بستن فهرست
تلویزیون جی پلاس - lgstore.ir

از بچگی یادمه وقتی می خواستم میکرو بازی کنم مادرم بهم می گفت بچه جون انقد با این تلویزیون میکرو بازی نکن خراب میشه . سگا اومد ، پلی استیشن ۱ اومد ، ۲ اومد و اکس باکس ۳۶۰ گرفتم باز هم همین تفکر باقی بود . البته پدرم هیچ وقت این حرف رو بهم نمیزد چون خودش دستی تو الکترونیک داشت و می دونست اگه حتی خراب هم بشه می تونه تعمیرش کنه . خلاصه این تفکر که کنسول بازی به تلویزیون آسیب می زنه و رنگ و رونگش رو به هم میریزه حول و حوش ۱۰  ۱۵ سال پیش همه جا حکم فرما بود و پسر عمه بینوای من به خاطر همین تفکر ، لذت بازی با کنسول در خانه رو با بازی تو کلوپ و پول خرج کردن های پی در پی عوض کرده بود . تفکر خراب شدن تلویزیون های LCD و LED توسط کنسول بازی هنوز که هنوزه کمرنگ شده اما پا برجاست . هنوز هم می شنوم که فلانی به خاطر خراب نشدن تلویزیون ، برای بچش کنسول بازی نمی خره !! اما داستان از چه قراره ؟


آموزش زبان انگلیسی - ابراهیم درویش - علم فردا

تفکر خرابی تلویزیون توسط کنسول بازی از کجا نشأت گرفته ؟

از قدیم گفتن ” تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها ” از طرفی من اعتقاد دارم قدیمی ها نون ارزون می خوردن اما حرف های خوبی می زدن . قبلا ها یعنی ۱۰ – ۱۵ سال پیش که همه خونه ها تلویزیون های رنگی با لامپ تصویر های سنگین و شیشه ای داشتن کنسول بازی میکرو و سگا بدجوری دل بچه های عاشق بازی رو درگیر خودشون کرده بودن . واسه بچه هایی که هیچی از تکنولوژی ندیده بودن و کل زندگیشون لایه کردن توپ و بازی هفت سنگ بود ، سرگرمی با کنسول بازی انقلاب فکری واسشون محسوب میشد و ساعت ها پای کنسول خودشون  خوابیده و نشسته بازی می کردن . خب اون موقع ها چون تلویزیون ، کنسول و کلا این مدل وسایل الکترونیکی  ، تازه داشت جا میفتاد ، یه مقدار هم مردم یک سری چیزها رو نمی دونستن اما بی دلیل هم نبود که می گفتن کنسول بازی باعث خرابی تلویزیون میشه . بعد از مدتی بازی با کنسول ، متوجه می شدن که تلویزیون شون تصاویر رو سایه دار نشون میده و یا قسمت هایی از تلویزیون دچار رنگ پریدگی و این جور مشکلات می شد و چون تلویزیون همسایه که کنسول بازی نداشت چیزیش نشده بود فکر می کردن که کنسول باعث خرابی شده . از اونجا بود که تفکر خرابی تلویزیون توسط کنسول بازی شکل گرفت .

کنسول بازی سگا در تلویزیون CRT

کنسول بازی سگا در تلویزیون CRT – یادش بخیر

 

دلیل علمی تاثیر کنسول بازی بر خرابی تلویزیون

بازی های ویدئویی قدیمی ۲ بعدی بودن . بازی ماریو یا همون قارچ خور رو اگه خاطر مبارکتون باشه یه اول شخص که همون آقای سیبیلوی تپل مپل بود حرکت می کرد و بقیه صحنه تقریبا ثابت بود و اتفاقات خیلی کمی در تصویر می افتاد . این بی تحرکی تصویر در کنسول های قدیمی و همچنین بازی های ویدئویی ۲ بعدی باعث ایجاد پدیده ای در تلویزیون های قدیمی می شد به نام Burn-In . تلویزیون CRT که مخفف Cathode-Ray-Tube هست براساس پرتاب الکترون به صفحه ای فسفری ساخته شده بود . پدیده Burn-In به دلیل وجود فسفر در تکنولوژی ساخت این تلویزیون ها بوجود می اومد . در واقع ثابت موندن تصویر در بازی های ویدئویی خیلی بیشتر از تصاویر فیلم و سریال اتفاق می افتاد . در فیلم و سریال هر لحظه یه اتفاقی در حال رخ دادن هست و به ناچار صفحه از یک رنگ به رنگ دیگه تغییر وضعیت میده . اگر کودکی در حین بازی دکمه Pause رو میزد و کنسول مدت زیادی در این وضعیت باقی می موند احتمال پدیده Burn In زیاد میشد . اما اگر دکمه Pause رو میزد و تلویزیون رو خاموش می کرد هیچ اتفاق بدی نمی افتاد .

