن است. ولی فکر نکن که فقط شما به تنهایی فهمیده ای که X را باید اکس تلفظ کرد نه ایکس و به قول شما حتی گوگل هم اشتباه می کند.
  پسرم بدان که متواضع بودن و خود را علامه دهر نپنداشتن از پارامترهای دانایی است.

  سزبلند و شاد باشی
  کسی که از 6 سال قبل از تولد شما با کامپیوتر کار می کند.

 • غیاث‌الدین 09 بهمن 1392

  البته از عمر این مطلب مدت نسبتا زیادی می‌گذره!
  اما الان دیدم گفتم یه نکته‌ای رو بگم: یه دلیل برای اینکه یه برندی اوضاعش تو بازار خوب می‌شه یا بد می‌شه اینه که وضعیت برندهای مختلف لپ‌تاپ تو کشور ما با اکثر نقاط دنیا متفاوته. اینجا تقریبا هیچ شرکتی نمایندگی رسمی نداره و نمی‌تونه خودش هر تولیدی که داره رو به مشتری برسونه. این واردکننده‌های گرامی هستن که شرایط بازار و موجودی هر برند رو تعیین می‌کنن. متاسفانه واردکننده‌های برند دل مدت زیادیه که لپ‌تاپ‌های ضعیف و ارزون‌قیمت این شرکت رو وارد بازار می‌کنن و سیستم‌های باکیفیت‌تر تو بازار ایران نیست. وقتی تو بازار پر می‌شه از دل‌های با قیمت پایین و طبیعتا کیفیت متوسط رو به پایین، این تصور برای افراد پیش میاد که دل کلا برند خوبی نیست و تولیداتش ضعیف هستن

 • من 3 ساله لپ تاپ دل دارم ازش خیلی راضیم.واقعا تنها عیبش اینه که حضور کول پد برای این لپ تاپ نسبت به سایر برندها مهمتره.

 • man 2 sal mishe ke ye laptop dell n5110 kharidam ein ye asb baram kar mikone jikesh dar nemiad kholase begam vagan dell ye chiz digast ba gimataye magron be sarfash

 • با سلام…
  تقریبا بیشتر از 2سال لپ تاپ dell studio 1537 گرفتم؛لپ تاپ سگ جونی ولی 1مشکل عمده داره که بازی های گرافیک بالا تصویر سیاه میشه ولی صدا هست!!!یکی هم تازگیها هیچ دی وی دی-سی دی نمیخونه!!!

 • سمیه کذمی 18 دی 1392

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما من به تازگی یه لب تاب لنوو مارک ideapad z500خریدم به قیمت 2200000تومان سوالی که دارم اینکه ایا لب تاپ خوبیه

 • سلام خسته نباشین…واقعامطالبتون جالبه……خیلی ممنونم

 • من خودم لبتاب دل 1564 ” 5 سال پیش خریدم . خداوکیلی تا حالا جز رایترش که تعویضش کردم آخ نگفته و مثل روز اول داره کار میکنه.
  با اینکه شبو روز ازش کار میکشم و شب ها تا خود صبح روشنه و فیلم دانلود میکنم و روزها هم کارهای معمولی و بدون فن خنک کنده ای که زیرش بزارم که خنکش بشه. خرکار تر از این لبتاب تا بحال خداوکیلی ندیدم .بعد از این همه وقت هنوز هم باتریش سالمه ولی دروغ نباشه کمتر از اولش شارژ نگه میداره ولی هنوزم سالمه. هیف که الان لبتاب دل خیلی گرون شده وگرنه الان میخوام لبتاب بخرم و CPU 5 و گرافیک بالاتر بگیرم و مجبورم بخاطر گرون بودن دل برم Lenovo بخرم .چون مجبورم

 • علیرضا 26 آذر 1392

  سلام.با تشکر از مطالب مفیدتون میخواستم بپرسم لپ تاپ dell inspiron mini 10 خوبه یا نه.
  با تشکر

 • منم با شما موافقم ،معمولا ما از هر چیزی استفاده نتونیم کنیم یا درسترش ،درست استفاده نکنیم ویا بلد نباشیم ازش استفاده کنیم ،تا دلت بخواد ازش بد تعریف میکنیمو هزار ایراد روش میذاریم
  ما تو خونه 3 تا لب تاب داریم ،خیلی هم خوبه و همچین ارزونم نیست..
  موفق باشید

