بستن فهرست

اسپلیتر رو خیلی ها تون شنیدید ، خیلی هاتون دیدید و خیلی هاتون هم دیدید هم شنیدید و هم دارید . از چند سال پیش که یه دفعه سیستم مخابراتی ایران متحول شد و تصمیم بر این شد که همه اینترنت داشته باشن ، انواع و اقسام اصطلاحات کامپیوتری و اینترنتی بین مردم جا افتاد ، مثل پینگ ، ADSL ( بعضی وقت ها هم ICDL ، خیلی ها اشتباه میگیرن خب 😀 ) ، دانلود ، پهنای باند ، همین اسپلیتر و … حالا قصد دارم واسه اون دسته از افرادی که به هر دلیلی نمی دونن که اسپلیتر چیه و چجوری باید استفاده کنن ، یه سری چیزها رو بگم . ضمن اینکه خیلی نمی دونن که صدای هوم تلفن منزلشون به دلیل عدم وجود اسپلیتر هست . پس با من همراه باشید .

اسپلیتر چیست ؟

کلمه Split به معنی دونیم کردن هست که معمولا هم تقسیم به اعداد زوج رو با split بیان میکنن . Splitter هم همونطور که از اسمش معلومه وظیفه تقسیم کردن یا جدا کردن رو داره . اما جدا کردن چی ؟ جدا کردن سیگنال خط تلفن اصلی به یک سیگنال تلفن و یک سیگنال  ADSL . اسپلیتر یک دستگاه کوچک معمولا سفید رنگیه که کلا ۳ تا پورت داره . ۱ پورت ورودی و دو تا پورت خروجی . هدف از آفرینش اسپلیتر این بوده که مردم بدون دغدغه به اینترنت وصل شن و البته بدون دغدغه با تلفن صحبت کنن . همونطور که می دونید و شاید هم ندونید ، سرویس ADSL روی همون خط تلفنی که باهاش مکالمه تلفنی دارید سوار میشه و برای ADSL یه خط مجزا در نظر نمی گیرن ، از اونجایی که سیگنال ADSL ( دیجیتال ) و سیگنال تلفن ( آنالوگ ) هیچ ربطی به هم ندارن تو کار همدیگه دخالت می کنن و به اصطلاح کانفیلیکت یا تداخل بوجود میاد . یه دفعه وسط کار با اینترنت اگه تلفن زنگ بخوره ، اینترنت قطع میشه و یا موقعی که به اینترنت وصل هستین ، حین مکالمه صدای هوم و یا نویز میشنوید . به همین دلیل اسپلیتر در مواقعی استفاده میشه که اولا این اتفاقات واستون بیفته ، ثانیا خط تلفن و سرویس ADSL تون هر دو روی یک خط باشه . در مواقعی که شما یک خط تلفن رو مخصوص سرویس ADSL می گیرید و قصد مکالمه تلفنی ندارید ، مشکلی پیش نمیاد . اسپلیتر جز وسایل الکترونیکی Passive یا غیر فعال به شمار میره ، یعنی برای کار احتیاج به برق نداره .

اسپلیتر معمولا روی مودم های TP-Link هست .

 زبان انگلیسی - ابراهیم درویش

 

اسپلیتر - Splitter

اسپلیتر – Splitter

 