به عکس زیر دقت کنید ، بازی PACMAN رو که می شناسید ؟ بقیه اش تو تصویر مشخصه .

مشکل burn-in در تلویزیون CRT - بازی Pacman در میکرو

مشکل burn-in در تلویزیون CRT – بازی Pacman در میکرو

تاثیر کنسول های بازی جدید روی تلویزیون های جدید

امروزه حتی اگه با یک کنسول قدیمی مثل سگا و میکرو که تصاویر و بازی های ۲ بعدی دارن ، در تلویزیون LCD خودتون بازی کنید دیگه مشکل Burn In واستون اتفاق نمیفته و این مسئله به تکنولوژی ساخت تلویزیون های LCD بر میگرده . در تلویزیون های LCD دیگه خبری از فسفر و الکترون نیست و همه چیز بر اساس پیکسل بنا شده . کنسول های بازی جدید همگی از تکنولوژی تصاویر ۳ بعدی استفاده میکنن و تثبیت تصویر خیلی کم اتفاق میفته . اگه در بازی های اکس باکس یا کلا بازی های کنسول های نسل هفتم دقت کنید می بینید که حتی برای تماشاگران هم حرکات خاص هرچند تکراری در نظر گرفته شده این در حالیه که در بازی های میکرو و سگا تماشاگران بیشتر نقش گوشتکوب داشتن و انگار زهر خوردن و خشک شدن !

تلویزیون های پلاسما و CRT مشکل Burn In رو داشتن اما امروزه و تقریبا از سال ۲۰۰۸ به بعد این مشکل در تلویزیون ها دیده نمیشه . بالا نبردن Brightness یکی از راه هایی است که برای جلوگیری از این دست مشکلات پیشنهاد میشه به طوری که شرکت های تولید کننده تلویزیون برای ۱۰۰ ساعت اول عمر یک تلویزیون ، Brightness رو در یک حد معمول نگه می دارن .

پس خلاصه بحث این شد :

خرابی تلویزیون توسط کنسول بازی ، با اینکه توهم و تخیل نبوده اما فقط در تلویزیون های پلاسما و CRT دیده شده . دلیلش هم بی حرکت بودن و دو بعدی بودن بازی های قدیمی و همچنین خاصیت فسفر موجود در شیشه تلویزیون بوده اما امروزه در تلویزیون های جدید این مشکل بوجود نمیاد با خیال راحت از صبح تا شب بازی کنید . ضمن اینکه کنسول های جدید برای جلوگیری از مشکلات اینچنینی ، تصویر تلوزیون رو به حالت مات یا تیره می برن تا پیکسل ها بیش از حد در یک وضعیت روشن نمونن . برای مثال حدود چند دقیقه در بازی PES فوتبال دست به هیچ دکمه ای نزنید و نتیجه رو ببینید .

اگه شما هم تجربه یا خاطره ای از حساسیت پدر مادرتون نسبت به کنسول بازی دارید بفرمایید .

 

دوره آموزش زبان انگلیسی علم فردا

بیش از 27 ساعت آموزش ویدیویی به زبان فارسی

 • ■ آموزش اصول تلفظ در زبان انگلیسی
 • ■ آموزش انواع واژه ها + کاربرد و طرز استفاده از اونا
 • ■ آموزش ساخت جملات پایه ای و مهم در زبان انگلیسی
 • ■ آموزش استفاده از صفت ها در انگلیسی
 • ■ آموزش زمان های مختلف
 • ■آموزش جمله سازی با روش بسیار ساده!
دسته بندی
موضوعات مرتبط
محمد امین زاده

محمدرضا امين زاده هستم ، مهندس الكترونيك و سردبير مجله علم فردا . علاقه زیادی به سخت افزار دارم ، اگه فرصتی بمونه در زمینه ادیت فیلم و تصویر و طراحی رابط کاربری وب و اندروید مطالعه و تمرین می کنم .