 • سلام به مهندس عزیز،می خواستم درخصوص خرید یک مدل لپ تاپ دل راهنماییم کنی،راستش همچین ناشی نیستم،اما خوب عادت کردم که نظرات دیگرانم بشنوم وبعد تصمیم بگیرم.من حداکثر میتونم تاسه ملیون هزینه کنم،که اونم البته شرایطیه.اینجاکه طرف حسابمونه،پیشنهاد میداد لنوو زد 500 بردارم یا ایسوس کا 55،می گفت سونی هم داره که شخصاًفکرمی کنم فقط اسمش سونی باشه،تااینکه یکی ازدوستام که مثل شماسخت افزارخونده بهم دل ایکس پی اس ال 502 رومعرفی کرد.باباتری 9سلولی،بلو ری،و…که خودمم هم خیلی ازمشخصاتش وقدرتش خوشم اومده،حالادوتاسوال داشتم،اول اینکه این انتخاب،خوبه ودرصورتیکه جوابتون مثبته،به چه نکاتی توجه بیشترداشته باشم؟ وسوال دوم،محصولاتیکه فروشگاههای اینترنتی عرضه می کنن،قابل اعتمادهست،ازلحاظ آکبندبودن وگارانتی وقیمت؟
  منتظرپاسختونم وامیدکه هرچه سریعترراهنماییم کنید.
  ویک سوال دیگه داشتم،شنیدم سایزهفده اینچ این مدل،معروفه به پی سی،نظرتون راجع به لپ تاپهای سایزبزرگ چیه؟
  ممنون وباسپاس فراوان

  • سلام
   دل مدل XPS ای که شما گفتید قوی هست اما قدیمی داره میشه (پردازنده نسل دوم اینتل ، گرافیک نسبتا قدیمی جی فورس .)
   Z500 لنوو فکر میکنم نسبت به قیمتش مناسب تر باشه .
   در مورد فروشگاه های اینترنتی فعلا نمی تونیم نظر بدیم ( باید تجربه کنید )
   سایز 17 اینچ خیلی سنگینه ، انقدر سنگین که پشیمون میشید مگراینکه داخل منزل یا محل کار ثابت بخواین استفاده کنید .

 • yasbanoo mohammadi 30 آبان 1392

  سلام.خسته نباشید.من خودم دل گرفتم و باید بگم اطلاعات خوبی هم در مورد رایانه دارم چون شغلم ایجاد میکنه یک هفته از خریدش نگذشته بود که خرابیش شروع شد.من خودم قبلا به همه دل رو پیشنهاد میکردم و به همین خاطر هم خریدم. اما انگاری حرف دیگران در مورد دل همچین بی ربط هم نیس.جدیدا زیاد می بینم که خرابی میده.

 • از طرف نمایندگی dell … دل الآن فروش جهانیش هم کم شده چون کیفیتش ساختش پایین اومده طرح هاش قدیمی شده و هیچ نوآوری به خرج نمیده … قبلآ هم چون بازار ما تک محصولی بود خوب فروش میکرد … اون زمان که شما به دنیا نیومده بودی خیلی ها از کامپیوتر و اینترنت استفاده میکردن ADSL که چیز قدیمی نیست ! ! … در آخر هم خیلی بی ادبانه به سطح درآمد و نحوه اطلاع از تکنولوژی اشاره شده ! من تا جایی که دیدم کسایی که درآمد بالایی دارن میرن لپتاپ “قرمز” و “صورتی” و “اون لپتاپ خوبه” رو میخرن چون قشر تحصیل کرده معمولآ سطح متوسط و پایین جامعه هست و قشر مرفه اکثرآ بازاری و نهایتآ دیپلمه ! این واقعآ مقایسه نادرستی بود که بهتره از مقاله حذف بشه …

 • سلام . یک سوال داشتم. لب تاپ من dell n5040 هست.میخواستم رم و هارد رو ارتقا بدم . اما نمی دونم مادر برد لب تابم تا چه حداکثری رو ساپورت میکنه.مشخصات لپ اپم اینه:
  رم دو گیگ ddr3/ sd سی پی یو dual 2.13gh/ هارد هم 320g/
  چگور باید بفهمم حد اکثر ساپورت مادربردم برای ارتقا چقدره؟

 • سامان -تبریز 06 آبان 1392

  من الان دو سالی میشه dell n 5110 دارم من بوتیک زنانه دارم ساعت 10 صبح لپ تاب رو روشن میکنم تا ساعت 10 شب بکوب گیم و فیس بوک و کال اف دیوتی و……………….
  خیلی خیلی ازش راضی ام دوتا دوستم یکیش سونی وایو و یکیش ایسوس خریده مال هر دوتاشون هم خراب شده
  من خیلی خیلی راضی ام خیلی هم دوسش دارم اینجا با دوستام موقع بیکاری لپ تاپ هامونو کنار هم میزاریم ازمایششون میکنیم مال من همشونو حریفه صدای اسپیکرشم که فوق العاده هست من که نصبت به قیمتش ازش خیلی راضییم

 • بنده لپ تاپ دg دارم کلی هم ازش راضی هستم هر بلایی هم فکر کنید سرش اوردم اما هنوز خوب کار میکنه 😀

 • سلام.من الآن شش سال است که به مدرسه می روم و همه ی معلمان لپ تاپdell دارم اون موقه خودم هم از این لپ تاپ را دارم.