طرز کار اسپلیتر دقیقا چیست ؟

فعلا نمی خوام خیلی تخصصی بگم چون بعدها قراره به طور مفصل در مورد مسائل الکترونیکی مثل فرکانس ، کلاک پالس ، فیلترها و … توضیح بدم . در این حد بدونید که فرکانس سیگنال تلفن با فرکانس سیگنال DSL فرق داره . تلفن سیگنال صوتی هست و همونطور که می دونید محدوده فرکانس صوت انسان بین ۲۰ هرتز تا ۲۰ کیلو هرتز هست که فرکانس خیلی بالایی نیست این سیگنال به عنوان یک سیگنال آنالوگ شناخته میشه . سیگنال آنالوگ یعنی سیگنالی که به زمان وابسته هست و با گذر زمان مقدار اون هم تغییر میکنه . این سیگنال صوتی به صورت یک شکل موج سینوسی هست . اما سیگنالی که به مودم ADSL میره ، حاوی صوت نیست ، دیتا یا داده هست که به عنوان سیگنال دیجیتال شناخته میشه و فرکانس بالایی داره ( یعنی در هر ثانیه دفعات بسیار بسیار زیادی تغییر وضعیت میده ) . پس خط تلفنی که سرویس ADSL روش سوار هست ، شامل دو سیگنال هست یکی دیجیتال یا داده و یکی هم سیگنال آنالوگ صوتی . مثلا الان خط تلفن هایی که ADSL ندارن فقط سیگنال صوتی دارن . حالا کاری که اسپلیتر انجام میده تفکیک سیگنال دیجیتال یا ADSL از سیگنال صوتی هست . برای جداسازی سیگنال ها در الکترونیک از فیلتر ها استفاده میکنن . فیلتر ها همونطور که از اسمشون پیداست ، محدوده ای از فرکانس ها رو فیلتر می کنن مثلا فیلتری داریم به نام فیلتر بالاگذر ، یعنی فرکانس های بالا رو عبور میده و فرکانس های پایین رو مسدود می کنه . فیلتر پایین گذر هم فرکانس های پایین رو عبور میده و اجازه عبور فرکانس های بالا رو نمیده . حالا سیگنال تلفن ( صوت ) فرکانس پایین و سیگنال ADSL سیگنال فرکانس بالا هست . کاری که اسپلیتر انجام میده اینه که اجازه عبور فرکانس های بالا ( ADSL ) رو به تلفن نمیده . همین . با این کار ، هیچ تداخلی بین سیگنال ها پیش نمیاد و هر کی کار خودشو می کنه . در شکل زیر کاملا مشخصه که اسپلیتر چه بلایی سر سیگنال ها میاره .

 

اساس کار اسپلیتر - سیگنال فیلتر شده توسط اسپلیتر

اساس کار اسپلیتر – سیگنال فیلتر شده توسط اسپلیتر

 

تشریح مدار داخلی اسپلیتر

اگر اسپلیتر رو باز کنید ۳ تا پورت می بینید و یک مدار الکترونیکی که خازن ، مقاومت و سلف ( سیم پیچ ) روی اون لحیم شده  . در بعضی مواقع هم ، مقاومتی در کار نیست و یک عدد خازن یا یک عدد سیم پیچ می بینید . حالا این سیم پیچ در برخی اسپلیتر ها قوی تر و بهتره ( چوک ) و در برخی اسپلیتر های به درد نخور یه سیم پیچ ساده خواهید دید . تفاوت اسپلیتر های خوب و اسپلیتر های در پیت هم به المان های الکترونیکی داخل شون بر میگرده .

نوع آرایش این خازن و سلف ، تشکیل یک فیلتر پایین گذر رو میده . همونطور که بالاتر گفتم سیگنال ADSL فرکانس بالایی داره و کار اسپلیتر اینه که فرکانس بالای ADSL رو حذف کنه و فرکانس پایین مکالمه رو عبور بده . این کار با فیلتر پایین گذر امکان پذیره . داخل اسپلیتری که زیر مشاهده می کنید هم یک فیلتر پایین گذر می بینید که با سلف و خازن درست شده .

سیگنال ورودی به طور مستقیم و بدون دست کاری به پورت ADSL میره اما سیگنال ورودی با عبور از فیلتر پایین گذر به پورت تلفن میره . کل داستان همینه .

 

قطعات داخلی اسپلیتر – خازن و سلف درون اسپلیتر

قطعات داخلی اسپلیتر – خازن و سلف درون اسپلیتر

 

■ فیلتر پایین گذر

اگر یه خازن به صورت موازی با ورودی سیگنال متناوب قرار بگیره ، اجازه عبور فرکانس بالا رو نمیده و همینطور اگه یه سلف به صورت سری با ورودی بسته شه مثل همون خازن عمل می کنه . پس ما اگه یه سلف رو به صورت سری و در ادامه یه خازن رو به صورت موازی ببندیم ، تشکیل یک فیلتر پایین گذر ۲ مرحله ای دادیم . مثل شکل زیر :

 

فیلتر پایین گذر سلف سری و خازن موازی

فیلتر پایین گذر سلف سری و خازن موازی

 