حتما مطالب زیر رو هم بخونید

حمایت از علم فردا

نوشتن مطالب آموزشی به زبان ساده و قابل فهم برای همه ، کار بسیار سختیه . از طرفی ، نگهداری یک وب سایت آموزشی خرج داره ! اگر براتون امکان داره لطفا با پرداخت مبلغ کمی در هزینه های سایت سهیم باشید تا ما هم بتونیم با خیال راحت براتون بنویسیم و به سوال ها تون پاسخ بدیم . حمایت مالی از علم فردا

آداب نظر دادن در علم فردا

■ دوستان علم فردا به هیچکسی توهین نمیکنن !
■ اگر سوالی دارید در یک مطلب کاملا مرتبط بپرسید ! برای پیدا کردن مطلب مرتبط حتما از فرم جستجو استفاده کنید .
■ اگر مطلب مرتبطی پیدا نکردین ، می تونید سوال تون رو ایمیل کنید . اگر زمان داشته باشیم حتما پاسخ میدیم .
■ اول سوال ها و دیدگاه های کاربرای دیگه رو بخونید ، اگر پاسخ سوال تون رو پیدا نکردین بپرسید . سوال های تکراری پاسخ داده نمیشن !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *

81 دیدگاه

 • مطالبش خیلی خوب بود

 • رضا نصیری 14 مهر 1396

  سلام من اون زمان سگا رو رو تلویزیون رنگی بیست اینچ بازی میکردم من دنیام همون سگا بود ولی یه روز دچار رنگ پریدگی شد دیگه نذاشتن بازی کنم انقدر گریه کردم که دیگه تلویزیون سیاه و سفید برام گرفتن ولی لذت شورش در شهر و سونیک و اون خرگوش با رنگی چیز دیگه ای بود

 • سلام خدمت شما خسته نباشید
  ی سوال داشتم
  من وقتی ps4 بازی میکنم بعضی وقتی تلوزیون رنگی میشه و بعد به صورت خودکار هی خاموش و روشن میشه وقتی HDMI رو در میارم بهتر میشه
  میخواستم بدونم مشکلش چیه؟
  تلوزیون هم مدلش سامسونگ

 • سلام
  بنده میخواد Ps4 بخرم بعد تو خونمون دو تا تلویزیون است یکی پلاسما یکی هم LCD ایا اگر تو تلویزیون پلاسما بازی کنم مشکلی پیش می آید ؟!

  تشکر از پاسخگویی

 • سلام دوست عزیز ممنون از مطالبتون. من امروز داشتم با ps4 بازی میکردم که یک دفعه یک خط از پیکسل های تلویزیونم سبز رنگ شد و فعلا سبز مونده. ممکنه به خاطر فشار ps4 بوده باشه؟

 • سلطان غم مادر 11 تیر 1396

  اره ولله میگه چیه فقط کار این تلویزیون این که تصویری بالا بیاره من پدر ومادرم هی میگن نکن بچه تلویزیون سوختی اصلا هرچی توضیح براشون میدم انگار نه انگار…..???

 • سلام
  من اهل تهران نیستم ولی اگه بخوام از تهران ps4 بخرم باید برم کجا لطفا آدرس دقیق بدید چون از هرکسی پرسیدم جواب درست حسابی بم نداد.