 • مصطفی 08 مهر 1392

  سلام میخواستم ببینم pc 24 ساعته روشن باشه ایرادی نداره

 • احسان 07 مهر 1392

  نمیدونم حالا این مطلب رو خودت نوشتی یا کپی پیسته، ولی در کل این مطلب کاملاً دید شخصی نویسندست و یکطرفانه نوشته شده و اصلاً صحیح نیست!! من به شخصه خودم 3 ساله dell l502x دارم آخ نگفته، بازی، کار گرافیکی، پروژکتور و هرکار دلت بخواد باهاش کردم و هنوز آخ نگفته، شما اگه میخوای مطلب بنویسی اول تحقیق کن بعد بنویس. همین برندهایی که نام بردی انواع و اقسامش دوروبرم ریخته که سر یه سال نشده آخ گفته، همین ایسوس و اچ پی ـش تا دلت بخواد من خرابی دیدم تو دانشگاه و فامیل، پس این درست نیست که اگه یه مدل لپ تاپ میگیریم بعد خراب میشه سریع به اون برند بگیم گوشت کوب!! مدل داریم تا مدل، تو همه ی برندها هم خرابی هست..
  ولی اینو بگم، حداقل دل با این همه خرابیش همونطور که خودت نوشتی بازم تو این صنعت پیشتاز بوده نسبت به بقیه، همین دهن آدم رو باید ببنده، و بازم این توانایی رو داشته که کارت صوتی 250 دلاری JBL رو با ساب ووفرش رو بذاره رو لپ تاپش، نه مثه تازه به دوران رسیده ها دوتا اسپیکر بذاره که فقط صدا توش بیرون بیاد!!
  اگه ماها با چشم باز و تحقیق زیاد خرید بکنیم هیچوقت کلاه سرمون نمیره. همون مک بوکش هم اگه طرف لپ تاپ نگه دار نباشه ظرف یه سال خرابـه!! یحتمل شما علمت در همون حده که فرق بین لپ تاپ و گوشت کوب رو تشخیص ندادی لپ تاپ دلت خراب شده و حالا این مطلبو کاملاً یطرفه و از روی نفرت از برند دل نوشتی، در صورتی که اگه یکم میذاشتی تا آتیشت بخوابه بعد می رفتی یکم تحقیق می کردی میدیدی مدل های دیگه ای هم از دل هستند که امتحان خودشون رو پس دادن و همه راضی هستند ازش، حتی خود شما هم تو همین کامنت هات اعلام رضایت می کنی از برخی مدل های دل، پس خودت این مطلب خودت رو بردی زیر سوال!!
  منم نظر خودم رو گفتم ولی به عنوان یه فرد راضی از خرید لپ تاپش.

  موفق باشی

  • احسان جان ، تمامی مطالب موجود در علم فردا حاصل تالیف نویسندگان هست و فعلا که دیگران مطالب علم فردا رو بدون اجازه کپی می کنن . نکته بعدی اینه که شما مفهوم این پست رو به درستی درک نکردی ، اگه کمی دقت می کردی متوجه می شدی که من هم قصدم از نوشتن این پست اینه که لپ تاپ Dell واقعا این جوری که مردم فکر می کنن نیست .

  • احسان 07 مهر 1392

   شما پس استارت پستت رو بد زدی، اولش از دل به بد میگی و ازش به عنوان گوشت کوب یاد می کنی و بعد آخر میگی از نظر من اونطور نیست که مردم فکر می کنن!!
   پس واسه اینکه سوء تفاهم پیش نیاد یا اسم پست رو ویرایش کن یا یه مطلب دیگه در مورد دل بنویس مشابه با این مضمون ولی کاملاً معلوم باشه که داری ازش تعریف می کنی نه انتقاد منفی.

   ضمناً سایت خوبی داری، موفق باشی.

  • تو عنوان پست هم گفتم که “از دید مردم” . خیلی سخت نگیر ، مدیران شرکت دل دارن لذت عالیه می برن !

 • سلام.واقعا ممنون خیلی مفید بود

 • ععلی احمدی 31 شهریور 1392

  سلام اقای امین زاده من ازمطالب شما خیلی راضیم و استفاده میکنم واقعا ممنون ولی میخواستم نظرتون در باره ی لپتاپهای ایسر و مخصوصا لپ تاپ acer5750-corei7-6gb-640gbکه میخام بخرم رو بدونم و اگه میشه یه لپ تاپ خوب بم معرفی کنی برای خرید. برای بازی انجام برنامه های گرافیکی و تماشای فیلم و.. ممنون میشم پاسختون رو برام ایمیل کنید

 • با مطلبت کاملاً موافقم چون من هم یه Dell 5110 i7 دارم که الان یک سال و نیم فکر می کنم بشه که دارمش و عین بولدوزر ازش کار می کشم و تقریباً دائم روشنه اما واقعاً هیچ مشکلی نداشته در حالیکه روزی که می خواستم بخرمش همه (از جمله فروشنده) می گفتن نخر .