مدار الکترونیکی اسپلیتری که بالاتر دیدید در واقع همین شکل بالا هست . این اسپلیتر ها ضعیف تر از اسپلیترهای ۲ سلف و یک خازنی هستن . در اسپلیتر های قوی تر ، ۲ عدد سلف رو سری می بندن و یک خازن رو موازی یا دو عدد خازن رو موازی و یک عدد سلف رو سری . اینجوری ، باز عمل فیلتر سیگنال یک مرحله دیگه انجام میشه و امکان عبور سیگنال فرکانس بالا به صفر نزدیک میشه . مثل شکل زیر :

 

اسپلیتر قوی با 2 سلف و یک خازن

اسپلیتر قوی با ۲ سلف و یک خازن

 

در مدار بالا ، چوک یا همون سیم پیچ ، ۲ عدد سلف هست که به صورت سری و خازن هم به صورت موازی قرار گرفته .

دیاگرام مدار بالا رو می تونید ببینید ( اونی که دو تا سلف داره ) :

 

فیلتر LC پایین گذر مدل T و Pi

فیلتر LC پایین گذر مدل T و Pi

 

 

چگونه اسپلیتر را به مودم و تلفن وصل کنیم ؟

اصلا پیچیده نیست . کلا ۳ تا سیم باید به اسپلیتر وصل کنید ، اگه به اسپلیتر  با دقت نگاه کنید می بینید که کنار هر کدوم از پورت ها یک نوشته وجود داره ، کنار پورت ورودی ( تک پورت تنها ) نوشته Line ، کنار پورت خروجی که قراره به مودم وصل بشه نوشته DSL و یا Modem و کنار پورت خروجی که قراره به تلفن وصل بشه نوشته Phone . سیم تلفنی که از ساختمون میاد رو به Line بزنید . شکل زیر گویای همه چیز هست .

طریقه اتصال اسپلیتر Splitter به مودم و تلفن

طریقه اتصال اسپلیتر Splitter به مودم و تلفن

 

قبل از اتمام حرفام بگم که قیمت اسپلیتر بین ۴ تا ۱۰ هزار تومنه و من مارک Dlink و TPlink رو پیشنهاد می کنم . از خرید اسپلیتر های ارزون خودداری کنید .

راستی دوستان ، پیشنهاد میکنم دوره های انگلیسی علم فردا رو تهیه کنید ، دنیاتون عوض میشه ! خیلی فرقه بین کسی که انگلیسی میدونه و نمیدونه !

حتما مطالب زیر رو هم بخونید

 •   در سال 2013 هر جا رو که نگاه کنی تکنولوژی رو می بینی و دنیا به سمتی داره پیش میره که آدما به طور ناخودآگاه درگیر تکنولوژی هستن . چه بسا افرادی که نمی دونند اینترنت چیه ، تو اینترنت چی میگذره ، کامپیوتر رو چطور خاموش و روشن…
 • یه بنده خدایی می گفت من 3 ساله که مودمم رو خاموش نکردم و یک سره روشنه ، فقط وقتی که برق میره این سعادت نصیبش میشه ! یه بنده خدایی هم میگفت من هر شب مودمم رو خاموش می کنم تا بحال هم مشکلی واسم پیش نیومده . خلاصه…
 • بازیابی تنظیمات مودم برای افرادی که بلد نیستن مودم شون رو درست تنظیم کنن یه مسئله ضروریه . اگر شما هم بعد از دیدن فیلمای علمی تخیلی تصمیم می گیرد استعداد های نهفته تون رو شکوفا کنید حتما این پس رو بخونید چون بعد از شکوفایی استعداد ها تون ممکنه…
 • خیلی وقتا پیش میاد که لازمه تنظیمات مودم تون رو تغییر بدین اما هر کاری می کنید ، نمی تونید وارد صفحه تنظیمات مودم تون بشید . برای ورود به صفحه تنظیمات مودم باید IP مودم تون رو دونید . در این پست می خوام روش پیدا کردن IP مودم…