  با تشکر از سایت خوبتون

 • سلام به همه دوستان و بچه های علم فردا
  یه سوال؟ من اگه ایکس باکس 360 بخرم رو tv مون که 4k هست پخش میشه واسه تصویر مشکلی پیش نمیاد؟
  واسه tv چی؟

 • سلام دوست عزیز متشکرم از توضیحات با ارزش و ویدیو خوبتون.
  موضوعی که گفتید یکی از مشکلات اساسی بچه های دهه شصت بود چند سال التماس بزرگترا رو میکردیم تا یه آتاری دسته خلبانی برامون بگیرن بعد از چند سال که این لطفو بهمون میکردن و میخریدن تازه نمیذاشتن بازی کنیم چون میترسیدن تلوزیون خراب شه. یادش به خیر . راستی شمام دهه شصتی هستید ؟؟

 • سلام ، آقا دمت گرم مارو از بلاتکلیفی درآوردی . من کنسول ندارم و لپ تاپ رو با HDMI به تلویزیون LED وصل میکنم . بیا یه لطفی کن بگو مشکلی پیش نمیاد که پدر و مادرم دست از سرم بردارن . خیر ببینی الهی

 • سلام ببخشید من میخوام ایکس باکس وان بخرم بنظرتون قیمت بروزش تو مرکز تهران توپخونه چنده؟
  خرت و پرتاشو نمیخرم
  فقط : خود کنسول ایکس باکس ، یه دسته که رو خودشه ، یه هارد پونصد گیگی ( شاید یه ترابایتی ) ، چن تا بازی هم میگم توش بریزن چارپنج تا بدون سی دی البته ، چقد میشه ؟
  راستی مثلا من هارد پونصد گیگی دارم ، اگه بخوام میتونم هاردمو عوض کنم ؟ یا وقتی پونصد گیگ پر شد دیگه کلا ایکس باکسم بی فایدس ؟
  بشه عوض کرد خیلی خوبه
  لطفا زود جواب بدین همه سوالامو خیلی ممنون

 • سلام واقعا سایت خوبی دارین… من ps4 slim دارم الان ۱۵ روز تعطیلی اومدیم خونه دیگه مون… تو خونه ی دیگمون متاسفانه تلویزیون سوخت و من الان فقط مانیتور دارم. مانیتورم هم HDMI نمیخوره چیکار‌ کنم لطفا راهنماییم کنید. ممنون

  • سلام . باید از تبدیل HDMI به VGA استفاده کنید . راه حل دیگه ای نیست . از فروشگاه های اینترنتی بخرید یا اگه فروشگاهی دور و برتون هست ازشون بخرید .

 • سلام . قدیما که جای خود داره .
  ما هنوزم میخوایم سر LED بشینیم ps4 بازی کنیم ، میگن نکن خراب میشه .
  فقط یه سوال.
  گفتین رو ال سی دی امکانش خیلی کمه این مشکل پیش بیاد .
  پس برای ال سی دی هم ایراد داره ؟

 • محمد حسین 20 اسفند 1395

  سلام
  من پلی استیشن 2 دارم . به نظر شما میتونه به تلویزیون ال جی LCD آسیب بزنه ؟!؟؟
  خواهش میکنم جواب بدین
  ممنون.

 • امیر حسین* 18 اسفند 1395

  سلام من یه ps2 دارم میتونه مشکلی که گفتین رو برای تلوزیون LED من ایجاد کنه؟

 • سلام من تازه کنسول ps4 رو خریدم روشنش نکردم ولی دسته هاشو برای شارژ به تلویزیون خونه زدم، از کابل ش استفاده کردم تلویزیون اسمش philips ال ای دی هستش از کابل عینک تلوزیون برای یکی از دسته ها و از کابل خود کنسول برای اون یکی دسته برای شارژ استفاده کردم، دوتا دسته هارو که زدم شارژ تا صبح شارژ شد،بعد یه بار دیگه که خواستم همچین کاری رو انجام بدم (بعد از بیست و چهار ساعت دقیقا ) البته فقط برای یه دسته ، تلویزیون خاموش شد و دیگه روشن نشد ، میخواستم بپرسم احتمال داره که بخاطر این کارم تلویزیون خراب شده باشه ؟؟؟؟

 • مادر من هنوزم که هنوزه وقتی کنسول وصل میکنم به تلویزیون بهم گیر میده میگه درش بیار?
  مطلب خوبی بود دستت طلا

 • اینی که تو یکی از کامنت ها گفتید تلویزیون سونی خوبه واقعا درسته . من برای خودم یه تلویزیون 4 کی ال جی خریدم ولی تو همون فروشگاه LED سونی هم بود که با کیفیت تصویرش برند های دیگه رو تحقیر کرده بود . حالا خود فروشنده میگفت که مدل های دیگه رو تو تنظیماتش کلی دستکاری کرده

 • shayan meyhami 29 آبان 1395

  سلام
  خسته نباشید شما واقعا مطالب خیلی آموزنده و خیلی خوبی رو به نمایش میزارید.