 • refighe tanhayi 29 شهریور 1392

  بعضی از مردم فکر میکنن Dell یه جوریهههههه واسه همین سمتش نمیرن

 • سلام
  از راهنمایی هاتون ممنونم
  دانشجوی کامپیوتر هستم. با نرم افزار متلب ، کمی گرافیک، گاهی فیلم (بیشتر متلب که پردازش تصویر داره)
  و یکی از اقوام که مهندس عمرانه و با اتوکد و نرم افزار گرافیکی مثل 3dmax کار میکنه
  ما می خوایم لپ تاپ بخریم
  یکی از دوستان گف فوجیتسو بخر چون هم طاراحیش خوبه هم کانفیگ و گارانتی پاسخ گویه بهین
  یکی میگه لنوو خوبه کارش اما طراحیش جالب نیست و از طرفی گارانتی های متفرقه داره
  و…
  هر دویه ما بودجمون حداکثر 2.5 (هر کدوم)
  این رو هم بگم که هر دویه ما در حال حرکت (ماشین) یا مکان های گردو غبار دار ممکنه باشیم مخصوصا مهندس عمران
  حالا شما چی پیشنهاد میدید (واسه ما کار کردن در درجه اول قرار داره)
  اگه جواب رو به ایمیل بفرستید ممنون میشم

 • من دل وسترو 3550 دارم. واقعا با توجه به قیمت پایینش لپ تاپ خوبیه. دوساله دارم باهاش کار میکنم و از یه سال پیش که پایان نامم شروع شد این لپ تاپ بیچاره با من از خواب بیدار شد و من هم شب خوابید. خلاصه همه جوره ازش کار کشیدم ولی قربونش برم آخ نگفته. تو رو خدا چشش نزنینا. بزنم به تخته تق تق تق

  • با سلام.خوش به حالتون.من دل5110 core5 داشتم .2هفته روزی12ساعت باهاش کارکردم تو سامانه اداره ای برای ثبت اسناد . دیودش سوخت .دل منم باهاش سوخت.میشه قیمت لپ تاپتون و بگین؟

 • نور احمد 05 شهریور 1392

  با سلام و تشکر ، خیلی خوب راهنمایی کردین . اما باید بگم همین برند dell هم تنوع محصولاتش آنچچنان زیاده که بدون راهنمایی یه کاربلد ، انتخاب محصول دلخواه با قیمت مناسب کار آسانی بنظر نمی آد.

 • فوق العاده و خیلی جالب . خدا قوت

 • سلام آقای مهندس .میخواستم بدونم میتونید در خریدن یک لپ تاپ مناسب راهنماییم کنید.
  من مهندس صنایع هستم و نرم افزارهایی که استفاده میکنم.مینی تب،مت لب،ام اس پی،پریماورا،اتوکد ،با لپ تاپ فیلم هم نگاه میکنم و گاهی اوقات بازی هم میکنم.بودجم هم 3تومان ماکسیمم ،هستش.دوست دارم لپ تاپم زود خراب نشه و سی پی یو خوبی هم داشته باشه مارک خاصی رو میشناسید؟میشه برام ایمیل کنید؟

  • سلام . به نظرم ایسوس K55VD-F که پردازنده قوی Core i7 داره برای شما مناسب هست . قیمتش هم حدود 2 میلیون و 800 ، 900 هزار تومن هست .

 • نظرات متفاوت بود بعضی حرفی که شنیده بودن گفتن بعضی حرف خودشون اما در واقع نظر اصلی کسی باید بگه که dell داره
  واقعا دلیل خوبی نیست که بگیم رنگ دیگش نیست یا چینی یا گوشت کوب
  من خودم و برادرم dell داریم حدود 2 ساله وهیچ مشکلی پیش نیومده
  نمیگم دل عالیه ولی از ایسوز ایسر فوجیستو و امثال این خیلی بهتره
  و اجازه بدید کسی که دل داره نظر بده
  و الله العالم

 • سلام.
  دادا دستم به دامنت.همین روزها می خواستم لپ تا دل 5521 inspiron رو بخرم که فروشنده های دیگه گفتن ترجیحا نخر مگر اینکه مجبور بشی.
  آقا می تونی در مورد این مدل یه اطلاعاتی به من بدی؟خدا خیرت بده.خیلی ممنون می شم.
  ازد دید من ok هست و پسندیدمش ولی خیلی منو ترسوندن

 • تا توانی بیاموز و اموزش بده

 • متین صدرالدین 29 تیر 1392

  یک سال 5110 با core i7 دارم تاحالا مشکل خاصی نداشته زمین زیاد خورده ولی سالم فقط در کفش که مال تعویض رم یکوچولو شکسته بازیم زیاد میکنم چند باریم بر اثر گرما خاموش شده ولی سلم هست

 • نیلوفر 28 تیر 1392

  ممنون از مطالبی که در اختیار ما قرار دادید.