دوره آموزش زبان انگلیسی علم فردا

 • ■ آموزش اصول تلفظ در زبان انگلیسی
 • ■ آموزش انواع واژه ها + کاربرد و طرز استفاده از اونا
 • ■ آموزش ساخت جملات پایه ای و مهم در زبان انگلیسی
 • ■ آموزش استفاده از صفت ها در انگلیسی
 • ■ آموزش زمان های مختلف
 • ■آموزش جمله سازی با روش بسیار ساده!
دانلود دوره آموزش انگلیسی
دسته بندی
موضوعات مرتبط
محمدرضا امین زاده

محمدرضا امين زاده هستم ، مهندس الكترونيك و سردبير مجله علم فردا . علاقه زیادی به سخت افزار دارم ، اگه فرصتی بمونه در زمینه ادیت فیلم و تصویر و طراحی رابط کاربری وب و اندروید مطالعه و تمرین می کنم .

حمایت از علم فردا

نوشتن مطالب آموزشی به زبان ساده و قابل فهم برای همه ، کار بسیار سختیه . از طرفی ، نگهداری یک وب سایت آموزشی خرج داره ! اگر براتون امکان داره لطفا با پرداخت مبلغ کمی در هزینه های سایت سهیم باشید تا ما هم بتونیم با خیال راحت براتون بنویسیم و به سوال ها تون پاسخ بدیم . حمایت مالی از علم فردا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *

214 دیدگاه

 • سلام ممنون از توضیحاتتون فقط میخواستم بدونم فاصله تلفن من از مودم خیلی دوره/آیا من میتونم اسپیلتر رو فقط به تلفن وصل کنم و سیم مودم رو مستقیم به خط وصل کنم یا باید دو تا اسپیلر یکی برا مودم ویکی برا تلفن بزارم

 • ضمن تشکر فراوان از شما به خاطر نوشته های گویایتان با توجه به اینکه شما گفتید فقط خطی که به ADSL وصل میشه نیاز به اسپیلیتر داره ولی چرا وقتی تلفن دیگرم را که ADSL در آنجا وصل نیست از پریز بیرون میکشم سرعت اینترنت بیشتر میشود. انگار تلفنهایی که بدون اسپیلیتر وصل هستند از سرعت اینترنت کم میکنند؟؟!

 • سلام . من اسپلیتر رو جدای از مودم به تلفن وصل کردم چون تلفن دور از جاییه که مودمم گذاشته.چون اگه اسپلیتر به مودم وصل باشه باز هم صدا از تلفن میاد.اشکالی نداره؟ممنون میشم اگه جواب بدین.

  • سلام
   اسپلیتر باید همزمان به مودم و تلفن بخوره .
   اینجوری فکر کنم اینترنت تون موقعی که تلفن زنگ می خوره و جواب بدید ، قطع بشه

 • سلام مهندس جوان
  دمت گرم . جالب بود

 • اسپیلتر میتواند یا فقط به مودم وصل شود یا فقط به خط تلفن. نیازی نیست که از هر دو خروجی اسپلیت در آن واحد استفاده شود.
  یعنی میتوان اسپلیت را در هر کدام از این دو نصب نمود و فقط از یک پورت خروجی آن استفاده نمود

 • سلام ممنونم مفید بود،موفق باشی مهندس جان

 • سلام.
  می خوام بدونم بین این دو مدل اسپلیتر زیر :
  1)TP-LINK TL-POE10R PoE Splitter
  2)TP-LINK SP-201 ADSL Splitter
  چقدر تفاوت وجود داره؟ چون قیمتشون 35 تومن اختلاف داره.
  اگه میشه دقیق بگید چقد اثر داره.
  ممنون.
  خیلی پر کاربرد بود.

 • محمد مهدی 03 مرداد 1394

  سلام من توضیحات تون رو خوندم خیلی باحال و قابل فهم بود قربون دست تون. حالا خودتون رو آماده کنین که میخوام یک سوال خیلی عجیب رو مطرح کنم.
  من یک اسپلیتر دارم که از درست بودنش اطمینان کامل دارم یعنی هیچ شکی در درست بودنش نیست. با توجه به توضیحاتتون سوالمو میپرسم. از پورت Phone این اسپلیتر علاوه بر این که سیگنال دیجیتال رد نمیشه که عادیه سیگنال آنالوگ هم رد نمیشه یعنی وقتی به تلفن وصلش میکنم تلفن بوق نمیزنه. حالا ازتون ممنون میشم که بهم بگین مشکل از کجاست واقعا این یعنی چی خیلی عجیبه
  باز هم تکرار میکنم اسپلیتر کاملا درسته خیلی ممنون.