 • با سلام و تشکر از سایت خوبتون من دقیقا همین مشکل رو روی گوشی اندرویدیم دارم به طوری که سایه های دکمه های مالتی مدیا روی صفحه به صورت سایه مونده
  گوشی فامیل مون هم که همین مدل گوشی خودم رو داره جای دکمه های صفحه کلید روش سایه انداخته بازیابی تنظیمات کارخانه و فلش هم زدم درست نشد . راستی خش گیر هم رو گوشیمه و عوضش هم نکردم و نمیدونم مال صفحمه گوشیمه یا مال خشگیر . با تشکر لطفا جواب بدید . باید بگم که مدل گوشیم note 4 هست و اسکرین شات هم از صفحه گرفتم تو عکس سایه ای وجود نداشت بازم ممنون

 • سلام ما یه تلویزیون پلاسما 43 اینچ داریم که سه سال پیش خریدیم . حدود سه هفته پیش ps4 خریدم و به تلویزیون مون وصل کردم و بازی GTA V رو گذاشتم بعد 3 ساعت تلویزیون سوخت ! بردیم نمایندگی و آوردیم خونه بازم کنسول رو وصل کردم تلویریون سوخت نمایندگی 4 بار تلویزیون رو تعمیر کرد و بار آخر گفت دیگه کسنول وصل نکن !! اما هیج دلیل منطقی ای نیاوردن
  بنظرتون چون رزولوشن تلویزیون مون HD بود و بازی Full hd پخش کردم سوخت ؟

  • سلام . کنسول نمی تونه تلویزیون رو بسوزونه یعنی دلیل منطقی واسه سوزوندن تلویزیون توسط کنسول وجود نداره . تنها کاری که می تونه انجام بده مشکل Burn-in هست که قبلا تو پست ” تاثیر کنسول روی تلویزیون ” توضیح دادم . باید بررسی بشه ، همینجوری نمیشه گفت که مشکل از چه چیزی بوده . شاید کابل و اتصالات تون مشکلی داشته و به چیپ گرافیک یا کنترلر های تلویزیون آسیب زده .

 • خونه نمیزاشتن اصلا بازی کنیم چند روزی رفتم خونه داداشم بکوب بدون خوابیدن و خوردن بیشتر از ۴۸ ساعت سگا بازی کردم سه روز بازی کردم کم مونده بود بمیرم بعدش ۲۴ ساعت مثل جسد خوابیدم اصلا داداشم از تعجب شاغ درآورد

 • سلام
  عالی بود منم از همون دوره سگا این مشکل رو داشتم و تا الان هم که شفاف نشده بود فقط ببخشید جسارته ولی تا اون جایی که من می دونم دید اول شخص به لحاظ ادبی میشه “من می بینم” پس اصولاً به همون بازی هایی که کاراکتر بازی نمایان نیست و به جاش فقط تصویر رو به روی ما هست و در بعضی بازی ها هم دست و پای کاراکتر بازی فقط برای حس و حال بیشتر معلوم هست مثل بازی های تیراندازی مثلاً Crysis یا سایر بازی ها مثلاً Mirror’s Edge هست میگن پس با این تفاسیر بازی ماریو قارچ خور نمی تونه یه بازی اول شخص حساب بشه بیشتر از نظر من دید سوم شخص ( او می بینید ) 2 بعدی هستش که البته به این سبک به اصطلاح بازی های پلتفرمر هم میگن.