 • سلام- خسته نباشید
  با تشکر از شما بخاطر سایت خوبتون- اکثر مطالب مربوط به لپ تاپ رو خوندم
  لپ تاپ سونی خوب که گرونه، می خواستم ببینم نظرتون درباره ی dell xps l502-a چیه؟
  خوبه بخرم یا نه؟ اینو انتخاب کردم، ممنون میشم راهنماییم کنید

  • سلام خواهش می کنم سعید جان . این مدل از دل ، لپ تاپ خوبیه کانفیگ درست و اصولی داره و جزو یکی از بهترین لپ تاپ های دنیاست . حتما بخر

 • salam,man matalebe laptop khoondam kheyli aliii bood,ye soal dashtam ,mikhastam bedoonam man laptop dell xps l502x kharidam too karayi haye in laptop 750GB baraye hard disk gharar dadan vali dar laptop 700 GB daram estefade mikonam dar partition bandi ham raftam faghat 700 GB be man hajm dade bood dalilesh chie?? aya mitoonan laptop baz konan hard disko avaz konan ??ya ghataate dakheli masalan graphic card avaz konan ??dast karie ghatat dar estelah ,age javabo baram ye noskhe mail konin manon misham

 • همینجا بگم من لپ تاب دل اینسپایرون 640 ام دارم که ملت می دون سری ارزون دل اینسپایرونه و اینم بگم لپ تاب خوبی هه ولی اما این لپ تاب برای 5 سال پیشه الان لپ تاب جدیدی دل اینسپایرون 5110 یا اینسپایرون 5010 هست که کلا بگم بدرد نمی خوره بدنش ضعیفه سرعتش کمه
  لپ تاب من رمش به 2 ارتقاع دادم سی پی یوش هم کور تو دو هه کلا از نظر من از 5010 یا 5110 خیلی بهتره
  هم بدنه هم کارایی
  خلاصه نمی دونم این چی هه ساخته دل
  سری دل XPS اش خوبه دیدیم خوشمان آمد
  در ضمن بگم در مورد برند ارزون دیگه همه می دونن ایسر ارزون ترین برند بر اساس میزان کارایی هه
  البته چند مدل لنووا و فوجیستو هم هست
  ولی دیگه هیچکس نمی تونه بگه دل ارزونه
  از نظر من دل خواسته کار ایسر رو بکنه لپ تاب خوب و ارزون رو بده بیرون گند زده به برندش نمی شه جمعش کرد
  این بود تجربیات من در رابطه با برند دل
  و خودم ایسر و اچ پی رو ترجیح می دم

  • من برادرم inspiron 5010 داره حدود 2 سال میشه فوق العاده قوی هست
   وتو کار کار کردن با نرم افزارهای catia و solidwork (رشته مکانیک) وetabs-safe-sap(رشته عمران)به هیچ وجه کم نمیاره ، با توجه به اینکه نرم افزار catia رندرهای بسیار سنگینی داره
   دل فوق العادس و فقط مهندسا درکش میکنند
   برای کارهای مهندسی عالی هست.
   خواهشا این توهمات را کنار بگذارید و واقع بین باشید
   به نظر من زیبایی لپ تاپ به هیچ دردی نمیخوره (مثل بطری آب)

 • سلام من قصد خرید لب تاب رو دارم که از مطالب مفید سایتتون اسنفاده کردم البته خودم رشته ام مهندسی نرم افزاره ولی بعلت دوری از دنیای بازار و کامپیوتر اطلاعات کاملی نداشتم. ممنون بابت مطالب جامع و کاملتون

 • سلام ، با تشکر از شما بابت توضیحات کارشناسی و صادقانتون
  منم همین نظر و دارم و تعداد بالای خرید لپ تاپ دل در دنیا هم گواه همین واقعیت است.
  اما چند نکته
  1. من هم به دل میگم گوشت کوب چون غالبا خیلی محکم و اسکلتبندی بهتری داره (منظور همه یکی نیست!)
  2. همانطور که گفتیم دل آمار فروش بسیا بالایی داره پس انتظار میره که همه جور آدمی اونو بخره از یک دانشجوی دکترای کامپیوتر گرفته تا یک بغال عزیز محترم.
  3.اولین سوالی که از یک طالب راهنمایی جهت خرید لپ تاپ می پرسم اینکه بازه مالی قابل پرداختش چه قدره و بعد که کانفیگ های قابل دسترسی در برند های مختلف روی اون قیمت رو بهش می گم ازعان می کنه که کانفیگ های دل بهتره. بعد شک میکنه چرا دو کانفیگ مشابه در دو برند متفاوت اینقدر تفاوت قیمت داره و می پرسه حتما دل بی کیفیته! و اونوقت که باید داستان سرشکن شدن هزینه ها در تولید بالا ،تنوع محصول، تولید به هنگام ، JIT و… رو براش بگم و بعدش میفهمه چرا تویوتا قیمتش پایین اما سطح مرغوبیت بالایی داره و اصولا در دنیای مدرن خارج از ایران کیفیت مفهوم شگرفی داره که در آن به قیمت هم توجه داره.
  تا بحال بیش از 50 لپ تاپ برای دوستان و آشنایان خریدم که تقریبا 30 تای اونها دل بوده. و همگی راضی بودن چون نیاز کاربردی اونها و مبلغ مورد نظرشون رو استعلام کردم و بعد بهشون پیشنهاد کردم فلان مدل فلان مارک واسشون خوبه.
  با تشکر