 • بابا دمت گرم ایول داشتی آفرین خیلی جالب بود.

 • سلام ضمن تشکر از ارائه اطلاعات جامع و خوبتون ، سرویس اى دى اس ال با سرعت ۵١٢ و دانلود نامحدود بوسیله یه مودم دلینک ٢٧۵٠ و یه اسپیلیتر از طریق خود مخابرات واسم فعال شد ولى اصلاً نت ندارم با speedtest که تست کردم دیدم اینترنت از ١٠٠ بیشتر نیست و دانلود زیر ٢٠ هست با ٢٠٢٠ تماس گرفتم گفت اسپیلیتر رو از مسیر خارج کنید این کار رو کردم گفت بهتر شده اسپیلیتر شما خراب هست ولى هنوز خط شما اشکال داره ما به مخابرات گزارش میکنیم خط شما رو چک کنند ولى الان هم تست میکنم بازم اینترنت من به ١۵٠ هم نمیرسه کو تا ۵١٢ ؟!
  ممنون میشم شما در این زمینه راهنمائیم کنید متشکرم

 • سلام ببخشید یه سوالی داشتم من اگه مودم رو همینجوری بدون اسپلیتر به پریز برق و پریز تلفن وصل کنم کار می کنه؟ اگه کار میکنه رو تلفن هم اثری داره؟ مثل نویز یا نه خوشحال میشم جواب بدید

 • سلام مهندس ب هنظرتون میشه از یک تقویت کننده تفاضلی استفاده کرد ؟ مثلا یک بافر 741؟

 • راستی، ضمناً من در دفتر کارم 6 دستگاه تلفن دارم، آیا از خروجی Phone یک اسپلیتر میشه همشونو ساپرت کرد؟ یا اصولاً برای هر دستگاهی از جمله تلفن رومیزی، مودم یا … بایستی از یک اسپلیتر جداگانه استفاده کرد؟، نحوه چیدمان و استفاده از اسپلیتر(ها) برای دستگاههای مختلف با یک خط تلفن چگونه است؟

  • سلام
   دقیقا متوجه منظور تون نشدم . شما اسپلیتر رو باید به خطی متصل کنید که ADSL روش تنظیم شده . بقیه خط ها نیازی به اسپلیتر ندارن .

 • سلام،
  Line ورودی اسپلیتر من، پورت سوکت خور نداره، خط دو رشته ای ورودی را به کدامیک از 8 پیچ داخل اسپلیتر وصل کنم؟
  بصورت راندم به هر دو تایی که وصل کردم از خروجی Phone بوقی دریافت نمیشه.
  لطفاً راهنمایی فرمائید. آیا اسپلیتر با خط ورودی سوکت خور بگیرم بهترین راه حل نیست؟؟

 • سلام خسته نباشید1- ADSL من نویزگیرداره ولی عملا جواب نمیده طریقه نصبش هم صحیحه علت عدم کاراییش چیه 2-میشه مدار نویزگیری با4سلف ودو خازن موازی تهیه کرد یا ساخت واینکه عملا کارایی داره یانه ممنون ازتوضیحات خوبتون ودرصورت امکان جواب این دوسوالموبدید

  • سلام
   احتمالا با خط تلفن یکی نیست و جدا می زنید . ضمن اینکه احتمال داره معیوب شده باشه
   حالا چرا 4 تا سلف و دو تا خازن ، هدف چیه ؟ با یه دونش هم میشه ساخت

 • دمت گرم و تشکر برای اطلاعاتی که دادی

 • خیلی خوب و ساده و روون …. به این می گن توضیح… خیلی دوست داشتم

 • محمد امیری 06 فروردین 1394

  سلام
  سال نو مبارک
  انصافا مطالب کاربردی با توضیحات ساده و همه فهم ارایه میدهید.ممنون بابت زحمات شما