 • ممنون از توضیحات مناسبتون.
  -پس چشمام درست میدید که تلویزیون گاهی تصویر قبلی رو پشت زمینه تحویل میداد – آخ که چقد مخم خورده شد سر اینکه انقد میشینی بازی میکنی خیالاتی شدی-
  ولی راس میگی عجب بازیایی بودا . هرچند از بازی کردن بعضیاشون مثه مورتال پشیمونم
  ولی از حق نگذریم ما هم خیلی خوره بودیم -تو خونه بازی میکردیم بیرونم کلوپ دار ها رو کلافه کرده بودیم تو مهمونیا که دور هم جمع بودیم و بزرگترها کاریمون نداشتن هم بماند- یادش بخیر- شورش در شهر&فوتبال …..

 • امیر سعید 24 شهریور 1395

  سلام ویدئو عالی بوود حتما بازم ویدئو بزارین

 • آرش اردیبهشت 23 شهریور 1395

  بابا من چند روز پیش یه ایمیل براتون فرستادم برای پیگیری تغییراتی که ویندوز روی پروتکل samba داده به فکری بکنید و یه راه حلی پیدا کنید.
  دمتون گرم … جون مادرتون یه ذره مطالب تخصصی تر بزارید . نه اینکه مدام بدیهیات رو اینجا اعلام کنید . ممنون

 • مهدی سعادتی 22 شهریور 1395

  سلام اقای امین زاده ، وقت هایی که میزارم که یک بازی نصب بشه به کنترلر دست نمیزنم و کمی بعد صفحه تاریک میشه ، میخواستم بدونم که اگه صفحه تاریک بشه ، بعدش کنسول خاموش نمیشه ؟

 • من خودم یک تلویزیون ال ای دی اسمارت دارم وقتی باهاش بازی میکنم بازی تموم میشه وازایکس باکس خارج میشم تلویزیون هنگ میکنه ممنون میشم که پاسخ بدید باتشکر

 • با سلام
  البته تصاویر ثابت همین مشکل را در تلویزیون های جدید به وجود می‌آورد.

 • سلام من اکس باکس 360 دارم و میخام یه تلویزیون مخصوص بازی واسه خودم بگیرم لطف کنید اگه شما اطلاعاتی دراین زمینه دارید در حدود 1500000 تومان پیشنهاد بدید
  با تشکر

  • من یک سالی میشه دارم با LED سامسونگ ک دو میلیون پولشه بازی میکنم اگه در روز بیشتر از 4 ساعت باهاش بازی نکنی ( به شرطی که بیست ساعت بقیش روشن نباشه |: ) هیچ مشکلی براش پیش نمیاد

  • بهزاد هلمز 22 شهریور 1395

   تلویزین های سری براویا سونی عااااااااالیه محشره کیفیتشو هیچ برندی نداره .

   اگ نتونستی برو سراغ الجی ، سراغ سامسونگ اصلا نرو بیکیفیت ترین تلویزین هارو سامسونگ داره ، بر خلاف اینکه گوشیاش رنگ مشکی رو خوب نشون میده تلویزیون هاش واقعا افتضاحه ، در مورد رنگ بندی هم سامسونگ به پای کیفیت سونی و الجی نمیرسه .

  • برو تلوزیون اسنوا بگیر با اقساط 36 ماهه 1700000 در می آید واست

 • با سلام و خسته نباشید به منم اینجور میگفتن اما به هزار زحمت بازی میکردم یادش بخیر بازی کنترا میکرو عالی بود عالی . الان هر چی میگردم پیداش نمیکنم کنترا 1

 • با کابل HDMI

 • سلام اقای امین زاده من وقتی اکس باکس360 رو روشن میکنم و تصویرش بالا میاد انتن تلویزیون دیجیتال برای چند دیقه خراب میشه(در تلویزیونLEDبازی میکنم)میخواستم بدونم خطری نداره؟باید چیکار کنم اینجوری نشه(مارکPANASONIC)

 • همیشه واسم سوال بود که واقعا سگاه و میکرو به تلووزیون صدمه میزنن یا نه!

  خیلی ممنون از سایت عالیتون

 • حمیدرضا 15 مرداد 1394

  سلام. اگه میشه چند تا مطلب خارجی هم در این مورد معرفی کنید.