  • سلام حامد جان . ممنون از اینکه وقت گرام رو برای کامنت در علم فردا گذاشتی . این رشته سر دراز داره فقط باید فهم تکنولوژیک مردم بیاد بالا . چون وقتی با مردم در مورد تکنولوژی صحبت می کنم تازه متوجه عمق فاجعه میشم . به هر حال امیدوارم روزی برسه که دیگه کسی از ما سوال نپرسه ! 😀

 • کی گفته لب تاب دل بده من خودم دل دارم 3سال باهاش کرممیکنم یه اخ نگفته تنها بدی اش اینکه یه کم سنگینه همین

 • من اتفاقی اینجارو پیدا کردم سایتتون و مطالبتون خییییییییلی خوبه عالیه من که دلم میخواد همینجوری همه مطالب این سایتو بخونم !!منم میخوام لپ تاپ بگیرم با این توضیحاتی که شما دادین و نظری که اقا رضا گذاشتن دیدم نسبت به این مارک تغییر کرد

  • محمدرضا امين زاده محمدرضا امين زاده 05 خرداد 1392

   خدا رو شکر که اتفاقی این همه مطلب مفید پیدا کردید . خدا بده شانس 😀 . لطف دارید .

 • من متوجه نشدم شما دقیقا زمان کدوم شاه ، ADSL رو به ایران آوردید؟

  • محمدرضا امين زاده محمدرضا امين زاده 31 اردیبهشت 1392

   پادشاه خوبی بود ! اجازه داد من از اینترنت استفاده کنم 😀

 • سلام
  همین چند ساعت پیش با سایت خوبتون اشنا شدم ..حقیقتا مطالب و حرفای جالبی داره … خصوصا از اصطلاحات بکار برده شده خیلی خوشمان آمد !
  اما در مورد این مطلب:
  واقعیتش اینه که اکثر ما |(جهان سومی ها ) لپ تاپ رو با اسم دل شناختیم یعنی Dell و لپ تاپ دوتا کلمه مرادف همن… دل برای من نماد محکم بودن و در عین حال چقر (چغر؟ ) و ضخیم بودن رو تداعی میکنه …
  هر چند خودم هیچ وقت یک لپ تاپ نخریدم ( به چند دلیل مادی و لوجستیکی!‌) ولی خب تو این چند سال مارک ایسوس نظرمو جلب کرده … استحکام سونی هم مثال زدنیه که نسبت به قیمت بالاتر اون یک مسأله کاملا منطقی به نطر میرسه ..
  و آخر کلامم اینو بگم که من کم تو سایتا نظر میدم …خیلی خیلی کم … بعنوان مثال در یک سایتی که هفت،هشت سال خواننده پر و پاقرصش بودم فقط سه چهارتا کامنت گذاشتم … اما نمیدونم چی شد که این سایت و مطالبش به دلم نیشست :دی
  درود بر مهندسان جوان و خوش فکر …

  • محمدرضا امين زاده محمدرضا امين زاده 03 اردیبهشت 1392

   سلام . خوشحالم که آدم کم نظری مثل شما رو به نظر اوردم 😀 . پایدار باشید.

 • تاحدودی موافقم، ولی یه کم از اونطرف پشت بوم افتادین. من حداقل 20 نفر رو برای خرید لپ تاپ راهنمایی کردم و همراه خیلی هاشون برای خرید هم رفتم. کمتر کسی بوده که در مقایسه با برندهای دیگه DELL رو ترجیح داده باشه. ولی بیشترین دلیلی که آوردن، طراحی ظاهری ضعیفی بوده که این برند داره. و انصافاً خودم هم با این موافقم که DELL توی جدول طراحی ظاهری، بین دو یا سه برند آخر جدول قرار میگیره.
  وگرنه مبتدی ترین کاربران لپ تاپ که باهاشون در ارتباط بودم هم میدونستن که بارزترین مشخصه DELL مقاوم بودن و به زبون خودمون “جون سخت” بودنشه. در ضمن خودم به عنوان کسی که تا حالا از 4 تا برند مختلف از جمله DELL استفاده طولانی مدت کردم، هیچوقت این برند رو به دلیل ارگونومی نامناسب، به یک کاربر غیر مبتدی پیشنهاد نمیکنم.