 • بسیار سپاسگزارم از توضیحات جنابعالی سال خوبی داشته باشین

 • سلام
  مودم تی پی لینک 8960 چه کاربرد حرفه ای داره ؟؟
  این مودم حرفه ای می باشد
  مثلا با برنامه dmtمیشه نویز خط را کاهش این
  سرعت دانلود را دو برابر کرد با( ترفند)
  ایا کاربرد دیگری داره که ما اطلاع نداشته باشیم

 • واقعا تشکر مهندس
  اگه امکانش هست فیلم های تعمیر لپ تاپ و کامپیوتر را حداقل با زیر نویس قرار بدید ممنون می شم

 • سیدامین 20 بهمن 1393

  سلام مطالب عالی بود.

 • عاقا سپاسگزارم….. به کمک مطالب شما یه ایراد بد قلقو حل کردم … دست شما درد نکنه . خدا قوت .

 • با سلام و احترام
  مطالبتون برای من مفید بود امیدوارم که موفق پیروز باشید

 • سبحان فروتن 18 دی 1393

  مهندس جان خیلی ممنون ساده و روون
  یه جوری توضیح دادی که راحت متوجه شدم
  پیشنهاد میکنم در کنار مدار و ادیت و اینا به تدریس تو رشته خودت هم فکر کنی
  بازم ممنون.

 • سلام
  من یه مشکل دارم.وقتی مودم اینترنتم تو اتاقه کوچیکه منه سرعت دانلودش 100 کیلو بایت بیشتره،ولی هر چند دقیقه یه بار قطع و وصل میشه.ولی وقتی مودمو میبرم تو هال یا اتاقای دیگه سرعت دانلود 100 تا 150 کیلوبایت میاد پایین.و وقتی هم تلفن زنگ میخوره(دو تا تلفن داریم روی یک خط تلفن)اینترنت قطع میشه و خش خش عجیبی شنیده میشه.
  لطفابگید چیکار کنم که هم خش خش شنیده نشه و هم سرعتش درست شه.
  (در تمام مراحل اسپلیتر وصل بوده)

 • سلامو خسته نباشید ممنونم از مطالب خوبتون چگونه میتونم تصاویر کامپیوتر رو به چندتا تلویزیون بدم

 • مهدی خزایی 30 آذر 1393

  سلام
  اکثر نویزگیرها (اسپلیترها) دارای دو خروجی هستند، برای مغازه هایی که 3 تا دستگاه پوز دارند (اینترنتی) آیا اسپلیتری که بجای 2تا خروجی 4تا خروجی داشته باشد، داریم؟

  خانه هایی که چندین دستگاه تلفن با یک خط دارند (مثلا هال ، اتاق خواب و آشپزخانه) برای گرفتن نویز باید به تعداد تلفن ها نویزگیر خرید؟

  لطفا راهنمایی بفرمائید.
  با تشکر

 • افراز 03 آذر 1393

  من به ذستگاهی که مکالمات تلفنی را ضبط کند نیاز دارم چه کمکی به من میتوانید بنمایید با سپاس

 • با سلام.اگر براتون امکان پذیر هست اسپلیتر های 2 سلف و 2 خازنی رو هم نقشه مدار چاپی و نقشه مداری رو هم برای خط تلفن و هم برای فرکانس های بالا بکشید مرسی

 • سلام.من توی تصویر دیدم که هر دو سیگنال به مودم میرن هم صوت هم دیتا با وجود این ایا لازمه برای مودم هم اسپیلیتر استفاده بشه

 • سلام من وقتی کولر رو روشن میکنیم یا خاموش یا وقتی برقا رو روشن یا خاموش میکنیم وایرلس قطع میشه
  چیکار کنم درست بشه؟؟؟
  ممنون

 • عالی بودخیلی خوب وبا بیان رسا توضیح دادین خیلی ممنون.

 • خیلی خوب بود.متشکرم

 • mohammadreza 27 تیر 1393

  واقعا دستت درد نکنه,عالی بود.خسته نباشی.