 • سلام
  ممنون از سایت خوبتون
  میخوام تلویزیون بخرم واسه خونه و البته واسه بازی با ایکس باکس 360.
  میشه یه تلوزیون خوب تا حداکثر 42اینچ بارنج 2 تومن بهم معرفی کنین؟؟؟
  یه چیز دیگه قابلیت dual play یا همون dual view تواین رنج پیدا نمیشه؟

 • خخخخ منم که بچه بودم با ترس و لرز هفته ای یکبار اون هم فقط برای یه ساعت حق داشتم با تلویزیون های سی ار تی پلی استیشن یک بازی کنم البته تا حالا دو تا تلویزیون سی ار تی خرای کردم اما حالا یه تلوزیون ال ای دی داریم و با اون هر روز پلی استیشن دو بازی می کنم

 • سبحان 23 تیر 1394

  واقعا ممنون حرف های شما واقعن آموزنده بود یادش بخیر یه دورانی پلی استیشن1داشتیم که وقتی میخواستیم بازی کنیم باید تا دوشبانه روز التماس می کردیم یادش بخیر

 • سلام.من یه ایکس باکس خریدم ولی بابام میگه که رنگ تلویزیون رو خراب میکنه.میگه از تلویزیون قدیمی باید استفاده کنی.هرچی میگم قانع نمیشه.

 • خیلی عالی بود مرسی بازم از این کارا بکنید

 • سلام. من خودم بچه که بودم سر همین قضیه مامانم قاطی کرد و میکرو عزیزم و که بعد کلی گریه و زاری بابام خریده بود از پنجره پرت کرد تو حیاط. صدای شکستنش هنوز تو گوشمه.

 • مامان بابام برا این که تلوزیون خراب میشه برام xbox 360 نمیخرن ولی حالا حتما راضی میشن

 • سلام مرسی از سایت خوبتون لطفا یکم هم در مورد pspتوضیح بدین.من میخوام یکی بخرم هیچی ازش نمیدونم تو هیچ سایتی هم نتونستم یه توضیح درست حسابی ببینم.مرسی

 • سلام به خدا سایت خیلی خوبی دارین خیلی ممنون هراطلاعاتی که خواست بدست اوردم واقعا ممنون

 • با سلام و خسته نباشید.
  یک سوال داشتم.
  من یک لب تاپ HP با مشخصات خیلی بالا دارم.
  ولی چند روز پیش بطور اتوماتیک حافظه گرافیک اینتل یا همون آن بورد که 64 بود صفر شده.
  حافظه گرافیک اصلیش 2 گیگ هست که تا شش گیگ هم شیر می کنه.
  ولی با این خصوصیات در اجرای بازی ها خیلی ضعیف شده.
  هر کاری کردم نشد که دوباره به حالت قبلیش برگرده.
  لطفا راهنمایی کنید.

 • سلام
  بنظر میاد این مشکل در آپدمینی جدید وجود داره اما با توجه به اینکه lcd هست حتما مشکل از جای دیگه هست.

  http://narenji.ir/16598-باقی-ماندن-شبح-تصویر-نمایشگر-آیپد-مینی-رتینا

 • واقعا مطلب خوب و آموزنده ای بود ممنون

 • عالیه بازی کامپیوتری من خودم خیلی به بازی ماشین وموتور وهواپیما علاقه دارم بسیارهیجان انگیزه البته بازی اکشن خیلی سر وصدا داره وخونواده ها عصبی میشند…بسیارعالی بود توضیحاتتون ممنونم

 • مهدی باقری 29 آبان 1392

  سلام وخسته نباشید.
  من از بچگی دقیقا همین مشکل را داشتم و پدر ومادرم به زور اجازه بازی کردن با آتاری را می دادن
  وبه سختی میکرو وسگا با تلویزیون بازی میکردم.

 • سلام.خیلی خوب بودبعضی هانمیذارن بچه هاشون بازی کنن باتلویزیون های جدیددسستون دردنکنه که توضیح دادین.

حمایت از علم فردا
خبرنامه علم فردا
علم فردا در شبکه های اجتماعی علم فردا در جی پلاس کانال تلگرام علم فردا علم فردا در اینستاگرام
هر گونه کپی برداری از مطالب علم فردا ممنوعه ! در ضمن ، وب سایت علم فردا بر روی سرور های قدرتمند پارس پک میزبانی میشه .