 • در مورد دوام یک قطعه، زمان همه چیز رو مشخص می کنه، اما خیلی چیز ها هستن که در مدت خیلی کمی مشخص می شن. مثلا من هیچ لپتاپ دلی ندیدم که باتریش بیشتر از ۶ ماه دوام داشته باشه. یا مشکل گرم شدن بیش از حد وقتی که حتی پردازشی هم انجام نمیدن!
  کافیه توی گوگل مشکل گرم شدن لپ تاپ دل، یا شارژ نشدن باتری رو جستجو کنید تا ببنیدی هزاران نفر با شما هم درد هستن.
  البته چیز هایی که گفتم در مورد همه مدل هاش صادق نیست. کافیه قبل خرید یه تحقیق درست حسابی انجام بدید تا مطمئن بشید حداقل مدلی رو می خرید که این مشکل بین هم مدل هاش اپیدمی نیست.

  • سلام. یک تجربه شخصی از دو سه مدل لپتاپ دل، مال خودم و دوستان و اقوام. لپتاپ های دل که باتریهای ژاپنی دارند که ساخت شرکت سونی هستند، باتری هاشون زود خراب میشدند. من به شخصه تو سه مورد این را دیدم. اما باتری های ساخت چین اگه درست نگهداری بشن چندین سال بدون نقص براتون کار می کنند. شرکت دل هم از شرکت سونی به خاطر ساخت باطری هایی که روی لپتاپهاش جواب نداده شکایت کرده. من خودم یک ووسترو 1510 داشتم که باطریش بعد از تقریبا یکسال خراب شد اما روی دل تعصب خاصی دارم. با اینکه پیش اومده که بفروشم این لپتاپ را اما نگهش داشتم. بنظر من لپتاپهای دل خوبن، در واقع عالیین

  • والا باطری لپ تاپ من چندسال کار کرد آخ نگفت الان تازه ضعیف شده

 • جهانبخش پارسی مهر 28 فروردین 1392

  این دیدگاه مربوط به الان نیست ، یعنی بر میگرده به حدود 4یسال پیش به قبل و به همین دلیل در مورد خرابی لپتاپ دل چندان باهاتون موافق نیستم ، لپتاپ های دل ساخت ایرلند جز محکمترین لپتاپ هایی بود که وارد بازار ایران شد ، از هر نظر لپتاپ های فوق الاده مقاومی بودن ، اما در مورد دل های ساخت مالزی و چین گفته شما درست هست و این نوع دل ها چندان موفق نبودن ، اما یه دلیلی که شما اصلا بهش اشاره نکردین بی ریخت بودن لپتاپ های دل بود !!! متاسفانه شرکت دل در طراحی ظاهر لپتاپ هاش بسیار ضعیف عمل کرد شما اگر نگاهی به لپتاپ های سونی اسوس توشیبا و اچ پی هم دوره دل بندازید میبینید طراحی اون ها در کل بسیار ظریف تر و بهتر بوده ، به نظر من لپ تاپ های دل جز در مدل اکس پی اس هیچ کدوم نسبت به رقبای زمان خودشون حرفی برای گفتن نداشتن و واقعا تو ذوق میزدن ، حتی دل در اون سال ها هرگز برای نمونه یک دونه لپتاپ رنگی (قرمز ، سبز و ..) رو وارد بازار نکرد در حالی که مارک های سونی اسوس اچ پی و … مدل هایی که معمولا باب سلیقه خانم ها بود رو وارد بازار کردن و از استقبال خوبی هم برخوردار شدند.

  • محمدرضا امين زاده محمدرضا امين زاده 28 فروردین 1392

   من خیلی درست متوجه نشدم که با من موافقید یا مخالف . اما در کل من در این پست منظورم این بوده که لپ تاپ های dell در اکثر موارد به غلط ( به همون دلایلی که در پست گفتم ) لپ تاپ های بدی محسوب می شدن . با انتهای نظرتون هم موافقم

 • با سلام
  من هم از مهر 85 تا حالا(6/5 سال)از لپ تاپ DELL Inspiron 6400 استفاده می کنم.به قول دوستمون من که خیلی راضی بودم ازش خدا ازاش راضی باشه!!!!
  در اینکه لپ تاپ های قدیمی دل یکه تاز بودند شکی نیست.جدیدی ها رو هنوز ندیدم.

  الان به قصد خرید مجدد وب گردی می کنم.این دفعه دنبال یه برند دیگه ام نه به خاطر نارضایتی از سیستم قبلی..فقط به جهت یک سلیقه جدید.