 • سلام.ببخشید من میخام یه نویز گیربسازم که وقتی صدا به یک میکروفون میدهیم انرا خنثی کرده وهیچ صدایی از بلند گو خارج نشود.ولی نمیدونم ازکجا باید شروع کنم وباید چیکارکنم.میشه لطفن کمکم کنید

 • اخه تماس گرفتم گفتن هیچ مشکلی نیست

  از خط مشکلی نیست

 • یعنی منظورتون اینه که مشکلی از خط تلفن نیست؟؟؟؟

 • واقعا اعصابمو خورد کرده که این دوتا چراغ قطع میشه ..

  خواهش میکنم یه کمک تخصصی بکنید من مشکلم درست شه

 • یه سوالی برام پیش اومد که من حتی از نویز گیر استفاده می کنم اما چرا بعضی موقع ها هر چند ساعت یک بار چراغ ADSL وچراغ اینترنت قطع میشه مشکل از چی میتونه باشه ؟؟؟من حتی مودم رو وصل کردم به سیمی که به داخل ساختمان میاد اما بازم قطع میشه …

  ممنون میشم بگید مشکل از چیه..کسی تا بحال نتونسته بهم بگه

  • باید شرایط بررسی بشه . ربطی به اسپلیتر نمی تونه داشته باشه یا مودم خرابه یا خط تلفن . با مخابرات یا شرکت اینترنتت تماس بگیر

  • من هم همین مشکل رو داشتم ، شرکتم بعد دو ماه به این نتیجه رسید که اشکال نرم افزاری از خودشونه و پروفایل منو تعییر داد درست شد .

 • ممنون

  تا الان که قطعی ندارم مرسی
  انشا الله موفق باشید

 • اخه من بعضی موقع ها اینترنتن قطع میشه
  به من گفتن نویز گیر بنداز درست میشه الان نمیدونم چی کار کنم که این قطع و وصلی اینترنت درست بشه

  اگه از سیم کشی هست به چیه سیم کشی ربط داره؟؟؟

 • سلام وخسته نباشید
  واقعا مطالب خوبی بود فقط یه سوال دارم
  این نویز گیر با adsl چی کار میکنه ؟؟ منظورم اینه که وقتی نویز گیر وصل میشه به سرعت اینترنت کاری میکنه؟؟/بهتر میشه؟؟؟؟
  من تاز گیا یه نویز گیر انداختم نمیدونم نویز گیر به سرعت و قطعو وصلی اینترنت ربطی داره؟؟؟؟

  ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

 • سلام
  بسیار خوب بود. ممنون
  یه سوال؟
  پس چرا برخی مودم ها Spiliter نمی زنیم ؟؟ و کار هم میکنه یعنی همزمان هم تلفن و هم اینترنت داریم!!! بدون نویز

 • سلام و خسته نباشید خدمت شما
  اگه امکانش هست قطعات و مقدارش در مورد نظر اسپلیتر را بگویید تا من خودم یکی بسازم اگه امکانش هست همین جا بگید
  ممنون میشم

 • سلام ایا میتوان دو اسپلیتر را به صورت موازی به هم وصل کرد؟

 • درود و خسته نباشید… به مشکلی برخورد کردم که هیچ کس تا حالا نتونسته راه حلشو بهم بگه. تا چندوقت پیش بدون هیچ مشکلی از اسپلیتر استفاده میکردم اما یه دفعه اسپیلترم از کار افتاد و هر اسپلیتره دیگه ای رو هم تست کردم کار نمیکنه.منظورم از کار نکردن اینه که نه اسپلیتر نه باعث بوق خوردن تلفن میشه و نه data رو عبور میده و مجبورم کابل adsl رو مستقیما به پریز تلفن وصل کنم.
  سپاس فراوان

 • احسان دانش آذری 03 تیر 1393

  ممنون از توضیحات کاملتون در مورد اسپیلیتر.

 • علیرضا 03 تیر 1393

  درود
  این line رو به چی باید وصل کنیم؟
  با تشکر

 • عالیست 🙂

خبرنامه علم فردا
علم فردا در شبکه های اجتماعی علم فردا در جی پلاس کانال تلگرام علم فردا علم فردا در اینستاگرام
هر گونه کپی برداری از مطالب علم فردا ممنوعه ! در ضمن ، وب سایت علم فردا روی سرورهای پارس پک میزبانی میشه!
دانلود ویدیوهای آموزش زبان انگلیسی علم فردا