  راستی …تو این 6 سال چقدر گرون شده لپ تاپ!!!!جا خوردم روز اول رفتم بازار

 • سلام ادمین محترم بابت مطالب مفیدتون تشکر میکنم.نظرات دوستان رو هم خوندم .خواستم بگم نامزد من هم بمدت 3ساله که لپ تاپ dell داره.و مجبوره ساعتها هم ازش استفاده کنه و خیلی هم ازش راضیه

 • سلام دوست عزیز
  ممنون از مطلب قشنگت. من 6 سال inspiron 640m دارم دقیقا از مهر 85 تا الان داره کار میکنه بدون خرابی. ولی دوستانی که همزمان با من سونی خریدند همه یک بلایی سر لپ تاپ هاشون اومد. خداییش دل های قدیمی خیلی خوب بودند اما قبول دارم که جدیدترهاشون چندان مثله قدیمیها کار نمیکنه. ولی در هر حال زنده باد دل

  • محمدرضا امين زاده محمدرضا امين زاده 23 فروردین 1392

   سلام مهدی جان . من در پست هم گفتم که به استفاده کننده خیلی بستگی داره . بوگاتی رو هم بدن به یه بچه 10 ساله جنازه تحویل میده ، حالا هی بگیم بابا بوگاتی بوده .

  • دقیقا منم چند سالِ 1320dell دارم خدارو شکر خوبم بوده تا حالاش اصلا اذیت نکرده ولی خواهر و شوهرخواهرم به فاصله ی 1 و 2 سال بعد از من سونی گرفتن تا حالا چند بار رفته نمایندگی و تعمیرگاه

   ممنون از مطالبتون

 • مريم شفيعي 20 فروردین 1392

  آیا واقعا درسته که لپ تاپ های سریه جدید دل خرابی زیاد داره؟
  پاسخ بدید ممنون میشم

 • مريم شفيعي 20 فروردین 1392

  مطلبتونو خوندم مفید بود اما بالاخره متوجه نشدم بخریم یا نه؟
  من خودم قصد خریده دل داشتم اما فروشنده فرمودند خانوم دل خرابی زیااااد داره!!!!

  • محمدرضا امين زاده محمدرضا امين زاده 22 فروردین 1392

   ببینید 1 واقعیتی هست ، اگه پول داری بنز سوار شو چرا پراید می خری . در مورد لپ تاپ هم همینه اگه پولشو داری خب سونی یا اپل بخر اما واقعا dell بد نیست بستگی به استفاده کننده داره . لپ تاپ سونی هم اگه دست 1 آدم ناشی باشه خراب میشه !

 • من خودم بکشنمم لپتاپ دل نمیخرم 17 فروردین 1392

  راستش نگاه کن همین دید بد نسبت به هارد سیگیت هم هست چون هارد سیگیت بیشتر توی بازار هست ولی بازم دلیل محکمی نیست تو خدایشش ازت یک سوال دارم
  سونی رو ول میکنی یا اپل رو میری دل بخری؟؟

  • محمدرضا امين زاده محمدرضا امين زاده 18 فروردین 1392

   من اگر پول داشته باشم حتما بهترین رو می خرم اما لپ تاپ dell هم می خرم !

 • سلام مهندس جون! والا من الان حدودا سه سالی میشه یک لپ تاب Dell inspiron N5010 دارم مثل چی واسم کار می کنه. خیلی هم راضی هستم. تا دلت هم بخواد روش بازی و اینجور چیزا نصب کردم. روز 15 ساعت بیشتر هم روشنه. جیکش در نیومده! نمی دونم این تفکر از کجا اومده.
  تقریبا اکثر دوستانم که تقریبا همه شون از جمع اطبا هم هستند لپ تاب های دل دارن!

  من که به شخصه از مارک دل خیلی خیلی راضی ام. امیدوارم خدا هم ازش راضی باشه!!!

  • محمدرضا امين زاده محمدرضا امين زاده 17 فروردین 1392

   سلام آقا رضای عزیز . من هم به همین دلیل این پست رو نوشتم چون لپ تاپ dell اینقدرها هم که مردم فکر می کنند بد نیست .

 • مهدی خوشرو 17 فروردین 1392

  باز هم مثل همیشه عالی و بدرد بخور

  • لبتاب ها اکثر در اثر سوختن چیپ گرافیک بی مصرف میشن . یعنی روشن میشه ولی صفحه نمیاد. وقتی بری دنبال تعمیر قیمتی میدن که پشیمون میشی. تازه اگه شانس بیاری چیپش گیر بیاد.
   من الان قبرستانی از لبتابهای مختلف دارم که عینا همین مشکل رو دارن.
   علت: هیچچچچچچچچچچچ وقت لبتاب رو به پروژکتور وصل نکنید. (مخصوص آقایون دانشجوها) چیپش وحشتناک داغ میشه و چون سنسوری نداره برای خاموش شدن لبتاب پس میسوزه. (دوستان لبتاب دل و غیر دل نداره همه میسوزن)

  • ممنون از اینکه تجربه ارزشمندتون رو در اختیار خوانندگان علم فردا قرار دادین

حمایت از علم فردا
خبرنامه علم فردا
علم فردا در شبکه های اجتماعی علم فردا در جی پلاس کانال تلگرام علم فردا علم فردا در اینستاگرام
هر گونه کپی برداری از مطالب علم فردا ممنوعه ! در ضمن ، وب سایت علم فردا روی سرورهای پارس پک میزبانی میشه!
دانلود آموزش انگلیسی علم فردا